Miss Sporty, Fabulous Lash Building Mascara (Tusz wydłużający, pogrubiający i podkręcający)

Według producenta wydłuża, pogrubia i podkręca. Gwarantowany efekt do 12 godzin. Nie skleja rzęs, nie kruszy się. Przestestowany dermatologicznie.

Cena: ok. 9zł / 8ml

Nienajlepszy

Kupowałam sporo tuszy do rzęs w poszukiwaniu ideału, więc trafiłam również na niego. Niestety nie spełnił moich oczekiwań. Efekt był za bardzo delikatny. Ostatecznie zużyłam go po przełożeniu szczoteczki z mascary Fabulous Lash Strech It ( tuszu tej marki w fioletowym opakowaniu).

Bardzo delikatny.

Podobał mi się sposób w jaki pogrubiał moje rzęsy byłam naprawdę zadowolona. Miał również dość mocny czarny kolor co również mi się podobało. Minusem było bardzo słabe wydłużenie. Biorąc pod uwagę cenę było okej. Polecam.

Zupelnie nie polecam

Zacznijmy od zalet. Kolor jest na prawdę rewelacyjny, intensywnie czarny. I cena jest bardzo niska co niestety również wiąże się z niską jakością tego produktu. I właśnie w tym miejscu kończą się zalety. Tusz powinien pogrubiać i podkręcać, ale nic z tego. Jedynie zauważyłam, że rzęsy są lekko wydłużone. Konsystencja jest bardzo rzadka, a szczoteczka stożkowa przez co w najgrubszej części szczoteczki nie ma prawie nic tuszu, a w tej najwęższej jest go o wiele za dużo przez co nadmiar trzeba usunąć. Tusz rozmazuje się na powiekach, zostawia grudki i skleja rzęsy przez co wyglądają nieestetycznie. Trwałość słaba, po 3 - 4 godzinach ledwo widać go na rzęsach i dodatkowo się kruszy.

Testujemy nowości z Sephory

Głównie podkreślenie kolorem

Tusz z klasyczną, niewielką szczoteczką sprawuje się nieźle, ale lepiej nie oczekiwać od niego żadnego spektakularnego efektu. Ot, muska rzęsy kolorem i leciutko pogrubia. Zdecydowanie do makijażu dziennego.
Szczoteczka (retro typ ;) dobrze maluje i chwyta wszystkie rzęsy. Plus za to, że w połączeniu z formułą tuszu nie skleja ich jakoś nadmiernie i wystarczy tylko lekkie poprawienie grzebyczkiem. Moja maskara jest od początku dość gęsta i spiralka nabiera jej w sam raz. Formuła jest całkiem niezła, bo tusz nie tworzy grudek. I nie podrażnia, a to zdarza mi się nader często!
Wadą jest słaba trwałość. Tusz przez pierwsze kilka godzin łatwo rozmazać, a potem niemiłosiernie się kruszy.
Raczej łatwa do zmycia, szczególnie płynem dwufazowym lub mleczkiem.
Do dziennego makijażu, jeśli nie wymaga się super trwałości, jest jak znalazł. W każdym razie, przyjazny dla oczu tusz w niziutkiej cenie.

średni

Lubie grube szczoteczki, więc ta totalnie mnie nie przekonała. Muszę się sporo namachać żeby wydłużyć nią rzęsy. Kolor jest fajny, 100% czarny, taki jak ma być, ale rzęsy zostają rzadkie, z prześwitami. Ma jedynie fajny kształt, idealny do kosmetyczki, dobry na wyjazd, gdzie nie chcemy sie dużo malować :)

Przeciętny średniak

*001 black (różowe opakowanie)*

Jestem zdania, że nie ma co wydawać na tusz do rzęs 50 zł, jak można kupić równie dobre, a tańsze. Używałam już naprawdę wielu tuszy i do niedawna wymagałam od nich tylko tego, aby moje rzęsy miały intensywnie czarny kolor. Ale to się zmieniło :)

Plusy:
- piękny czarny kolor
- nie robi wieczorem efektu pandy. Jeśli się już pojawia, to niewielka, nie niszcząca reszty makijażu. W każdym z tuszy, które miałam, po ok 2msc użytkowania pojawiał się ten efekt, zobaczymy jak będzie z tym
- przy użyciu 2 (max 3) warstw daje piękny efekt wydłużonych rzęs, ale nie sztucznych
- design produktu
- dostępność
- cena

