L`biotica, Biovax, Bambus & Olej Awokado, Intensywnie regenerująca maseczka `Pogrubienie i zagęszczenie włosów`

Receptura maseczki zawiera kompleks 3D Bamboo Protect, odbudowujący i pogrubiający strukturę włosa, pobudzający je do wzrostu oraz cementujący uszkodzenia na całej ich długości. Podczas aplikacji dociera on do najbardziej uszkodzonych, newralgicznych miejsc włosa, reperując zniszczenia łodygi. Dzięki temu pasma włosów równomiernie odzyskują zdrowy blask, witalność i sprężystość, nawet na obszarze końcówek. Z odżywionych i dotlenionych cebulek wyrastają zdrowe, mocne, gęste włosy. Aksamitna, luksusowa konsystencja maseczki sprawia, że aplikacja preparatu jest niezwykle przyjemnym doznaniem, sam zaś produkt – wyjątkowo wydajny. Nie spływa z włosów.

Nie do moich włosów

Generalnie jestem fanką kosmetyków do włosów firmy BioVax i moje włosy zwykle bardzo pozytywnie na nie reagują jednak nie tym razem. Po użyciu maski moje włosy były bardziej przesuszone niż bez jej użycia. Testowałam ją także w większych odstępach czasu, aby potwierdzić jej działanie i niestety, przy moich włosach się nie sprawdziła zarówno gdy były bardziej zniszczone, jak i wtedy gdy ich kondycja była znacznie lepsza. Jedyny efekt zwiększenia objętości to efekt spuszenia włosów.

Daję 3 gwiazki, bo uważam że to kwestia niedopadowania do moich włosów, jednak gdybym nie znała reszty produktów dałabym 2.

Polecam!

Każda maska marki Biovax, którą miałam przyjemność używać, przypadła mi do gustu. Ładnie wygładza włosy, stają się po niej sypkie i miłe w dotyku. Nie obciąża włosów i przyjemnie pachnie.

Super efekt do pierwszego opakowania

Bardzo podobał mi się efekt po pierwszym użyciu (szampon, maska, odżywka) włosy dostały sporej objętości- to było coś na czym właśnie mi zależało. I ten zapach- piękny długo utrzymujący się. Ale, jest jedno ale po jednym opakowaniu postanowiłam nie rezygnować z produktów Biovax cały czas używałam różnych masek z kawiorem, ze złotem, do włosów zniszczonych, do włosów ciemnych (wszystkie były dobre) lecz stwierdziłam, że seria Biovax z bambusem i olejem Awokado była najlepsza ALE niestety moje włosy za bardzo się przyzwyczaiły chyba do wszystkich masek z Biovax i przestały „działać” tak jak kiedyś. Na pewno jeszcze wrócę do tego produktu, lecz pewnie dopiero na rok.

Aby otrzymać lepszy efekt nakładałam czepek(dołączony do opakowania) i przykrywałam głowę ręcznikiem. Mniej więcej na 30 minut.

Zielona siła!

Pogrubienie i zagęszczenie to coś co na pewno przyda się moim włosom , więc jak tylko usłyszałam o tej maseczce postanowiłam ją wypróbować.

Maska zamknięta w plastikowym słoiku typowym dla Biovaxów , z intensywnie zieloną etykietą i złotymi napisami. Kolor nawiązuje do bambusa i awokado , zapachem trochę się rozczarowałam ,zbyt delikatny i mało wyrazisty.
Konsystencja gęsta kremowa koloru białego , wygodna w nakładaniu i wcieraniu we włosy.

Bardzo dobry skład , naturalne olejki i ekstrakty roślinne :
- olej z awokado
- ekstrakt z korzenia bambusa
- ekstrakt z liści bambusa
- ekstrakt z pędów bambusa
- olej ze słonecznika.
Maskę stosowałam zarówno na suche nieumyte włosy jak i po myciu , w oby dwóch przypadkach spisała się znakomicie. Wcierałam w długości włosów i skórę głowy ,korzystałam z sauny 30-45 minut , lub okręcałam gorącym ręcznikiem.
Miałam wrażenie że moje włosy po prostu wchłaniały tą maskę , i niewiele zostawało jej do spłukania .

