SHI EDP

SHI EDP

Zapach jest odzwieciedleniem wewnętrznego spokoju.
W każdej z trzech faz tego świetlistego, kwiatowego zapachu, dwa charakterystyczne komponenty(energia i życie) władają istotą Shi zlewając się ze sobą w doskonałą harmonię, przechodzą gładko i niepostrzeżenie w każdą z kolejnych faz. Opakowanie i flakon zainspirowane doskonałością kropli wody, buteleczka Shi Alfreda Sung'a jest idealnym studium równowagi i harmonii.

Nuty zapachowe:

Rekomendacja
na dzień, wiosna / lato
50 - 100ml

Nieinwazyjny

Dla mnie to zapach na lato, delikatny ale wyczuwalny, wodno- kwiatowy i przy tym niedrogi jak na tak dobry zapach. Faktycznie przypomina zapach płynącego strumienia z jego roślinnością i kwitnącymi kwiatami wokół. Bardzo polecany osobom z wrażliwym nosem. Koleżanka z pracy gdy go wyczuła od razo kupiła 2 flachy, zawsze narzekała, że używam mocnych i migrenogennych zapachów, a tu patrz taka niespodzianka.

Używam tego produktu od: od 4 lat
Ilość zużytych opakowań: 100ml

Bardzo przyjemna kropla wody:)

Do tego zapachu podchodziłam całkiem od nie tej strony co trzeba. Znaczy się od...flakonu.
\\nPrzeglądałam sobie net i nagle ujrzałam cudowny flakonik, idealnie w moim stylu. Oczyma wyobraźni już to cudo widziałam w mojej kolekcji i nawet specjalnie nie wnikając w zawartość, kupiłam w ciemno.
\\nCo się okazało?...mianowicie,że to co sobie uroiłam w głowie na podstawie opisów i flakonu to jest dokładnie to co we flakonie! Nie ma żadnej niespodzianki. Dzieło jest spójne i skończone. Zapach pachnie dokładnie jak wygląda. Jak kropla zimnej, mocno schłodzonej wody. To nie jest zapach wody w letnim skwarze ani strumyka w lesie. To zapach wody sączącej się raczej z....kruszarki do lodu! To zapach drinka z lodem, podanego w chłodny wieczór na tarasie wieżowca. Zasadniczo świeżaków nie lubię. Ale to jest świeżak. Tylko nie taki wietrzny czy cytrynowy. To jest sama świeżość wydestylowana z ogórków czy innych ozonów. Do tego czuć też kilka kropel słodyczy czy raczej takiego drzewnego pazurka w słodkim wydaniu. Ale to jest taki cień, który wyostrza a jednocześnie ociepla zapach.
\\nGeneralnie flakon i zapach genialne! Ale..niestety..jest duże ALE.
\\nJest kompletnie nietrwały! Mogę go używać co godzinę. I to nie jest kwestia mojego nosa. Na mnie ten zapach ulatnia się w parę minut ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu:(

Wiosenny

Dostałam swoją flaszeczkę gdy byłam przeziębiona i tak jakoś testy się odwlekły :)
Jednak teraz noszę Shi z przyjemnością.
Jest to świeżak, bardzo wiosenny i radosny, wyjątkowo dobrze zmieszany ;)
Szala zapachu nie przechyla się w żadną stronę - nie jest ani zbyt wodnisty, ani nie jest zbyt słodki.
Ta równowaga podoba mi się bardzo.
Pierwszy akcent jest wodny, kolejny cytrusowy, kończący piżmowo-drzewny. Jednak żaden nie wybija się na pierwszy plan, raczej zazębiają się :D

Trwałość jest taka sobie: przy skromnym użyciu ok. 4godz.

