Moisture Stay, Moisturiser & Foundation Stick SPF 15 (Podkład w sztyfcie; każda cera)

Podkład i nawilżacz w jednym, pozostawia skórę gładką i nawilżoną nawet po zmyciu makijażu, producent zapewnia, że nie wymaga stosowania kremu nawilżającego jako bazy. Gwarantuje naturalny świeży wygląd przez cały dzień. Zawiera witaminy C i E oraz filtr SPF 15. Podkład jest chłodzący, co czyni go przyjemnym w aplikacji.

19 zł (w wyprzedaży) / 14 g

"Co by było gdyby"

Zacznijmy od tego, że sztyftu nie ma już w oficjalnej ofercie (patrz: strona internetowa) Revlona, więc mam poważne powody by podejrzewać, że to co kupiłam przekroczyło swoją datę ważności... Pretensje tylko do siebie, oczywiście.

Być może czas produkcji wiąże się tu zasadniczo z wadą, która tak mnie zdegustowała: otóż podkład "rozwarstwia się" na twarzy, nie trzyma się podłoża, tylko w pewien sposób ślizga po skórze. A jednocześnie włazi w pory skóry i ewentualne zmarszczki, podkreślając niedoskonałości, trudno go równomiernie rozprowadzić.
Faktycznie chłodzi.
Wykończenie jest satynowe, lekko błyszczące, byłoby nawet sympatyczne... ech..
Na plus też ładny wybór kolorów (teoretycznie, w sklepach bywają trzy na krzyż) - kupiłam najjaśniejszy Ivory i dla mnie jest idealny, a to mi się rzadko zdarza.

Doskonałe nawilżenie można pewnie między bajki włożyć, ale mojej mieszanej cerze bardzo by odpowiadało coś, co pozwoliłoby zredukować ilość nakładanych warstw...

Może moja ocena byłaby wyższa (stąd 2, a nie 1*), gdyby podkład był świeższy, ale tak naprawdę nie wiem, czy jest przeterminowany, może te wady ma po prostu ze swej natury (się zapętliłam :) ).

Chyba jednak bedę musiała się go pozbyć.
Szkoda, bo bardzo lubię podkłady w sztyfcie (szkoda też, że niemal wszystkie firmy je wycofują).

P.S. Jednak dopatrzyłam się daty ważności: 19.03.2006. Hm... Czyli wady są przyrodzone...