Włosy po jej zastosowaniu zyskują na lekkości , dobrze się rozczesują.
Nie puszą się , nie są obciążone , nabierają blasku i zdrowego wyglądu .
Miałam wrażenie że mam więcej włosów na głowie , w dotyku również
wydają się grubsze , tak jakby każdy włos z osobna został otulony przez tą maskę.

Efekty zauważalne po kilku zastosowaniach , ja w tej chwili jestem na końcowym etapie drugiego opakowania , i bardzo chętnie do niej jeszcze powrócę.

Mieszane odczucia

Niestety mam mieszane odczucia co do tej maski. Przy niektórych zastosowaniach moje włosy były fantastyczne- miękkie, wygładzone i to w ten nieoklapnięty sposób. Czasami jednak miałam wrażenie że nie robi ona nic na moich włosach. Na plus na pewno jest konsystencja, która łatwo się rozprowadza. Podoba mi się również opakowanie- łatwo wydobyć odpowiednią dla siebie ilość produktu. Podobał mi się również naturalny skład, oraz zapach.
Być może u innych sprawdzi się ona jeszcze lepiej- niestety wiem, że moje włosy są mega wymagające i coś co u innych daje wspaniałe rezultaty u mnie odbija się minimalnym echem.

Świetna

Używam jej już od 2 lat. Kupuję zapasy na promocji gdy jest za ok 12zl. Jest naprawdę świetna.
Włosy po niej są zdyscyplinowane, grubsze mięsiste i wno wiele lepszej kondycji. Zapach ma cudowny, ale nie utrzymuje się długo na włosach.
Nie jest za rzadka ani za gesta, konsystencja ok. Na duży plus jest także dołączony termo czepek.

Może kiedyś do niej wrócę

Moja druga maseczka z tej firmy, która również nie zawiodła.

Po otwarciu maseczki poczułam piękny zapach, który mnie oczarował.Nie duszący, nie chemiczny ale taki owocowy świeży, nieco tropikalny,który czuję nawet na następny dzień.
Konsystencja nie spływa z rąk,dobrze się rozprowadza na moich włosach, których nie obciąża.
Na początku używałam ją co ok 3 dni,ale z czasem zauważałam coraz mniejsze efekty,dlatego teraz stosuję ją przynajmniej raz w tygodniu i jest na prawdę dobrze :D
Zostawiam na wilgotnych włosach ok 30 minut pod czepkiem i ręcznikiem, ponieważ po takim czasie na moich włosach widać większe efekty :D
Po tym produkcie moje włosy są nawilżone, lepiej się układają, wyglądają zdrowiej. Nie przetłuszcza mi włosów, które myję co ok 3 dni.

Przyjemny, pandzi

Jak prawie wszystko spod metki L'biotica do włosów jest naprawdę OK. Nie ma fajerwerków takich jak przy cynamonowej, ale i tak służy lepiej niż większość drogeryjnych kosmetyków. Ma fajny zapach, gęstą, odrobinę sorbetową konsystencję. Fajnie dociąża mi włosy, jednak nie nakładam na skórę głowy (jak zaleca producent), bo później mam wrażenie jakby odrobinkę się lepiła. Niefajne uczucie. Aczkolwiek jako maska na same włosy.. naprawdę ok. Nadaje połysk. Skład standardowo Biovaxovy - czyli naprawdę sensowny. Ogólnie: Polecam.