Buletka ładna [ale tu nie jestem obiektywna, bo prawie każde szkiełko mnie zachwyca :) ]

Zaznaczyłam, że więcej nie kupię, bo to zdecydowanie nie moja kategoria zapachowa, ale w ramach wiosennego eksperymentu zużyję swoja porcję do końca ;)

Używam tego produktu od: ok. miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 5ml/50ml

TOP 10 męskich perfum

bez zachwytów

Zapach bardzo rozmytych i rozwodnionych kwiatków. Nie jest zły, ale ja za czymś takim nie przepadam. Gdyby jeszcze Shi miały jakaś głębię... a tu nic, po czasie pojawiają się kwaśne nuty, a to już w ogóle mnie zniechęca.
Zapach jest bardzo delikatny, kwiatowy (czytaj: rozwdnione kwiatki), nietrwały... ja nie czuję w nich żadnej przestrzeni.
Butelka fajna.

Używam tego produktu od: już nie używam
Ilość zużytych opakowań: miałam jedno i puściłam dalej

zapach wody

Shi zdobyłam na wizazowym targowisku, oczywiście w ciemno;) Generalnie preferuję cięższe wonie, ale czasem mam też ochotę na coś lekkiego. Shi to właśnie zapach czystej, żródlanej wody. Nie jest cytrusowy(broń Boże), nie czuję tam tak wszechobecnej w zapachach wodnych lilii wodnej(i całe szczęście). Da się również wyczuć odrobinę soku ze świeżych łodyg, albo delikatny zapach soczystej wiosennej trawy, ale nie są to nuty dominujące. Generalnie fajny, bardzo przyjemny zapach-ZAPACH WODY:) Bardzo podoba się mężczyznom w moim otoczeniu;)

Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 50ml+ perfumowany balsam do ciała

ok

Zapach bardzo ładny tzn nie jest słodki, raczej z serii orientalno-orzeźwiający (nie wiem czy tak to mogę opisać:)), ja używam go na codzień, bo nie jest uciążliwy dla innych, taki neutralny, oczywiście nie liczyłam ile razy usłyszałam że bardzo ładnie pachnę:) bo było tego trochę, jedna gwiazdke odejmuję za trwałość. Ogólnie polecam i myślę że chyba skusze sie na drugie opakowanie

Używam tego produktu od:pól roku
Ilość zużytych opakowań: 50ml

miły

Zapach ok - bardzo podobny do Iceberg - Twice,
Tylko trochę cieplejszy, głębszy.
świeży, ale nie wodnisty, na pewno nie jak morska bryza (a tak sugerowało mi opakowanie).
Słodkawy. bardzo nietrwały!
Ot, taki zapach na codzień, bez fajerwerków, ale w sumie: elegancki, miły i uroczy.
Butelka prześliczna.
Używam tego produktu od:1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-go

mój ci on !

To był strzał w dziesiątkę. Zapach orzeźwiający,wodno-kwiatowy, subtelny, szalenie kobiecy. Wydaje się stapiać z zapachem mojej skóry i tworzy niezwykle piękny zapach. Idealny na codzień i na randkę. Zauważyłam też, że Shi intryguje większość mężczyzn:)

Ilość zużytych opakowań: wiele

Nie "mój"...

Po przeczytaniu recenzji zakupiłam w ciemno - i niestety nie mój ci on...Nie jest brzydki, czy odrzucajacy, ale ma nutę, której w perfumach nie trawię - zapach roslinnego soku, mleczka jakie wypływa z przełamanej łodygi, rozgniecionych pędów roślin...Podobną nutę wyczułam w Ardenbeauty...Poleciał do nowej włascicielki - mam nadzieję, ze jej podpasuje.
Buteleczka - bardzo ładna, perfekcyjnie wykonana szklana kropla.Używam tego produktu od: 2, czy 3 miesięcy.
Podsumowując - zapach na 2, buteleczka na mocne 4.
Ilość zużytych opakowań: zaczęłam 50 ml ale ich nie skonczę

Nie dla mnie

Spodziewałam się po tym zapachu wiele, jednak niestety się rozczarowałam.
Mój nos odbiera go odmiennie do poprzedniczek, dla mnie to nic wyjątkowego.
Czuję coś zielonego, jak sok z łodyg, świeżych rozgniecionych łodyg, ciesze się że nie skusiłam się na zakup flakonu w ciemno, bo myślałam o tym, całe szczęście udało mi się zdobyć próbkę.
Zapach świeży, zielony. Jednak nie dla mnie.

