Carven, Carven, L’Eau de Toilette EDT

Carven, Carven, L’Eau de Toilette EDT

Elegancki, kwiatowy zapach, będący lżejszą wersją Carven Le Parfum. Odróżnia go buteleczka w kolorze groszkowej zieleni i bukiet wiosennych kwiatów pośród nut zapachowych. Kompozycja Francisa Kurkdjiana.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: cytryna, groszek pachnący, peonia,
nuta serca: frezja, wisteria, hiacynt
nuta bazy: drzewo sandałowe, piżmo, białe drewno

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Zapach wiosny <3

Carven jest to perfum, który otrzymałam w prezencie.
Jak najbardziej trafiony zapach w mój gust.

Nietypowe, eleganckie, niepowtarzalne. Szklana, groszkowa buteleczka z fikuśną zatyczką. Wyróżnia się na półce, zwraca na siebie uwagę.

Zapach
Pierwsze moje skojarzenie WOW czuję świeżość budzącej się do życia przyrody po zimowym śnie. Każdy kwiat pragnie słońca, wiatru i deszczu. Każdy pragnie świeżości- ciepła.
Kompozycja kuszących świeżością frezji, hiacyntów i wisterii. 100% kwiatów.
Zapach niepowtarzalny- energetyzujący. Idealna opcja na dzień w moim przypadku.

Trwałość
Uważam profanacją jest stosować taki zapach na ubranie. Jestem ogromną zwolenniczką aplikowania perfum na ciało. Tak tez stosuję. Odnoszę wrażenie, że zapach daje z siebie absolutne 200% trwałości na skórze.

Cena hm... Indywidualna kwestia.

Prześliczna lekkość

Perfumy są dla mnie idealnym połączeniem delikatności, subtelności (no łudząco podobne do 'Dolce' Dolce i Gabbany, a wręcz mam wrażenie, że lepsze, bo o wiele intensywniejsze) z dużą mocą zawoalowanej słodkości.

Kojarzą mi się z wiosną, z pięknym kolorowym ogrodem pełnym różnorodnych kwiatów.

Czuję cytrusy, peonię, frezję, forsycję, hiacynta, białe drewno. Cytrusy są dominujące, ale mimo wszystko czuć wyraźnie, że to tylko taka orzeźwiająca poświata na tej feerii kwiatów.

Jestem zachwycona, czuję bogactwo, taką radość, żywotność, optymizm, ciężko się nie uśmiechnąć.

Idealne na poranek, na wieczór za trywialne.