Polecamy: 3 DNI DO BIELI

Ziaja, Mamma Mia, Lano - maść

Ziaja, Mamma Mia, Lano - maść

Pielęgnacja brodawek sutkowych w okresie ciąży i karmienia;
- łagodzi podrażnienia brodawek sutko występujące w okresie karmienia piersią
- skutecznie nawilża, natłuszcza i zmiękcza naskórek,
- nie zawiera konserwantów, substancji zapachowych o barwników

Rewelacyjny do ust

Używam go jako produkt do ust, po 2-3 nocach używania usta są jak pupcia niemowlaka. Bardzo tłusty i gęsty, ale cena i działanie wszystko wynagradza. Polecam :)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1569441].usefull || 0 }}% pomocna.

super na wysuszone usta

Maść kupiłam w celu stosowania jej na usta. Radzi sobie z tym super. Przy bolących spierzchniętych ustach wystarczy jedna aplikacja i problem znika. Dodatkowym plusem tej maści jest nabłyszczanie ust niczym błyszczyk. Regeneracja + nabłyszczanie. Jedna tubka wystarczy na bardzo długo. Pachnie jak linomag z mojego dzieciństwa ale czuję to tylko przy nakładaniu.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1551281].usefull || 0 }}% pomocna.

przydatna

Maść oceniam pod kątem jej działania na usta (choć kiedyś, gdy byłam karmiącą mamą, też mi się przydała i nieraz wtedy uratowała życie) ;)

Konsystencja maści jest dość twarda i zbita. Przez to trudno ją wycisnąć z tubki (szczególnie że ta zbiera w środku dużo powietrza, jakby było tam mało balsamu w za dużym opakowaniu) i rozsmarowanie na ustach nie jest tak gładkie jak w balsamach do ust. Po wchłonięciu warstwa jest nieco tępa, wrażenie jest mniej tłuste niż np.przy wazelinie - to moje jedyne zastrzeżenie, bo nie jest wybitnie przyjemne, można to wyczuć gdy przesuniemy górną wargę o dolną.
Zapach dość apteczny, ale do zniesienia, w końcu to maść lecznicza. Duży plus za to, że - ponieważ to produkt naturalny i stuprocentowo neutralny, czysta lanolina - nie ma problemu, gdy dostanie się do ust i zjemy ją przypadkowo. Dlatego też jest dobra do stosowania u małych dzieci, np. ochronnie na mróz.

Zazwyczaj stosuję ją na noc, rzadziej w ciągu dnia, bo jest dość gęsta i zostawia wrażenie sklejenia na ustach.
Dobrze odżywia - choć mam wrażenie, że nieco mniej niż na przykład mój ukochany Tisane. Jednak jest to skuteczne działanie, skóra ust jest zdrowo nawilżona, nawet jeśli na co dzień używamy wysuszających pomadek. Jednak zaznaczam, że nie mam problemu z wysychającymi, pękającymi czy spierzchniętymi ustami (może jednak właśnie dlatego, że używam wymiennie tej maści i Tisane?)

Opakowanie - tubka jest mała, lekka i poręczna, jednak dość niewygodna do wyciskania, trzeba ją stawiać na zakrętce, inaczej jest jeszcze trudniej. Osobiście tak gęstą maść wolałabym w słoiczku.

Polecam do codziennej pielęgnacji, w szczególności zwolenniczkom naturalnych, bezpiecznych dla zdrowia kosmetyków.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1528836].usefull || 0 }}% pomocna.
depilacja ciąża

Nie wiem o co chodzi

Lano maść służy mi do ust, tyle się o niej nasłuchałam, że musiałam w końcu kupić, zwłaszcza, że to Ziaja - więc i dostępność, i cena na plus.
Jednak tak jak wszyscy się rozpływają nad tym jak ta maść jest genialna, piękne usta, zero suchych skórek, ja nie wiem o co chodzi. Owszem, jest fajna jak w dzien posmaruję sobie nią usta średnio grubą warstwą - są wtedy lepkie dłużej niż po zwykłej pomadce, czuć jakby było na nich coś bogatego, jednak kiedy juz się zje/wchłonie... usta wcale nie są w jakiejś lepszej kondycji. Nakładam naprawdę solidną warstwę na noc.. i rano budzę się z wysuszonymi ustami! Nie wiem dlaczego się z nią tak nie lubię :(
Nie skreślam, dalej będę używać, mam nadzieję, że coś się zmieni.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1517546].usefull || 0 }}% pomocna.