Używam tego produktu od:testy z próbki
Ilość zużytych opakowań:próbka

nic specjalnego

Zapaszek taki sboie. Zachwytow nad nim absolutnie nie rozumiem. Jest to zapach raczej kwiatowy ale znośny. Kwiatki nie chcą mnie udusić jak to sie czesto zdarza w przypadku innych zapachów. w kazdym razie zapach szalu nie robi;) Flakon ładny. Trwąłość średnia

Używam tego produktu od: kilku tyg.
Ilość zużytych opakowań: próbka

Zostanie ze mną na zawsze...

Gdy byłam (jakieś dwa lata temu) u mojej "przyszłej" bliskiej rodziny, zauważyłam na półce dziwny przedmiot. Piękny, czysty, krystaliczny, lekko niebieski, zakończony srebrnym szpicem. Przedmiot ów stał na czarnym, drewnianym postumencie i wyglądał jak wspaniała ozdoba półki i przez jakiś czas tak go traktowałam. Kiedyś znalazł się w mojej ręce i zauważyłam, że przedmiot ma rurkę i korek, więc dokonałam wiekopomnego odkrycia, że są to perfumy ;), jednak nigdy jakoś nie odważyłam się zapytać co to za zapach. Powąchałam jedynie korek i w moich myślach powstało wyobrażenie zapachu, na wskroś kobiecego, przestrzennego, a jednocześnie ciepłego i zmysłowego. Żyłam z tym wyobrażeniem, aż do końcówki lipca tego roku, gdy przypadkiem na stronie zagranicznej perfumerii odkryłam ten znany mi z pamięci flakonik. Przeczytałam nazwę, odkryłam kreatora perfum i zaczęłam wielkie poszukiwanie. Gnana żywym wspomnieniem, które tkwiło we mnie. Udało mi się zamówić, jedną jedyną, ostatnią buteleczkę w czesko-polskiej perfumerii internetowej. Tam przepłaciłam odrobinę za ten zapach, w porównaniu do cen za jakie mogłabym go mieć za granicą. Jednak czego się nie robi dla dawnych tęsknot. Gdy flakonik do mnie dotarł myślałam, że śnię, że oszaleję z radości. Pierwszy psik i odpłynęłam, wróciłam się do tego dnia gdy zobaczyłam to cudo po raz pierwszy. Zapach jest odzwierciedleniem pięknej, inteligentnej, kuszącej kobiety. Takiej, za którą głowa mimowolnie się odwraca... ;) Perfumy przestrzenne, jak powietrze, dające swobodę, a jednocześnie pozwalające poczuć się seksownie, zmysłowo, uwodzicielsko. Idealnie wyważone i harmonijne, tu niczego nie ma za dużo, ani za mało. Rozumiem zamysł kreatora, który chciał przedstawić zapach spokoju, siły i energii, dokładnie takie są te perfumy. Niby świeże, na początku lekko cierpkie, wyczuć można dokładnie kwiat pomarańczy. Z każdą chwilą aromat ten nabiera mocy i ociepla się. Po dniu gdy po raz pierwszy użyłam tego zapachu, po wieczornym prysznicu, nocą, mój mąż wtulał się w moją szyję i zapytał czym tak pachnę. Później już tylko szeptał, że są przepiękne. Dla mnie to najlepsza rekomendacja, gdyż lubię pachnieć także dla niego. Nie oddam ich nigdy, pragnę kolejnych buteleczek. Chcę go zatrzymać tylko dla siebie, pachnieć tak wyjątkowo i kusząco już zawsze... :) Flakonik? To małe dzieło sztuki, prosty i bardzo elegancki. Gdy patrzy się na niego od dołu, nie widać żadnych "szwów" na flakoniku, ani zgrubienia szkła od spodu, jest tylko czysta, doskonała, wyrzeźbiona kropla wody. Buteleczka faktycznie przypomina Jadore. Początkowo, myślałam że to Jadore EDT, ale szybko zorientowałam się, że to nie ten zapach. Używam tego produktu od: 28.07.07r.
Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze 100 ml