Nacomi, Maroccan Argan Cream with Hyaluronic Acid (Arganowy krem na noc 30+ z kwasem hialuronowym)

Marokański, arganowy krem na noc z kwasem hialuronowym marki Nacomi jest przeznaczony do skóry kobiet po 30 roku życia. Kwas hialuronowy wiążę wodę. Dzięki Masłu shea nasza skóra będzie mogła wygrać walkę z niechcianymi zmarszczki. Shea regeneruje przesuszony i zniszczony naskórek. Krem ma on delikatny pudrowy zapach. Większość składników posiada Ecocert lub akceptację Ecocertu. Bez alergenów, bez parabenów, bez barwników.

uniwersalne
50 – 100ml
Wiek
30+

B O S K I

Najlepszy krem jakikolwiek wpadł w moje ręce. Za każdym razem gdy testuję nowości, wracam do niego z podkulonym ogonem. Nie zapycha, koi, odżywia. Polecam serdecznie jeśli masz cerę naczynkową, suchą (np. zimą).

Bardzo dobry

Bardzo fajny krem z bardzo dobrym składem. Dobrze się wchłania i jest także wydajny. Skóra po nim jest gładka i miękka. Po większości kremów z kwasem hialuronowym od razu po wklepaniu czułam dziwny posmak w ustach, tutaj nic nie przenika przez skórę.

Szału nie ma

Kupiłam skuszona dobrym składem i obietnicami producenta i promocją w Hebe. Dobrze ze zmienili opakowanie bo to jest ładniejsze, poprzednia szata graficzna nie powalała. Nie zauważyłam jakiegokolwiek działania na zmarszczki, silnego nawilżenia itp. Krem jak krem, chociaż dośc przyjemnie pachnie. Wolę na noc cos konkretniejszego

A ja go lubię

Sugerując się pochlebnymi recenzjami na temat jego wersji na dzień, podczas zakupów w Hebe wrzuciłam do koszyczka wersję na noc, przekonana, że opcja dzień/ noc niewiele tutaj zmienia. Nie sprawdzałam już opinii na temat tej wersji, tylko od razu zabrałam się za testowanie. Używam go od dwóch miesięcy, a dopiero teraz natrafiłam na jego opinie. Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłam iż ma on średnią poniżej 3! Dla mnie ten kremik jest naprawdę przyzwoity i bardziej pasują mi do niego recenzje wersji dziennej, niż te poniżej. Ale do rzeczy:

1) Skład:
za to ogromny plus. Naturalne, przyjazne skórze składniki.
2) Konsystencja:
Kremik jest naprawdę treściwy, półtłusty, idealny na przesuszoną przez zimowe mrozy, delikatną skórę.
3) Opakowanie:
Typowe dla kremów Nacomi, szklane i eleganckie. Mnie się bardzo podoba, daje wrażenie luksusu.
4) Zapach:
Ja nie czuję tego słodkiego pudru, o którym piszą poprzednie recenzentki. Zapach jest delikatny, nienachalny, nie utrzymuje się długo na skórze.
5) Działanie:
charakterystyczne dla kremu półtłustego. Kremik działa jak treściwy opatrunek. Stosuję go w okresie zimowym, kiedy skóra jest najbardziej podrażniona i przesuszona. Zostawia delikatnie tłustą powłokę, ale mnie to nie przeszkadza. Nie zapycha. Można go spokojnie aplikować na okolice oczu, świetnie sprawdza się w tej roli, nie szczypie, nie podrażnia, a wręcz przeciwnie, łagodzi i wygładza.
6) Wydajność:
Stosuję go codziennie od dwóch miesięcy, a słoiczek nadal nie jest pusty, wystarczy mi jeszcze spokojnie na jakiś tydzień, może nawet dwa, codziennego stosowania. Tak więc za wydajność ma 6+
7) Aplikacja:
Przy rozcieraniu nie wchłania się najlepiej, zdecydowanie należy go wklepywać, wtedy pięknie stapia się z cerą.

Podsumowując: bardzo fajny kremik na noc w okresie jesienno-zimowym, dla cery mieszanej, skłonnej do przesuszeń wywołanych mrozami i suchym powietrzem. Idealny dla posiadaczek skóry wrażliwej, nie podrażnia, nie szczypie w oczy i nie zapycha.

