Ziaja, Mamma Mia, Lano - maść

Ziaja, Mamma Mia, Lano - maść

Pielęgnacja brodawek sutkowych w okresie ciąży i karmienia;
- łagodzi podrażnienia brodawek sutko występujące w okresie karmienia piersią
- skutecznie nawilża, natłuszcza i zmiękcza naskórek,
- nie zawiera konserwantów, substancji zapachowych o barwników

Ratunek dla ust

Już nie wiedziałam jaką kolejną pomadkę kupić - nawet wazelina nic nie dawała. Usłyszałam o użyciu lano-maści na usta i to był dla nich ratunek. Wystarczy naprawdę odrobinę na noc i po kilku użyciach usta są bez skazy. Zapach jest jedynie trochę odrzucający, po prostu dziwny. Na pewno nie jest to też produkt na dzień; w nocy konsystencja jest przyjemna, nic nie spływa i nie mam uczucia, jakbym zaaplikowała olej na usta, ale na dzień zdecydowanie zbyt lepka.

łagodzi podrażnienia

Mimo kilku minusów to świetny produkt. Nie tylko dla karmiących. Zapach raczej neutralny, choć ja wyczuwam delikatnie ziołową nutę ;)
Używałam tego produktu pod koniec ciąży i przez pierwsze miesiące karmienia, kiedy to przytrafiają się różne przeboje ;)

Plusy:
- łagodzi podrażnienia, nawilża, daje ukojenie
- 100% lanoliny czyli ultra prosty i bezpieczny skład: produktu nie trzeba zmywać przed kolejnym karmieniem, dziecko chyba też nie wyczuwa smaku (bo nie odrzuca piersi)
- tani jak barszcz: 10-12zł, podczas gdy czysta lanolina flagowej "dzidziusiowej" marki kosztuje 40zł!!
- ładnie nawilży inne przesuszone miejsca na ciele, twarzy
- dobra dostępność: apteki, sklepy Ziaja, drogerie, hipermarkety

Minusy:
- tłuści odzież i to trwale: jasna piżamka już mi się nie dopierze :( w miejscu biustu są ciemniejsze plamy
- mała pojemność, szybko się kończy
- tubka jest mało poręczna: ciężko wydobyć końcówkę produktu, ślizga się w rękach

Rewelacyjny produkt do pielęgnacji ust

Kupiłam go, aby korzystać jako produkt do nawilżania ust i doskonale się w tym celu sprawdza. Rewelacyjnie nawilża i koi spierzchnięte, przesuszone usta. Bardzo wydajny. Niestety dostępny tylko w sklepach/wyspach Ziaji.

dobry na usta ;)

wyczytałam w internecie, że jest to świetny zamiennik nawilżacza do ust. kupiłam na wypróbowanie - fortuny nie kosztuje. nie spodobała mi się konsystencja - gęsta i klejąca, ale mimo to dałam jej szanse. dość dziwny zapach, no ale maść - nie wymagajmy cudów. usta po niej są klejące. używałam tylko na noc - wtedy to można zdzierżyć. po jakimś czasie używania zakochałam się. jego zaleta, czyli nawilżanie ust przebija wszelkie wady. tak pięknie nawilżonych ust nie miałam nigdy. jestem w trakcie już trzeciego opakowania i nie zamierzam rezygnować. co do jej pierwotnego zastosowania - nie miałam okazji, ale jak kiedyś będę matką to na pewno zastosuje na próbę ;) opakowanie pod koniec dosyć niewygodne, jak to tubka, ale po rozcięciu starcza na jeszcze baaardzo długo

Ratunek dla popękanych poranionych brodawek

Jestem mamą karmiąca 8 miesięcy. Mamma Mia od ZIaja towarzyszyła mi na początku mlecznej drogi jak i teraz kiedy dziecku zdaża się poranić brodawke poprzez wychodzące ząbki. Maść zawsze szybko regenerowała ranke nawet taką do krwi. Nie trzeba pamiętać aby maść zmyć przed karmieniem i to jest wielką zaletą. Maść jest bardzo wydajna i bardzo ładnie pachnie. Jest to czysta lanolina regenerująca jak i nawilżająca i pielęgnująca. Dostępna w aptekach np DOZ a cena adekwatna do jakości. Tubka jest mała jednak maść jest na prawdę wydajna. Polecam każdej mamie

Jak nic zalecza usta

Jak w tytule, świetny kosmetyk na spierzchnięte, suche, pękające usta. Do zapachu trzeba się przyzwyczaić, bo jest specyficzny. Osoby o wrażliwym nosie mogą mieć z tym problem, ja się już do niego przyzwyczaiłam. Maść aplikuję na wieczór oraz tuż przed snem. Jest gęsta, lepka, ma żółty kolor. Nie mnie wszystko jej wybaczam, gdyż jej działanie jest nieocenione. Mega nawilża, wręcz natłuszcza. Usta po niej są miękkie, odżywione, a skóra nie boli i nie pęka. I do tego ta wydajność, jedną tubkę zużywam już ok. pół roku, a koszt - kosmiczne 10zł! Z dostępnością może być gorzej, szukajcie w osiedlowych drogeriach lub a wyspach Ziaji.

