Carolina Herrera, 212 NYC EDP

Carolina Herrera, 212 NYC EDP

212 to numer kierunkowy jednej z pięciu dzielnic w Nowym Jorku - Manhattanu. 212 NYC to zapach oddający atmosferę Nowego Jorku, przeznaczony dla kobiet wyrafinowanych, pewnych siebie, luksusowych.

Nuty zapachowe
nuta głowy: kwiat pomarańczy, bergamotka, mandarynka, kaktus
nuta serca: róża, frezja, lilia, gardenia, jaśmin
nuta bazy: piżmo, drzewo sandałowe

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Piękny!!

Elegancki, kobiecy, zmysłowy - tak można podsumować te perfumy. Są słodkie, ale nie mdłe i nie duszące. Trwałe, lecz trzeba uważać by z nimi nie przesadzić, Wystarczy niewiele aby zapach był wyczuwalny na długo. Wydajne opakowanie. Zdecydowanie warte swojej ceny. idealne na wieczorne wyjścia, na dzień jak najbardziej również się nadają, ponieważ nie są za "ciężkie".

mmm, zmysłowe

Bardzo ładny zapach, kobiecy, z tych bardziej wieczorowych, ale ja używam też w dzień.
Fajne opakowanie, dobre do podróży.
Rozczarowała mnie tylko trwałość - niestety zbyt szybko się ulatniają.

Przepiękny!

Uwielbiam bardzo mocno, zachwycam się, zakochałam się! Jak ja mogłam wcześniej nie znać tego zapachu? To jeden z najpiękniejszych zapachów świata. Trwały, ale nie jest to jakość Chanel, pięknie i intensywnie pachnie do 4 godzin, potem słabnie, po 7 godzinach nadal go czuję, ale nie jest to pełna moc.
Zapach bardzo kobiecy, może szczyptę słodyczy w nim jest, ale generalnie dominują kwiaty, ciepła wanilia, mandarynka. Akordy mocno kojarzą mi się z kobiecymi zapachami Hugo Bossa, zwłaszcza wszystkimi wersjami Woman. To ten rodzaj nieoczywistej, kwiatowej elegancji. Nuty pudrowe uderzają nas dopiero przy bliższym kontakcie i po jakimś czasie, perfumy ewidentnie się rozwijają. Doskonałe na co dzień, na wieczór, na lato, na zimę niby nie, a ja mimo wszystko używam ich w zimie. Ożywiają i orzeźwiają otoczenie, ale nie są to perfumy owocowe, ani też świeże. Dużo w nich klasy. Surowe, ostre, a kobiece.
Czuję wanilię, geranium, bergamotkę, nuty pudrowe, drzewo sandałowe, białe piżmo.
Opakowanie trochę mnie denerwuje, bo nigdy nie wiem, z której strony mam je otworzyć.
W gruncie rzeczy, gdybyśmy skupili się na nazwie, to moim zdaniem nie do końca jest dopasowana, bo zapach nie jest szalony ani uwodzicielski, nie kojarzy mi się z Nowym Jorkiem i gorączką wielkiego miasta. Jest elegancki, klasyczny, stonowany.

Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego flakonu