Lactocerat, Emulsion Protectrice (emulsja ochronna do suchych końcówek, bez spłukiwania)

Zawiesina wodna 1% laktoceratu w płynnych polimerach ochronnych.
Emulsja ochronna Lactocerat przeznaczona jest do pielęgnacji włosów wysuszonych, szczególnie na ich zakończeniach. Dzięki bogactwu podstawowych składników odżywczych i dużej koncentracji płynnych polimerów, wygładza oraz skutecznie chroni zniszczone końce, ułatwiając w ten sposób ich rozplątywanie i rozczesywanie.
Stosować na umyte, wilgotne włosy, nie spłukiwać.

Trudno powiedziec.

Dluuugo zastanawialam sie, jak ocenic ten produkt. Zuzylam wlasnie jedna tubke. Wydajna, choc niewielka, starczyla mi na ponad 2 miesiace regularnego uzytkowania co 2 dni na dlugie wlosy.
Konsystencja jest moim zdaniem odpowiednia dla wlosow cienkich, ktore nie cierpia wszelkich obciazen, tak jak moje.

Od jakiegos czasu nie mam wielkich problemow z koncowkami - w zasadzie odkad zaczelam stosowac profesjonalne kosmetyki do wlosow i odkad farbuje je u fryzjera, a jak wiadomo kolory "salonowe" sa delikatniejsze niz te dostepne w detalu.

Trudno mi wiec powiedziec, czy ta odzywka dokonala cudu. Na pewno utrzymala wlosy w dobrej kondycji i ulatwila rozczesywanie mokrych kosmykow. Plusem jest to, ze nie musze splukiwac rak po aplikacji tego preparatu, bo jest bardzo lekki i blyskawicznie sie wchlania.

Podsumowujac - nie kupie ponownie tego kosmetyku, mialam caly czas wrazenie, ze koncowki nie do konca sa nawilzone, moze przez ta lekkosc i rzadkosc, ktora tez wkurzala, bo czasem odzywka przeciekala mi przez palce :(
Ot, taki jogurcik - nie dla wlosow "zdesperowanych", ktorym potrzebna jest porzadna kuracja, od tego jest raczej Kerastase.
Przerzucam sie na Gloss Eugene Perma, zobaczymy coz takiego zdziala, pokladam w tej malenkiej buteleczce spore nadzieje :-)

Hit!

A ja się zupełnie z przedmówczynią nie zgadzam.

Co włos to upodobanie, jak widać.

To jest moja ulubiona odżywka bez spłukiwania, a wypróbowałam ich już kilka i byłam bardzo sceptycznie usposobiona (straszliwie wysuszały włosy). Na korzyść Lactoceratu przemówił brak alkoholu w składzie, więc dałam mu szansę. Od tej pory się nie rozstajemy.

Mam średniej długości włosy, wymęczone rozjaśnianiem, codziennym myciem i suszeniem (inaczej się nie da), nie rezygnuję wiec z klasycznych spłukiwanych odżywek, ale trzeba mi czegoś więcej, poza tym lubię idealnie gładkie, lśniące fryzy.
I ten produkt mi to zapewnia, włosy są jedwabiście miękkie, gładkie, pięknie lśnią, a jednocześnie nie czuję żadnego przeciążenia. Świetnie się układają. Kiedy nie mam czasu na odżywkę spłukiwaną, nakładam tylko tą emulsję i też jest OK. W przeciwieństwie do innych podobnych produktów (różne serum i balsamy) nie powoduje szybszego przetłuszczania/brudzenia włosów (kleiste mazie, przyciągające kurz i brud z otoczenia), nie usztywnia (jak niesławne Gliss Kury) i faktycznie nawilża (a nie sprawia tylko takie wrażenie, jak te oparte na silikonach).

Dla mnie absolutny hicior w swojej kategorii.

Wydajność taka sobie, u mnie ok. 1,5 miesiąca.

Co to w ogóle jest?

No tak, rzeczywiście ustalenie przydatności tego produktu może nastręczać wiele problemów...Rzecz ta nazywana jest emulsją, ma jednak zbyt płynną konsystencję, aby dobrze utrzymać się na włosach. Wsmarowywana w końcówki(tak do połowy włosów ) nie robi absolutnie nic - nie wygładza, nie natłuszcza, nie nawilża, hm....nawet nie obciąża. Zaryzykowałabym, twierdzenie, że lekko wysusza...Nabyłam ją jakieś pół roku temu w amoku poszukiwania czegoś wygładzająco-wzmacniającego na półkach aptecznych - zakup za 40 zł. jak kulą w płot. Jedyne, co ten produkt ma do zaoferowania to ładny, mleczny zapach - równie dobrze mogłabym się wytarzać w błocie - "Lactocerat" ani nie pomaga, ani nie przeszkadza:)