Caleche EDT

Caleche EDT

Klasyka i elegancja. Piękny, ciepły, bogaty i intensywny zapach zdecydowanie nie dla lolitek :) Mieszanka wibracji róży, jaśminu, irysa, gardenii, ylang-ylang i bergamotki rozwija się na tle drzewa sandałowego, cedru, piżma, ambry i wetiweru.

Głowa: cytryna, kwiat pomarańczy, neroli, cyprys, bergamotka, aldehydy, mandarynka
Serce: gardenia, jaśmin, ylang-ylang, konwalia, irys, róża
Podstawa: porosty, drzewo sandałowe, fasola Tonka, bursztyn, piżmo, wetiweria, cedr

50 - 100ml
Rekomendacja
na wieczór

rozczarowanie

Kupiłem mamie na urodziny, pomyslałem klasyka mająca tyle lat co solenizantka i do tego okazyjna cena. Zakupiony w ciemno i pierwsze pudło w moim zyciu jesli chodzi o zapachy:( NAprawde pachnie jak ruskie mydło lat 80. Być może te paredziesiąt lat temu był jednym z lepszych wód zapachowych, lecz dziś... Naprawde chyba kobiety w wieku po 60 mogą go używać, ale nie panie do 60, a już napewno nie młode laski ;) Niestety nie polecam i rozczarowałem się gdyż myslałem że Hermes ma pachnące produkty zarówno męskie jak i damskie. Buteleczka ładna no i tylko to. Gdzie tam klasyka feee :/Spradycznie używa tego produktu mama

Klasyczny

Klasyk: wytrawne nuty szyprowe, eleganckie tony kwiatowe, wszystko w idealnej harmonii. Bardzo dobra kompozycja, tylko niestety pozbawiona pazura i indywidualności. Miło było czasem podnieść nadgarstek do nosa podczas testów, ale nie wiem, czy chciałabym go mieć... Może jak trafię na bardzo okazyjną cenę...
Buteleczka ładna

Używam tego produktu od:-
Ilość zużytych opakowań:testy

klasyka ...nie dla mnie

mam te perfumy od 6 lat i nadal nie moge ich zuzyc, bo uzywam ich niezwykle rzadko. musi mnie cos najsc. uzywalam na poczatku czesciej i bylam wtedy nimi oczarowana-ta glebia, ale przy czestym uzyciu zaczynaja "mierzic" , szczypac w nos, w pewnym momencie mama powiedziala mi, ze pachne jak wiekowa matrona ...wiec nic dodac nic ujac.. leza zapomniane choc niezwykle luksusowo prezentuja sie na polce
Używam tego produktu od:6 lat
Ilość zużytych opakowań:12*100ml

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

Mydlinki :)

Wg mojego męża pachnie ruskim mydłem. :)
Mnie się podoba z butelki, a czasem na kimś. Na sobie czuję to samo co mąż - tanie mydło. :)

Bardziej mi się podoba na koleżance z pracy, a koleżanka jest nim zachwycona.

W sumie dość ciepły, trochę pudrowy, ale niestety dominuje tanie mydełko.

Prawdą jest, że czuć w nim te jego 40-ci lat. :)

Edit.
Po długiej przerwie spróbowałam ponownie. Szybko musiałam się wykąpać. Efekt - jakbym użyła starego, taniego mydła i się nie wypłukała dokładnie. :/

Używałam tego produktu: kiedyś
Ilość zużytych opakowań: próbki;

45-letni majstersztyk

Perfumy aldehydowe, wspaniale kwiatowe, pięknie się rozwijają i są bardzo trwałe. Na początku mocne i upajające, z czasem nabierają głębi i delikatności. To bogaty bukiet kwiatowy.
Z czasem coraz bardziej je kocham i możliwe, że dodam piątą *

Perfumy te powstały w 1961 r. i to czuć. Wyciszają mnie i pozytywnie nastrajają. Taka prywatna kraina łagodności. Myślę, że są to jednak perfumy "trudne", mogą "wpaść w nos" chyba tylko kobietom lubiącym się z aldehydami.
Nie pasują młodym dziewczynom, zresztą zapewne źle by się w nim czuły.

Flakon-cacko, jest prosty w formie, a przy tym biżuteryjny (mam inny niż ten na zdjęciu - ten sam kształt, tylko korek jest złoty oraz ma złoty "kapturek" łączony ze szkłem). Cenię konsekwencję flakonową Hermesa, tak jak cenię jego piękne perfumy.

zapach z charakterem

Bardzo charakterystyczny, mocny i ciezkawy, zdecydowanie dla dojrzalej kobiety. Czuc, ze nie jest to wspolczesny zapach, ale w tym wypadku to zaleta. Plus to wszytsko, co napisalam zglaszajac ten zapach :)

Nie uzywam, ale doceniam ;)

Warto mieć.

Zapach bogaty, elegancki, intensywny, nie dla młodych dziewczyn. Bardzo trwały, wyczuwalny na właścicielce z pewnej odległości. Nie można go pomylić z innym.
Cena za 100 ml. ok.380 zł. U nas trudno dostępny jak wiele zapachów "vintage", pochodzi bodajże z 1966r.

Używam tego kosmetyku od kilku lat, odchodzę i znowu wracam. w sumie zużyłam ze trzy razy po 50 ml.
Recenzja: ...