L'Occitane, Beurre de Karite [Shea Butter] (Czysty wyciąg masła Shea)

L'Occitane, Beurre de Karite [Shea Butter] (Czysty wyciąg masła Shea)

Ten czysty wyciąg w 100% pochodzenia naturalnego, organicznego (certyfikat Ecocert Greenlife) jest uzyskiwany z ziaren dzikich owoców drzewa Shea. Produkowany jest przez mieszkanki Burkina Faso i zgodnie z zasadami uczciwego handlu - kupowany. Ten certyfikowany ekologicznie (www.ecocert.com) balsam, pomaga chronić skórę, zmiękcza ją i regeneruje. Wzbogadzony antyoksydantami witaminy E. *Naturalny i organiczny produkt certyfikowana przez Ecocert Greenlife zgodnie ze standardami ekocertyfikatów.

balsamy
masło
100 – 250ml
Skóra
sucha, wrażliwa

Beurre de Karite [Shea Butter] (Czysty wyciąg masła Shea)

Mimo uwielbienia dla całej marki to jeden z bardziej przeciętnych produktów.
Działanie porównuję dla tradycyjnego kremu Nivea.
Stosunek jakości do ceny - porażka.
Według mnie w ogóle nie nadaję się do ust - tworzą się nieprzyjemne drobinki.
Słabo...

Idealnie zhomogenizowane

Lubię masło shea, ba- nawet kocham.
Ale pod jednym warunkiem - to, którego używam na usta i ręce poza domem po prostu musi dać się łatwo nałożyć i być w miarę gładkie. I to właśnie takie jest (na ile masło shea może być łatwe do rozprowadzenia w zimie).
Kto zna masło shea, ten wie, że przeważnie wygląda ono w ten sposób - na górze grudki wosku, które nie ruszają z miejsca, a dopiero na samym dole gęsta maź, którą da się rozprowadzić.
W tym wypadku jest inaczej - cała zawartość słoiczka to smarowne masło.
Właściwości są bardzo dobre - świetnie chroni usta, policzki i dłonie przed mrozem, wiatrem, słońcem. Czasem zabezpieczę nim końcówki włosów, kiedy czuję, że robią się niepokojąco suche i sztywne. Pomaga w łagodzeniu podrażnień.
Słoiczek niehigieniczny (paluchy...), ale bardzo ładny.
Tylko cena trochę z kosmosu jak za tę pojemność.

Zawsze w torebce

Malutka, poręczna puszka, którą zawsze mam przy sobie.
Niezbędna szczególnie zimą, kiedy należy zapobiegać szkodom, jakie skórze wyrządza wiatr i mróz.

Polecam również wszystkim mamom - kosmetyk nie uczula i jest bezpieczny dla dzieci. Świetny "pomocnik" przy zabawach na śniegu.

O wspaniałych właściwościach masła shea mogłabym pisać bez końca: odżywia, chroni, leczy, uelastycznia... lista jest bardzo długa.

Konsystencja jest dosyć twarda i zbita - dla jednych będzie zaletą, dla innych wadą. Ja jestem już przyzwyczajona do "obsługi" naturalnych kosmetyków i bardzo lubię ten moment kiedy masło roztapia się pod wplywem ciepła skóry.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: hmmm... będzie tego trochę.

Peeling do ciała

uwielbiam je za wszechstronność

Stosuję masło głównie na twarz na noc, bo lubię rano budzić się z mocno nawilżoną buzią. Stosuję je też na wszelkie awaryjne sytuacje, szorstkie łokcie, stopy, jako krem do dłoni, na pęknięcia. Czasem na włosy.
Generalnie uwielbiam je za skład i wszechstronność. Nie wiem czy kupię je ponownie, bo widziałam tańsze polskie odpowiedniki, a skoro coś jest tańsze to po co przepłacać?:)

Używam tego produktu od: 4lat
Ilość zużytych opakowań: 3 duze opakowania

jedno z lepszych BOSKIE

Jest to produkr wrzechstronny, niezastąpiony .Zawsze go mam w torebce i nie potrafię bez niego juz żyć Używałam tanszych shea,ale to jest ZDECYDOWANIE NAJLEPSZE Mianowicie

-do ust
-przy katarze na nos
-przy mrozie na buzie
-używam od urodzenia dla moich dzieci na buzie i czasem na suche partie
-słyszałam nawet o maseczce na włosy, u mnie jednak by nie przeszło

Plusy
wrzechstronne zastosowanie
skład
nadaje się dla niemowląt
zbita konsystencja
używam mimo mieszanej problematycznej cery
bardzo wydajny
natłuszcza na długo
idealne na zime

Ja mam duże opakowanie, bo używa go u mnie cała rodzina , noszę zawsze w torebce. Jest również wersja mniejsza, więc można wypróbować.

POlecam bo masło masłu nie równe!

