Jil

Jil

Kombinacja dla autentycznych kobiet. Prawdziwych w każdym geście czy słowie. Dla żyjących harmonijnie i spokojnie. Indywidualistek, które realizują siebie. Jil to lekki i świeży zapach z ciepłymi tonami wanilii.

Głowa: pieprz, lawenda, mandarynka
Serce: heliotrop, irys, lilia
Podstawa: ambra, piżmo, wanilia

Dyskretne kwiaty

Wycofany zapach kreatorki mody słynącej z wysokiej jakości, minimalistycznych ubrań. Sam zapach delikatny, orzeźwiający i lekko słodki. Flakon nieciekawy. Czekamy na reedycję.

Zakochana do szaleństwa

Jestem mocno zaskoczona, że nie recenzowałam tych perfum wcześniej. Są to moje ukochane, jedyne, bajeczne perfumy i ubolewam nad tym, że zostały wycofane i obecnie są nie do dostania. Mam jeszcze jakieś ociupinki, poluję na niego na allegro i czasem uda się coś złapać chociaż powoli obawiam się czy nie natnę się na zepsute (od kilku lat nieprodukowane).

Bardzo specyficzny zapach, wiem, że wielu może się nie podobać, ja za nim przepadam pewnie też ze względu na niesamowite wspomnienia które łączą się z tym zapachem. Bardzo trwały (przetrwał nawet pranie), rozwijający się w ciągu dnia, to był mój ideał.

Ps. Nie wiem co się stało z tym zdjęciem, które jest zamieszczone, ale o ile buteleczka się zgadza tak kolor perfum nie ;) Były lekko żółtawe, na pewno nie zielone.

Ilość zużytych opakowań: nie mam pojęcia... niezliczona ilość ;)

Moje ukochane!

To moje ukochane, niezapomniane perfumy!
Czuję się w nich wyjątkowo, jak królowa!
Mają w sobie coś co pobudza mnie do życia, energetyzuje. Raz zaaplikowane pozostają ze mną cały dzień, wyczuwam je na szaliku nawet kilka dni później...
Kupiłam je po raz pierwszy jeszcze w połowie lat 90-tych, ostatnio sprowadziłam je przez ebaya z... Australii!
I to był chyba ostatni flakonik tych perfum na świecie.
Szkoda...
Używam tego produktu od: 10-12 lat
Ilość zużytych opakowań: 2 po 100 ml

TOP 10 męskich perfum

Niezapomniany...

Zapach ten zachwycał mnie "od zawsze". Z wielka przyjemnoscia niedawno do niego powróciłam.
Początkowo pachnie na mnie lekko cytrusowo, z domieszka przypraw i ziół, czasami wydaje mi sie, ze wyczuwam lekko kłujący, zielony cedr.
Później zapach sie wysładza, staje sie lekko waniliowy, nuty drzewne obecne, początkowo tylko w tle, później przeplatają sie z owa słodkością.
Wszystkie nuty równoważą mi sie doskonale, jest w sam raz słodki, ma piękne nuty drzewne, odpowiednio przyprawiony ;), a wiec zawiera wszystko to, co lubię.

Jak do tej pory mój faworyt z kolekcji Jil Sander.

Butelka prosta, widziałabym nieco inny korek, ale ogólnie bez większych zastrzeżeń.

Trwałość dobra.

Edit 16/11/2007
W momencie zakupu nie byłam świadoma, ale teraz już jestem, wiec NIE POWTÓRZĘ ZAKUPU, ponieważ perfumy te należą do firmy, która testuje na zwierzętach.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2 i ostatniego

Wyjątkowy

Pierwsze opakowanie kupiłam w ciemno kilka lat temu w strefie wolncłowej, zapach zachwycił mnie glębią i trwałością, jest słodki i obezwładniający, nie ma jednak w sobie nic z "dusiciela". Teraz wróciłam do niego, trafiłam na allegro i znów sie nim cieszę.

niee

co dziwne, jest to jeden z nielicznych zapachów, który oczarowywał mnie tylko podczas wąchania korka :) słodycz dojmująca, acz nie obezwładniająca, przełamana świeżością. potem następowało pierwsze psiknięcie: zachwyt jeszcze trwał, choć zapowiedź migreny nieubłaganie majaczyła na horyzoncie... niestety, jak wspomniała moja Przedmówczyni, podobieństwo do simply aż nazbyt wyraźne, a woni zjełczałych orzechów nie toleruję. szkoda. a miało być tak pięknie...

indywidualista

bardzo wciągajacy zapach, otula swym ciepłem przez cały dzień. Przypomina Simply, ale jest ostrzejszy i bardziej wyrazisty. Najpierw mleczna słodycz miesza się z ostrym, świeżym drzewnym akcentem, poźniej ta ostra świeżość ulatuje, pozostawiając ciepłą, waniliowo-mleczno-karmelową woń, przynajmniej na mnie :-)
Trwały.

powrocily?

To byly perfumy mojego zycia!!! Ale zostaly wycofane - czyzby znowu wrocily? Uzywalam ich wiele lat temu i darzylam ogromnym uczuciem (perfumy jak i pewnego pana , ktorego czas przypadl akurat na ten zapach...).
Ciekawe jak bedzie po latach (nie z panem ale z perfumami).
Ocenianie zapachow to indywiduala sprawa - moim zdaniem zadna z kompozycji Sander im juz pozniej nie dorownala!