Wolę czysty olejek arganowy

Mam ten krem chyba w nowszej/starszej wersji, bo pudełko jest w brązowej szacie kolorystycznej. Ale nazywa się tak samo i ma taki sam skład.

Używałam do twarzy olejku arganowego w czystej postaci i sprawdzał się super, był jednak (jak to olejek) tłusty i dosyć ciężki.
Krem skusił mnie przede wszystkim składem, naturalnym i bez znacznych paskudztw.
Niestety czar prysł po dwóch pierwszych użyciach.... Skóra nie była nawilżona ale pokryta dziwną woskową powłoką. Po nałożeniu tego kremu czułam, jakbym miała brudną twarz. Zapchał mnie, zaczęły pojawiać się niespodzianki. Naskórek był wygładzony, ale skóra nie była nawilżona. Po za tym na minus zapach, bardzo mdły, i opakowanie - gdybym używała go dłużej to końcówkę byłoby bardzo ciężko wydostać. Na dodatek słoiczek jest ciężki i śliski, wypadł mi już raz z rąk na podłogę...

Nie kupię ponownie. Tak jak lubię Nacomi, tak wolę stosować czyste, proste oleje, przeboleć ich oleistą powłoczkę na twarzy, ale nie ryzykować zapchania skóry i jednak widzieć jakieś efekty.

bardzo lubię

mój pierwszy krem na noc :)
przyjemny treściwy krem na noc (absolutnie nie nadaje się pod makijaż bo nie taka jest jego rola), bardzo dobrze odżywia skórę zwłaszcza przesuszoną, a kiedy czuję ze potrzeba mi czegoś extra to na krem nakładam odrobinę olejku marula.
ma wyraźny zapach który uwielbiam :)
jedyny minus to słoik - wygląda bardzo ładnie, ale już czuję ze będzie problem ze zużyciem kremu do samego końca
daję 5 gwiazdek bo najważniejsze w kremie jest jego działanie, dla mnie 100% moich oczekiwań!

Szału nie ma

Kupiłam ten krem na promocji w Hebe. Szukałam czegoś na noc, w miarę treściwego i naturalnego, i pracownica poleciła mi ten krem. Po zapoznaniu się ze składem uznałam, że ten powinien się nadać.

Niestety mogę ten krem uznać za raczej kiepski.

* Krem jest bardzo gęsty, treściwy - absolutnie nie nadaje się pod makijaż, chyba że ma się skórę przesuszoną na wiór, która od razu wchłonie składniki. Ja mam skórę bardzo wrażliwą, ale niezbyt suchą, więc jest aż nadto na moje potrzeby. Nakładam go na noc, mniej więcej trzy-cztery razy w tygodniu.

* Kilka razy zauważyłam, że kilka godzin po nałożeniu moja skóra się robi nieprzyjemnie ściągnęta - pomaga dopiero nałożenie czegoś nawilżającego, ja używam serum Bielendy.
Żadnej szczególnej poprawy cery nie zauważyłam.

* Zapach - producent twierdzi że zapach jest 'pudrowy'. Dla mnie to dość ohydny, mdlący, sztucznie słodziutki smrodek, który ulatnia się po ok. 20 minutach, zostawiając jakby zjełczały zapaszek. Nie wiem, czy sztuczny 'pudrowy' zapach ma coś ukryć?

* Słoiczek jest pękaty, lekko zaokrąglony w środku. Nie lubię takich pojemniczków, bo pod koniec używania porduktu trzeba się nagimnastykować palcem, żeby wybrać wszystko. O nakładaniu kremu szpatułką, zwłaszcza pod koniec używania, mowy nie ma.

Ogólnie krem uważam za nieudany. Kosztował mnie ok. 19 PLN, za taką cenę mogłabym spokojnie dostać coś o wiele lepszego. Pomęczę się z nakładaniem go na twarz jeszcze kilka razy, a resztkę zużyję na dekolt. Uważam, że jest to krem na zimę, dla osób które mają bardzo suchą skórę, albo będą dużo przebywać na zimnym powietrzu.