W porządku

Używam tej maski jednocześnie jako typową maskę na kilka godzin przed myciem włosów i jako odżywkę podczas mycia. Wiadomo, lepsze efekty uzyskuje się przy kilkugodzinnym stosowaniu, ale trzeba przyznać, że jako odżywka także daje radę. Przede wszystkim, zapach i opakowanie - naprawdę na plus. Nieźle nawilża, bardzo ładnie wygładza włosy. Po jej zastosowaniu wyglądają na zdrowe i odpowiednio dociążone. Naprawdę fajne jest to, że dostaje się z nią próbkę olejku i czepek foliowy. Drobiazg, a cieszy. :)

Sprawdziła się super

Do masek na włosy podchodzę sceptycznie, ponieważ lubią obciążać i sprawiają że włosy są przyklapnięte. Tutaj skusiło mnie awokado w składzie.
Konsystencja jest dość lekka, łatwo się nakłada i rozprowadza.
Maskę nałożyłam na całą długość włosów, to co pozostało mi na rękach wsmarowałam w nasadę włosów. Maskę rozprowadziłam dość dokładanie, starając się przy tym wykonać delikatny masaż głowy. Głowę zawinęłam ręcznikiem i potrzymałam tak ok. 15 min.
Po zdjęciu ręcznika czułam, że większość produktu wchłonęła się we włosy. Praktycznie nie było co spłukiwać. Były miękkie i mięsiste w dotyku.
Nie suszyłam ich suszarką, pozostawiłam do wyschnięcia samym sobie.
Efekt końcowy był zadziwiający. Włosy były bardzo dobrze nawilżone, sypkie i lekko odbite od nasady, przez co sprawiały też wrażenie zagęszczonych. Do tego były lśniące i wygładzone. Taki stan utrzymywał się także na drugi dzień.
Totalne zaskoczenie. Nie spodziewałam się takiego dobrego efektu.
Produkt ma standardową wydajność jak większość masek. Wystarcza mi na ok 5 razy ale mam długie włosy.
Opakowanie ok, plastikowy słoiczek z którego z łatwością można wydobyć produkt.

Świetna

Maskę kupiłam ze względu na olej avocado w składzie. Producent obiecuje pogrubienie i zagęszczenie włosów-nie wierzę w takie bajki, używałam jej jako po prostu maski emolientowej do włosów. Jest to jedna z nielicznych masek Biovaxu, jeżeli nie jedyna bez gliceryny wysoko w składzie (ważna informacja dla osób nie lubiących się z tymże półproduktem). Produkt dostajemy w słoiczku typowym dla marki, w przyjemnym, zielonym kolorze. Konsystencja nie jest tak woskowa jak chociażby produktów z serii Glamour, ale jednak jest dosyć gęsta, wystarcza niewiele do pokrycia włosów do połowy pleców. Pachnie trochę dziwnie, roślinno-kosmetycznie-mydlanie, ale nie przeszkadza mi to. Na moich włosach sprawdzała się świetnie-były gładkie, sypkie i lśniące z zachowaną objętością. Ciężko u mnie o taki efekt, gdyż mam zdrowe włosy, jedynie uwrażliwione na końcach, łatwo u mnie o przyklap i obciążenie. Nakładałam ją przed myciem, po myciu i emulgowałam olej. Nawet nakładana po myciu sprawiła się dobrze. Myślę, że maska najlepiej sprawdzi się na włosach średnio i niskoporowatych (olej avocado to olej półwnikający).

Super.

Najlepsza, używam ją po masce humektantowej, żeby domknąć nawilżenie. Sprawdza się świetnie. Nie rozumiem negatywnych opinii, ta maska wcale nie ma nawilżać xD. Polecam doinformować się w temacie odżywek, masek (podział na proteiny, humektanty, emolienty itd.) i dopiero później pisać recenzje, bo wprowadzacie wiele osób w błąd. Fakt faktem "pogrubienie i zagęszczenie" to bujda, ale nie wiem kto jeszcze wierzy w te tzw. "obietnice producenta". Zamiast tego lepiej patrzeć na skład produktu.