Nafta kosmetyczna do pielęgnacji włosów

Nafta kosmetyczna do pielęgnacji włosów

Nafta kosmetyczna do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów i skóry głowy, posiada naturalne właściwości odżywcze. Dodane do nafty witaminy A + E sprawiają, że ma ona właściwości odżywcze, biostymulujące oraz regenerujące. Ma zastosowanie jako odżywka - niewielką ilość rozprowadzić na umyte włosy, po 10 minutach spłukać; a także jako maseczka - 1 żółtko wymieszać z 1 łyżką stołową nafty, można dodać soku z cytryny, nałożyć na włosy i pozostawić na 15 minut, a następnie umyć włosy szamponem.

świetna odżywka

Śpieszę właśnie z wystawieniem swojej opini. Wczoraj czytałam wszystkie dotychczasowe i trochę obawiałam się użyć nafty kosm. na włosy, ale zaryzykowałam i jestem bardzo zadowolona. Postanowiłam ją zastosować, bo moje włosy są trochę zniszczone po ostatnim zabiegu dekoloryzacji. Najgorsze końcówki-dość suche, ale przy skórze głowy raczej ok. I tak: nałożyłam naftę na głowę na ok 40min. zapach wcale mi nie przeszkadzał, właściwie wogóle go nie czułam. Pod koniec troszkę zaczęła mnie szczypać skóra głowy, ale tak naprawdę ciut ciut. Nafta zmyła mi się bez problemu, choć ze strachu, że się nie zmyje użyłam płynu do higieny intymnej Femina z Rossmana z neutralnym PH dla skóry( świetnie działa na oklapłe włosy, dodaje objętości, ale nie odżywia włosów). Po wysuszeniu miałam piękne puszyste, lśniące jak nigdy włosy. Jedyny minus jaki mogę dać, to za to, że włosy były trochę npuszone. Nie sianowate czy suche, ale lekko napuszone na końcach. To dopiero pierwszy raz, zobaczymy jak dalej. Ale bardzo polecam ten produkt.

Używam tego produktu od: 1 dień
Ilość zużytych opakowań: w trakcie używania 1go opakowania

Jestem zachwycona

Stosowałam naftę kosmetyczną ponieważ chciałam aby szybciej urosły mi włosy. Nie byłam w sumie za bardzo ufna ale spróbować zawsze można. Stosowałam ją zawsze przed myciem włosów, nakładając na skórę głowy, końcówki i delikatnie wmasowując. Po jakimś czasie nie wierzyłam własnym oczom ani włosom. Z matowych, suchych i opornych na porost doczekałam sie pięknych lśniących włosów które rosły jak szalone bo w ciągu 2 lat od włosów do ramion urosły mi włosy do pasa. Polecam

Używam tego produktu od: Dawna czyli jakieś 3 lata
Ilość zużytych opakowań: 1 duze

Ratunek dla włosów

Na punkcie pielęgnacji włosów mam prawdziwego hysia i po kilku latach testowania najróżniejszych kosmetyków z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że najlepsza jest nafta kosmetyczna.
Nakładam ją na zwilżone włosy w połączeniu z olejem rycynowym, żółtkiem jajka i sokiem z cytryny. Jednak sama także działa cuda. Nie jest szczególnie trudna przy spłukiwaniu - mi wystarczy jedno, dwa mycia dobrym szamponem do włosów przetłuszczających się.
Nie obciąża włosów, sprawia, że stają się jedwabiste i miłe w dotyku, po prostu zdrowsze.
Nafta pomogła mi poradzić sobie z włosami wypadającymi po kuracji hormonalnej. Zauważyłam też, że jej regularne stosowanie zwiększa objętość czupryny - mam mnóstwo nowych włosów, co zauważyła nawet moja fryzjerka. I z pewnością jest to zasługa nafty, żadnych innych specyfików na chwilę obecną nie używam.

Ideał, w dodatku łatwo dostępny.