Minusy:
- kształt szczoteczki. Jest ona taka jakby stożkowata. Niestety mimo iż się staram nabierać, za każdą warstwą, mało produktu, to dzięki temu kształtowi jest go i tak za dużo na szczoteczce i prawie zawsze zrobię sobie małego kleksa, gdy robie te najmniejsze rzęsy w kącikach
- trochę skleja rzęsy (efekt kształtu szczoteczki)
- nie bardzo pogrubia, przynajmniej ja tego nie zauważyłam

Oceniam wersję turkusową 002 Extreme Turquoise

Bardzo kiepski tusz, zawierający brokat (!), o czym nie ma mowy na opakowaniu.
Kolor jest widoczny, nawet na czarnych rzęsach.
Tusz ani jakoś zbytnio nie pogrubia, ani nie wydłuża, ale już nie potrzeba niczego, jeśli mamy na rzęsach taki kolor.
Tylko ten brokat... po co to?

Super zaskoczenie

Kupiłam zachęcona opiniami na Wizażu i nie żałuję :)
+ cena rewelacja
+ wydłuża, mocno pogrubia
+ w 8 przypadkach na 10 idealnie rozdziela, czasem skleja, ale to jeżeli za dużo poprawiam w trakcie aplikacji. Dwie warstwy + minimalna trzecia wystarczą.
+ mocna czerń, w porównaniu do Pump Up Boosterów jeszcze ciemniejszy
+ nie podrażnia, nie osypuje się, nie rozmazuje się w upały, szczoteczka trochę starodawna (byłam sceptycznie nastawiona), ale łatwa w obsłudze i tworzy super efekty :D nie brudzi powiek

Minusów brak

Dobry, ale ma wady

Na szczoteczkę nabiera się o wiele za dużo produktu.
Ładnie wydłuża i pogrubia.
Nie osypuje się i nie odbija.
Nie sprawdzi się na długich rzęsach bo nie idzie mu rozdzielanie, może sklejać.

Ilość zużytych opakowań: jedno standardowe

Wersja fioletowa jest do...niczego

Oceniam ten kosmetyk w kolorze fioletowym, który trafił do mnie dzięki mojej siostrze, która prawdopodobnie także nie była z niego zadowolona...
Tusz ma opakowanie, które bardzo przypomina mi ESL Rimmela. Może wersja w kolorze czarnym jest podobna do swojego droższego odpowiednika, tego nie wiem, gdyż oceniam kolorową. A ta jest naprawdę słaba: po wyjęciu szczoteczki z opakowania, naszym oczom ukazuje się szczota obklejona fioletową mazią, niepokojąco przypominającą farbę plakatową. Nałożona na rzęsy samodzielnie, właściwie nic z nimi nie robi, poza lekkim sklejeniem. Zero wydłużenia, pogrubienia, kolor niemal niewidoczny (a mam jasną oprawę oczu!). Z czarnym tuszem, nałożony na końcówki, nie współpracuje i za nic nie chce ujawnić swojej barwnej natury. Nie wiem, dla kogo ten kosmetyk został stworzony, może dla dwunastolatek, chcących pomalować się po raz pierwszy przed szkolną dyskoteką. Ja jednak podziękuję grzecznie za takie byle co i trzymam się z daleka. Pół gwiazki więcej za łatwe zmywanie.

Ilość zużytych opakowań: dalej pierwsze

Jest ok a nawet dobrze

Porządna, tania maskara, godna sprawdzenia, polecam!

(+) dobra szczoteczka, nie za duża, nie za gruba
(+) bardzo wydłuża
(+) trochę pogrubia
(+) piękna czerń
(+) cena
(+) dostępność
(+) długo się trzyma i nie rozmazuje się łatwo

(-) trochę skleja rzęsy przy nakładaniu, trzeba dobrze rozczesywać, namachać się i poprawiać palcem
(-) nie podkręca
(-) wg. mnie efekt jest jednak średnio naturalny, ale to chyba kwestia gustu? i miejsca ;)

Używam tego produktu od: trochę ponad pół roku (na zmianę z innymi tuszami)
Ilość zużytych opakowań: jedno (i chyba powoli kończy mu sie żywotność?)

świetny produkt za niską cenę <3

+wydłuża rzęsy
+nie skleja
+pogrubia
+utrzymuje się ok. 8-9 h
+mocno czarny kolor
+cena
+jakość
+świetna szczoteczka którą dotrze się do każdej rzęsy
+rozczesuje rzęsy podczas nakładania
+łatwo dostępny
+nie wysusza się w opakowaniu

Minusów nie widzę, dla mnie świetny tusz za naprade niską cenę. :)

Ilość zużytych opakowań: kilkanaście