Ziaja, Mintperfekt, Szałwia, Pasta stomatologiczna

Ziaja, Mintperfekt, Szałwia, Pasta stomatologiczna

Pasta do zębów do codziennego stosowania marki Ziaja z przeciwpróchniczym fluorem oraz szałwią i prowitaminą B5 o wysokiej skuteczności łagodzącej. Produkt zawiera 0,14% jonów fluoru F.
- Naturalny ekstrakt z szałwii połączony z fluorem redukuje podrażnienia błony śluzowej dziąseł oraz zapewnia ochronę przeciwpróchniczą.
- Krzemionki koloidalne skutecznie czyszczą zęby i usuwają osad nazębny.
- Intensywny aromat miętowy zapewnia długotrwałe orzeźwienie.

z fluorem
50-100ml

No OK

Pasta ciekawa, myje zęby. Problem może stanowić fakt, że słabiej się pieni, jest rzadsza i ma małą pojemność. Nie odświeża ust na długo, ale ma dobry smak i zapach. Od czasu do czasu lubię po nią sięgnąć, tak dla odmiany.

Dobry produkt...

Dla mnie to tańszy odpowiednik past typu Parodontax czy Lacalut dla osób mających problemy z krwawiącymi dziąsłami, w moim przypadku sprawdził się znakomicie.

OK

Plusy:
- wygodna tubka,
- cena,
- zapach,
- dobrze się pieni,
- wydajna,
- nie podrażnia,
- dostępność.

Minusy:
- na razie nie zauważyłam żadnych minusów tej pasty.

pasta dobra

Pasta ma bardzo ładny, świeży zapach. Opakowanie szersze i krótsze, niż w przypadku standardowych past znanych, ale bardzo wydajne. Pasta dobrze się pieni, ma dobry smak. Dziąsła nie krwawią po niej, nie nawracają się stany zapalne. Nadaje się do stosowania nawet w przypadku chorych zębów. Dobrze się nią myje. Stosunkowo niska cena.

:>

Nie powiem, że jestem wielką fanką ziaji.. Niestety pasta moim zębom nie służy. Nie sprawdziła się i siedzi w szafce wykorzystana w połowie.
Nie wrócę do niej. Zamierzałam popróbować past z ziaji jednak zostanę przy sprawdzonych, bezpieczniejszych.

Odświeżenie szalwi

Szalwiowa seria past ziaji odświeża oddech najlepiej ze wszystkich. Ma biały kolor i kremowa konsystencje jak wszystkie pasty tej firmy. Brak jej żelowych wstawek. Dobrze myje, aczkolwiek efekt oczyszczania mógłby byc większy. Krotki efekt odświeżenia aczkolwiek najdłuższy z wszystkich past ziaji

Lubię

Miłe zaskoczenie. Kilka miesięcy temu potrzebowałam na szybko pasty,bo za chwilę miałam mieć wizytę u ortodonty. I ta mi się jakoś nawinęła. Smakuje fajnie. Tak kwaśno- miętowo. Mi to odpowiada. Może i dobrze nie wybiela,ale odświeża na dość długo. Nie podrażnia. Jest bardzo łagodna. Jeszcze ją na pewno kupię.

doskonale oczyszcza

zdziwła mnie niska ocena,
według mnie pasta sprawuje się doskonale.
+ dokładnie oczyszcza, usuwa osady i bardzo gładko "poleruje" zęby, to uczucie utrzymuje się kilka godzin, nawet gdy coś zjem
+ nie pozostawia niedoszorowanych zębów ani "oblepionych" sztuczną chemią. nie wiem jak to opisać,ale to zmora wszystkich past koncernu procter&gamble
+ jest delikatna dla dziąseł, nie szczypie i nie piecze
+ wydajna, dość obficie się pieni
+ zawartość F porównywalna z innymi + naturalny skład
+ estetyczna tubka, dozująca dość wąski pasek ciemnozielonej pasty
+ ładny ziołowo-miętowy zapach
+ przystępna cena około 5-7 zł

Wyjątkowa przeciętność

Pojemność: 75ml
Cena: ok. 6 zł
Dostępność: drogerie, apteki

Opis producenta:
- Krzemionki koloidalne skutecznie czyszczą zęby i usuwają osad nazębny.
- Intensywny aromat miętowy zapewnia długotrwałe orzeźwienie

Kupiłam tę pastę z ciekawości, kiedy znaczącą uwagę zaczęłam zwracać na kolorowy pasek, którym pasty są oznaczone (czarne paski to sama chemia, czerwone chemiczne dodatki, niebieskie pół na pół, a zielone wyłącznie naturalne składniki). Nie wiem, ile prawdy jest w tych założeniach, ale coś mnie naszło i teraz szukam głównie tych zielonych pasków, a taki owa Ziaja ma.

Opakowanie jest mniejsze od standardowej tubki, ale pomyślałam sobie, że jeżeli jakościowo wszystko będzie super, to nie będę narzekać. Pasta jest zielona, pachnie "zwyczajnie". Tubka miękka, łatwo wydobywamy z niej produkt do samego końca.

Noszę aparat ortodontyczny więc zależy mi na tym, żeby moje produkty do higieny jamy ustnej spisywały się znacznie powyżej przeciętnej. Od past oczekuję oczyszczenia, odświeżenia i delikatnego efektu wybielającego.

Niestety, ale ta pasta wypadła dość słabo. Być może chodzi o te naturalne składki, może moje zęby łakną chemii? Nie czułam, żeby moje zęby były dobrze oczyszczone, nie czułam się komfortowo; miałam wrażenie, że nawet po dokładnym myciu mój oddech nie jest w stu procentach świeży.

Z wydajnością też było przeciętnie. Już nawet nie chodzi o pojemność, ale przez fakt, że jest to pasta tak słabo działająca musiałam każdorazowo myć zęby dwukrotnie i tym samym więcej jej zużywać.

Szkoda, bo liczyłam na to, że fajnie się sprawdzi. Kupiłam teraz kolejną pastę marki Ziaja, bo lubię polskie produkty i lubię wspierać polskie marki, więc mam nadzieję, że w gamie past Ziaji znajdę wreszcie odpowiednią dla siebie.

Plusy i minusy:
+ naturalny skład;
+ przyjemny zapach i smak;
+ dostępność;
- słabo oczyszcza zęby;
- przeciętne odświeżenie, nie daje komfortu;
- zupełnie niewydajna.

Używam tego produktu od: >trzech tygodni