Ilość zużytych opakowań: cztery

Drobne fale bez karbownicy KROK PO KROKU

cud miód i orzeszki

Jak dla mnie nafta kosmetyczna jest idealna często używam prostownicy i suszarki przez co bardzo szybko niszczą mi się włoski a po kuracji nafta są śliczne :) co prawda jest trudna do zmycia ale nic nie jest idealne a przy jej działaniu to mozna to wytrzymać :P

Używam tego produktu od:paru miesiecy

2 razy robiłam maseczkę z żóltek w połączaniu z naftą i efekt był świetny! Domyłam włosy bez problemu.
Dziś spróbowałam samej nafty. Nalałam na dłonie i wtarłam we włosy, ale bardziej końcówki, niż nasady. Związałam, trzymałam tak 10 min i umyłam jeden raz. Włoski są teraz miękkie i puszyste :)

świetna

Nafty zaczełam uzywac po tym, jak w ciągu jedniego dnia rozjasnilam wlosy a potem znow je przyciemnilam :D Ze strachu, co by ten eksperyment nie wywarł na nich swego zgubnego wpływu (akutat zaczelam wlosy zapuszczac) pobieglam do najblizszej apteki po ten specyfik. Nie musze dodawac, ze wlosy ocalaly, zaskawiwaly jeszcze innych swym blaskiem i kondycją :) Obecnie mam wersję z czarną rzepą. Nakladam ja na ok 10 min przed myciem na skore glowy, ewentualną resztę rozprowadzam po calej dlugosci wlosow. Niestety, czasem muszę je umyć po takim zabiegu drugi raz...Uważam, ze dzięki nafcie stosowanej razem z lotionem Seboradin Niger nie mam łupieżu :D

Używam tego produktu od: czterech lat, z przerwami
Ilość zużytych opakowań: dwa

nic nie regeneruje lepiej

odkrylam nafte pare lat temu kiedy moje wlosy zostaly spalone po nieudanej trwalej:( probowalam wielu odzywek, w desperacji stosowalam nawet krem nivea do twarzy oraz oliwke. i dopiero nafta prawie zupelnie naprawila moje wlosy. fakt stosowalam ja codziennie przez prawie 2 tygodnie ale bylo warto. teraz moim wlosom tez przydalaby sie regeneracja jednak nafta jest niestety klopotliwa. najpierw koniecznosc 15minutowego noszenia jej na glowie (fuj nie lubie tluszczu), potem kilkakrotne mycie, no i wlosy po uzyciu sa nieciekawe, klapniete, matowe, przetluszczaja sie i strasznie elektryzuja. bo nafta jest super ale jedynie w dlugim okresie, w treakcie stosowania pasowalo by sie zamknac w domu i nie pokazywac ludziom

Używam tego produktu od: nieregularnie
Ilość zużytych opakowań:

dla mnie super

Używam regularnie od kilku lat. Wystarczy nałożyć ją na jakieś pół godziny przed myciem głowy i gotowe. Więcej radzę nie trzymać, bo może podrażniać. A moje włosy po nafcie są cudne! Błyszczące, puszyste, odżywione. Oby więcej takich cudów za 5 zł. Czego sobie i Wam serdecznie życzę :)

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: dużo

dla wytrwalych :)

Pisze ta recenzje z kompresem z nafty na glowie :D. Zaczelam wlasnie trzecie opakowanie. Uzywalam jej na rozne sposoby: na sucho i na mokro, przed myciem i po myciu, u nasady i na konce, sama nafta jak i maseczke z jajkiem... Najczesciej stosuje podgrzana nafte na swierzo umyte wlosy, zakladam czepek, recznik i trzymam godzinke, po czym znow myje. Jesli wydaje mi sie, ze wlosy tego potrzebuja, nakladam pozniej zwykla odzywke. Do zmywania potrzeba dobrze oczyszczajacego szamponu, bez silikonow. Wzmocnienie, ograniczenie wypadania, przyspieszenie wzrostu, ograniczenie swiadu, zmiekczenie i polysk - to nagroda dla cierpliwych, nie jest ekspresowa w uzyciu i na efekty trzeba czekac dluzszy czas. Sredniowydajna. Jedna z moich ulubionych odzywek, czesto do niej wracam.