Najlepsza!!!!!!!

Natrafiłam na ten produkt dzięki naszym kochanym youtuberkom.
Będą przy okazji w Zaji przypomniałam sobie o nim i kupiłam za jakieś grosze. To było miesiąc temu.
Od tamtej pory produkt ten zajmuje stałą pozycję w mojej wieczornej pielęgnacji.
Moje usta nigdy nie były tak miękkie, wypielęgnowane. Nie mam na nich ani jednej suchej skórki, a - zaznaczam - używam codziennie matowych pomadek zarówno tych mniej jak i bardziej wysuszających usta.
Maść jest bardzo przyjemna na ustach. Daje cudownie tłusty film, który ja uwielbiam. Od razu przynosi ustom ukojenie.
Cieszę się, że natrafiłam na ten produkt i nie zamierzam się z nim nigdy, przenigdy rozstawać.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1514551].usefull || 0 }}% pomocna.

Ideał do ust.

Na produkt trafiłam z przypadku szukając czegoś skutecznego do pielęgnacji spierzchniętych ust. Trafiłam na lanolinę, a potem na te maść i jestem bardzo zadowolona, bo jest to teraz mój must have :)
Plusy:
-jednoosobowy skład ;)
-tania,
-wydajna,
-praktycznie bezzapachowa,
-bardzo mocno nawilża ratując usta w bardzo kiepskiej kondycji.
Minusy:
-dostępność (stacjonarnie nie było jej nigdzie ,a on-line musiałam sie zapisać na powiadomienie o dostępności),
-ciężko ją wydostać z opakowania, bo jest bardzo gęsta.
Produkt "wart zachodu". Serdecznie polecam.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1514066].usefull || 0 }}% pomocna.

Świetna maść na brodawki dla kobiet karmiących. Ja wyciskam odrobinę na wacik i nakładam na brodawki. W krótkim czasie brodawki są zregenerwane. Ogromnym plusem jest to, że nie trzeba jej zmywać przed karmieniem.
Maści używam też do regeneracji przesuszonych ust. Nakładam ją na noc, albo przed makijażem a następnie zmywam i maluję usta.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1489801].usefull || 0 }}% pomocna.

Wszechstronne cudo

Lanolinę można kupić w różnych miejscach, ale mam sentyment do tej, bo zawsze dostaję produkt o tej samej konsystencji, zapachu i właściwościach, oczyszczoną i w poręcznej tubce.

Działanie: Właściwym przeznaczeniem lano-maści jest smarowanie pękających i podrażnionych brodawek. Faktycznie, ciężko znaleźć w takiej sytuacji środek, który będzie równie skuteczny (no chyba, że ma się na nią uczulenie). Lanolina zatrzymuje wodę, naskórek nie wysycha, nie zaczyna się łuszczyć i pękać. Dodatkowo fantastycznie wspomaga regenerację i gojenie. Z powyższego powodu bardzo polecam ją na wszelkie drobne spękania, spierzchniętą skórę czy usta. Można dodać roztopioną odrobinkę do maski do włosów - mega dociążenie końcówek i super mięsistość gwarantowane.

Na plus:
-genialny nawilżacz i wspomagacz gojenia brodawek, jak i popękanej skóry ogólnie
-dostępna stacjonarnie w wielu miejscach
-jak na lanolinę, pachnie naprawdę mało intensywnie (farmaceutycznie, a nie jak stary baran ;)
-produkt bardzo wydajny
-super, że w tubce, a nie w słoiczku

Na minus:
-konsystencja lanoliny i jej lepkość są wadą same w sobie
-trudność z wydobyciem produktu w niskiej temperaturze

Podsumowując: Może nie jest to bezwzględny ulubieniec, kiedy kocha się gładkie konsystencje i perfumeryjne zapachy, ale nie znam skuteczniej nawilżającego i regenerującego specyfiku.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1478771].usefull || 0 }}% pomocna.