Ilość zużytych opakowań: 4 pełnowymiarowe

Słabe nawilżenie

Kupiłam miniaturę tego masła, które służy mi tylko do ust. Niestety, spodziewałam się silniejszego nawilżenia. Po nałożeniu na usta nie zauważyłam aby usta były nawilżone i widoczne są niestety suche skórki. Na szczęście znalazłam już ideał.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

CUDO !

Tak male maselko ale tyle dobroci w nim. Zakupialm na pocztaku zestaw 6 masełek po 8ml. Znalazłam to przypadkeim w TK MAXX :) Miałam je ponad rok i kupiłam niedawno nowe, duże oapkowanie. KOnsystencja standradowa jak dla maseł shea. Ja szczególnie używam go na usta, w ciagu dnia i na noc < usta są tak miękkie> , na sucha skore na kolanach i na lokciach, gdzie czasami balsam nie daje rady. Mojej mamie pomaga bardzo na szorstkie pięty, szczegolnie latem, kiedy stopy są odkryte i narażone na szkodliwe działanie słońca. Również mój mąż używa skórki, tzw. zadziorki wokół paznokci, jest to jedyny kosmetyk, który działa u niego, więc BOMBA! Wydajność jest KOSMICZNA !

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 6 małych i 1/5 duzego opakowania

świetny na zimę

Cena wysoka, słoiczek bardzo malutki, ale produkt niesamowicie wydajny. Używam go głównie zimą na wysuszone usta. Efekt nawilżenia jest niesamowity i utrzymuje się bardzo długo. Nie wiem, czy kupię ponownie, bo nie mam pojęcia kiedy go zużyję :-) polecam!

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

przyjemny kosmetyk ale żaden agent do zadań specjalnych

Masło ma wielorakie zastosowania i lepiej lub gorzej sobie radzi, ale np. spierzchniętym ustom zimą nie pomaga, raczej nadaje się do mikronapraw. Opakowanie jest niepraktyczne i bardzo niehigieniczne.

Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

porządna rzecz

Balsam kupiłam na lotnisku bo zapomniałam wziąć ze sobą balsam do ust. Masełko dobrze chroni usta przed wysuszeniem nawet przed bardzo mocnym słońcem, ale ma też inne zastosowania. Wysuszone skórki wokół paznokci, otarcia skóry, inne podrażnienia. Ze wszystkimi radzi sobie świetnie. Jedyne minusy jakie zauważyłam to niehigieniczne pakowanie oraz tępa konsystencja kosmetyku.

Żałuje, że w niego zainwestowałam

Masło shea ma mnóstwo właściwości. Mowi się, że niby jest do wszytkiego i na wszytko, więc sie skusiłam własnie na ten z L\'occitane gdyż było to jedyne miejsce w mojej okolicy gdzie mogłam kupić 100% masło shea stacjonarnie. Całe szczęście, że kupiłam to małe opakowanie a nie połakomiłam sie od razu na duże!

Nie mam na tyl problematycznej skóry, żeby właściwości masla shea były dla mnie zbawieniem. Jazsne świetnie nawilża i pielęgnuje, ale ma duuużo więcej minusow.

+działanie/nawilżenie
+mega wydajny!

-cena
-dostępność
-opakowanie - zero higieny
-ciężko go wydobyć - trzeba trzeć trzeć i trzeć palcem żeby cokolwiek na niego nabrać przez co zachowujemy jeszcze mniej higieny więc nie wyobrażam go sobie stosować poza domem
-co najważniejsze zakupiłam go z myślą o pięlęgnacji wokół oczu bo wiele dobrego słyszałam o jego działaniu na te okolice, ale jest tak tempy mimo roztarcia w palcach ze rozciąga i męczy skóre co jest kategorycznym minusem!

Ilość zużytych opakowań: 1 całe 8 ml

zbawienie dla skóry

Nie zgodzę się z większością recenzji. Jak można krytykować produkt skoro poznało się tylko jedno z wielu zastosowań? A dla tego wyciągu znaleziono ich 50 (wszystkie można znaleźć na stronie L\'Occitane).

Okej, produkt nie spisuje się jeśli chodzi o pielęgnacje ust, ale on nie jest przeznaczony tylko do tego. Ja stosuję go na twarz oraz wszelkie problemy skórne na całym ciele.
Wyciąg wyleczył moją cerę z większości przbarwień, odkąd go używam nie wyskoczyła mi nawet jedna niespodzianka. Mało tego - sprawił, że pęknięte naczynko pod okiem jest prawie niewidoczne.
Długi czas meczyłam się z zapaleniem torebki włosa na udach. Wyciąg to wyleczył. Niewidoczne również stało się znamię po uczuleniu na słońce.
Silnie nawilża i chroni najbardziej wysuszone miejsca.
Nie spotkałam jeszcze kosmetyku, który miałby tak szeroką gamę zastosowań leczniczych i kosmetycznych.

On też ma minusy: trzeba dłuższą chwilę odczekać zanim się wchłonie i ma bardzo zbitą konsystencje.

Na moim blogu napisałam długą recenzję na temat tego kosmetyku.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 150 ml opakowania