Niezastąpiona do spierzchniętych ust!

W dobie wysuszajacych i ściągających usta matowych szminek ta maśc jest niezastąpiona w pielęgnacji ust. Jest super wydajna, idealnie się rozsmarowuje i świetnie jej regeneruje. Może jej oryginalne przeznaczenie jest inne ale co tam :) Mam już chyba 3 opakowanie i na pewno kupię następne. Rewelacyjny produkt.

"Balsam" dla moich ust ;)

Z dużym sceptyzem podeszłam do tego produktu z uwagi na jego przeznaczenie, ale że mam ogromny problem z suchymi ustami stwierdziłam, a co mi tam... Pozytywne zaskoczenie, zdecydowanie na stałe zagości w mojej torebce

Niezbędnik <3

To ratuje moje usta :) Po kuracji Izotekiem mam od paru lat suchą skórę i tym samym bardzo suche usta. Nakładając konsekwentnie codziennie wieczorem tę lanolinę, rano budzę się z mięciutkimi i zadbanymi usteczkami :) Sprawdza się to też zimą, kiedy temperatura spada poniżej zera, żadna pomadka nie daje sobie tak rady jak to. Nakładam też mikroskopijną ilość lanoliny pod szminki matowe - może gorzej z trwałością, ale usta wychodzą raczej bez szwanku :) No i jest mega wydajna i tania :) Pierwsze opakowanie starczyło mi na rok :D

Nie tylko do pielęgnacji brodawek!

Zacznę od tego że maść była niezastąpiona w okresie kiedy karmiłam piersią moje dzieciaczki, a w zasadzie w okresie pod koniec ciąży i przez pierwsze tygodnie karmienia, kiedy brodawki trzeba zahartować. Produkt okazał się bardzo pomocny i naprawdę pomagał. Do tego nie było konieczności zmywania maści z brodawek przed każdym karmieniem, co uważam za bardzo wygodne (wiadomo-nocne karmienia).
W składzie mamy czystą lanolinę.
Tubka jest malutka (15g) ale za to bardzo wydajna.
Cena naprawdę niska w porównaniu z innymi produktami tego typu.
Dostępność duża; każda apteka i sklepy firmowe Ziaja.
Sam produkt jest mega tłusty. Taka lepka brudno- żółta maź. Zapach niezbyt przyjemny; "owieczkowy".
Lanolina cudownie zmiękcza naskórek. Natłuszcza i łagodzi podrażnienia. Regeneruje ubytki w skórze i małe rany. Pęknięcia szybciej się goją i przede wszystkim mniej bolą.
Polecam na spierzchnięte usta. Nic ich lepiej nie zregeneruje i to w tak krótkim czasie. Kiedyś na mrozie pękła mi dolną warga, ratowałam się właśnie lanoliną od Ziaji i dosyć szybko mi się to pęknięcie zagoiło.
Smarowałam tą maścią popękane opuszki palców i zadziorki przy paznokciach - pomogło!
Polecam nie tylko do pielęgnacji brodawek ale także w innych wypadkowych sytuacjach, kiedy inne produkty nas zawodzą (drobne ranki, spierzchnięte usta, podrażnienia).

5/5

Jest to jedyny produkt ziaji, który ma dobry i naturalny skład. Jest to sama lanolina, bez zbędnych dodatków.
W zimie mam duży problem z suchymi i popękanymi ustami. Próbowałam już dużo masełek i pomadek do ust, ale nie dawały rady. Dopiero ta maść dobrze chroni i odżywia moje usta, chociaż jest rekomendowana do sutek. Jak już mam nawet popękane usta, to smarowałam grubą wartwe na noc i na drugi dzień usta nie były takie suche. Dodatkowa jest bardzo tania.

ratunek dla ust

Świetny produkt na usta.
Momentalnie uspokaja popękane i wysuszone wargi.
Bardzo gęsty, tłusty i lepki produkt.
Najlepiej go stosować na noc.
Czasami smarowałam mim dłonie kiedy miałam zmarzniętą skórę na kostkach.