Jestem rozczarowana

Bardzo lubię dbać o usta, nawilżać je, peelingować itd. I dzięki temu nie narzekam na ich kondycję. Jednak zazwyczaj każdej zimy wszystkie stosowane produkty zawodzą, wciąć czuję przesuszenie, usta pękają, pojawiają się suche skórki.
Wiele słyszałam o tym produkcie i ogólnie o świetnym działaniu lanoliny samej w sobie, więc postanowiłam spróbować:
- dobry skład - sama lanolina
- niska cena, jakoś do 12 zł
- fajna pojemność, aczkolwiek produkt jest tak gęsty, ze nie używam go długo i na zmianę z innymi a nie mam już połowy opakowania. Zazwyczaj produkty do ust starczają mi na długo.
- konsystencja średnio przypadła mi do gustu. Jest bardzo gęsty i co za tym idzie, ciężko wycisnąć go z tubki. Noszę go często w torebce i tutaj kolejny problem - przebywam na powietrzu, wiadomo zimne powietrze, wchodzę do pomieszczenia i niestety produkt pod wpływem niskiej temperatury zamarza, gęstnieje (?). Niestety nie ma szans wycisnąć go wówczas (no nie wiem, moze jakiś mężczyzna da radę, albo bardzo silna kobieta, ja nie daje rady), musimy poczekać jakiś czas aż wróci do pierwotnej konsystencji.
- zapach jest średni, ale ja nie zwracam na to uwagi. Dla mnie produkty mają działać a nie pachnieć, szczególnie kiedy wiem, że mają naturalne składy, to liczę się z tym, że ich zapachy mogą być mało korzystne. Piszę do dla tych, którzy są przyzwyczajeni do różnych truskawkowych, czekoladowych pomadek ochronnych
- działanie - miałam bardzo duże oczekiwania. W końcu produkt przetestowany przez karmiące mamy, które mogą mieć problem z brodawkami w okresie karmienia a więc cóż, pewnie produkt który mega nawilża i regeneruje. Niestety, często jak go nakładam usta zaczynają mnie piec, są suche i po posmarowaniu nie czuję tej przyjemnej ulgi, jaką powinien dawać taki produkt. Trochę się wchłania, mija jakiś czas i zaraz znowu czuję dyskomfort na ustach i muszę posmarować znowu a więc nie daje on faktycznego nawilżenia. Usta nie są również zregenerowane, wyglądają średnio. Odstawiłam na jakiś czas ten produkt, stosowałam inne i jakoś kilka dni temu znowu wróciłam i po tych kilku dniach zauważyłam ze w ogóle pojawiły mi się takie specyficzne pęcherzyki na ustach, które powstają kiedy mam usta bardzo spieczone, wręcz zaognione.
Nie wiem, ja nie podzielam zachwytów tym produktem, ale wiadomo, to każdy musi sprawdzić na sobie.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1469377].usefull || 0 }}% pomocna.

Genialny!

Gdzieś przeczytałam o jego własciwościach pielęgnujących usta. Moje usta były akurat w bardzo kiepskim stanie, więc postanowiłam zainwestować w ten oto cudowny specyfik.
Jest to żółtawa gęsta maść, która dość mocno twardnieje jeśli zamierzamy ją nosić przy sobie w mrozy. Trudno ją rónież wtedy nałożyć na usta. Zapach ma "maściowy", ale nie jest odpychający. Niewyczuwalny smak i zapach po aplikacji.
Efekt pielęgnacyjny jest niesamowity. Nic ze znanych mi dotąd specyfików nie dało takiego efektu regeneracji ust jak ta maść ! Najlepiej aplikować go przed snem, ale w dzień sprawdza się równie dobrze i wytrzymuje na ustach kilka godzin. Znalazłam również inne zastosowanie tego kosmetyku na suche łokcie i dłonie przesuszone na wiór przez mróz. Peelinguję najpierw dłonie następnie nakładam grubą warstwę i zakładam bawełniane rękawiczki. W celu łatwiejszej aplikacji kładę maść na chwilę na kaloryfer.
Dla kogo ten specyfik: dla desperatów z przesuszeniami ustami lub innymi partiami ciała.
Dla kogo nie polecam: dla osób, które nie lubią uczucia tłustości na ustach lub innych partiach ciała i wolą raczej "lajtowe" produkty.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1458297].usefull || 0 }}% pomocna.