13.09.2005 - nadal bardzo często używam nafty, od pewnego czasu mieszam ją z olejem rycynowym co poteguje i jej zbawienny wplyw na moje wlosy i skóre glowy, i jej wade - trudności ze zmyciem.
Po uzyciu nafty trzeba myć wlosy tak dlugo, aż zniknie uczucie śliskości (czasami mi sie wydaje że już są czyste, a po wysuszeniu okazuje sie że mam maslo na glowie), u mnie to jakies 3 razy mocnym szamponem.
Rezultatem takiego szorowania moga być przesuszone wlosy (mam ten probem od kiedy je farbuje, wcześniej im to nie szkodzilo).
Powoduje "suchy" lupież (i to straszny), skóra na czele, skroniach i karku też szybciej sie zluszcza.
Mimo to sięgam po nią gdy jakiś fryzjer za bardzo zaszaleje na mojej glowie lub gdy wlosy mnie opuszczaja po eksperymentach z farbowaniem.
Za wszystkie wady odejmuje jej dwie gwiazdki (wlosy podczas kuracji zwykle strasza - przetluszczone u nasady, suche i pierzaste na koncach, z lupiezem) a na efekty trzeba dlugo czekac. Pozniej mozna sie cieszyć miekkimi, blyszczącymi, gęstymi wlosami i zdrową skóra glowy.

siano

Kupiłam ją swego czasu, aby wzmocnić i odżywić włosy, gdyż nadmiernie mi wypadały. Jednak nie przekonałam się czy kuracja naftą pomaga w walce z tą przypadłością, gdyż po jej użyciu miałam takie siano na głowie jak nigdy w życiu. Pamiętam, że próbowałam ze 3 razy i za każdym razem było to samo. Jest to tym dziwniejsze, że mam suche włosy, a nafta powinna je nawilżyć czy też natłuścić (jak głoszą poprzednie wypowiedzi). Niewygodna w stosowaniu, no i do tego ten zapach... a raczej smród... Zatem nie dla każdego...

Ilość zużytych opakowań: pierwsze i ostatnie powędrowało do kosza

Wady są, ale zalety także

Chyba w ramach pokuty za popełnione na tym padole grzechy :D używałam całe pół roku, co z perspektywy czasu wydaje mi się niemałym osiągnięciem :D , ale miałam w tym swój cel i zważywszy na wszystkie wymienione poniżej przez Wizażanki cechy własne produktu( smrodek :D ), jak i całkowite niedopasowanie działaniem do włosów przetłuszczających się( zazwyczaj słabych i cieńkich w efekcie stosowania nafty oklapniętych, obciążonych, wyrażnie pozbawionych kondycji i puszystości), chciałam zwrócić uwagę na absolutnie nienegowalne :D pozytywy postaci zarówno przyspieszenia wzrostu :D pukli, jak i rzeczonych wyrażnego( ograniczenie, a wręcz zahamowanie całkowite procesu wypadania) wzmocnienia.Przez pół roku regularnego( raz w tygodniu) stosowania produktu z właścicielki włosów do ramion zaledwie stałam się szczęśliwą posiadaczką :D długich ( nieomal do pasa), a zaznaczyć w tym miejscu muszę, iż moje włoski rosną niezwykle wolno i opornie.Przyznaję, iż zarówno dyskomfort stosowania produktu wręcz nie do opisania słowami :D , jak i efekt posklejanych, natłuszczonych "strąków" także irytujący i wysoce niepożądany, acz z pełną premedytacją i świadomością :D 3* przyznaję, za działanie wyżej wymienione :)

straszna

Koszmar najwyższego kalibru ;)Mam delikatne dość przetłuszczające się włosy i faktycznie nałożenie tego "kosmetyku" potęguje ten efekt dziesięciokrotnie - włosy nie nadają się po nalożeniu do niczego innego jak natychmiastowe powtórne mycie. Poża tym że wyglądają jak po posmarowaniu smalcem to jeszcze są strasznie obciążone.Ogólnie, przy takich włosach jak ja mam ta odżywka wyrządza więcej szkody niż pożytku, że względu na to że po jej zastosowaniu jestem zmuszona myć wlosy jeszcze częściej niż zwykle. Nie polecam, i to nawet pomijając ogromny dyskomfort stosowania tego produktu. Ilość zużytych opakowań: jedno - użylam kilka razy, bo po pierwszym pomyślalm, że to ja coś źle robię - ale przy każdym następnym efekt taki sam