Les Plaisirs Nature, Baume Gourmand Nourrissant Cacao (kakaowy balsam / błyszczyk do ust)

Balsam do ust o smakowitym czekoladowym zapachu i smaku oraz kakaowym, perłowym połysku. Odżywia, pielęgnuje i upiększa.

Cena: 14 zł / 7 g

średni

Fakt, pachnie bardzo apetycznie (smaku jakoś nie zauważyłam). Pudełeczko ładne, mocne zamknięcie gwarantuje, że nawet w mocno zabałaganionej torebce nie otworzy się i nic nie upaprze.
Pasuje mi kolor, jaki daje ten balsam - blady beż, lekko świetlisty, ale bez wielkich i mocno widocznych drobinek.

Na tym plusy się chyba kończą :)
Balsam bardzo ciężko wysmarowuje się z opakowania. Jest strasznie twardy (nawet dłuższe leżakowanie na kaloryferze nic nie dało), więc pomalowanie ust grubszą warstwą tego specyfiku wymaga nie lada cierpliwości.

Toda się jeszcze przeżyć... Główną wadą balsamu jest to, że nie spełnia swojej podstawowej funkcji. W ogóle nie nawilża ust! Mam wręcz wrażenie, że je wysusza i podkreśla skórki, dlatego bez tłustego balsamu albo błyszczyka się nie obejdzie...

Dlatego też, mimo opisanych wcześniej zalet, nie mogę dać mu więcej niż dwie gwiazdki.

Nieudany

Faktycznie, zapach i smak(!) są mocno czekoladowe, ale na tym zalety się kończą.
Balsam ma paskudny, brązowo-srebrzysty kolor, który na ustach wygląda po prostu trupio, może pasowałby Mulatce, ale bladej blondynce na pewno nie. W związku z tym myślałam, że zużyję go chociaż w ramach nocnej pielęgnacji, ale tu też porażka: w ogóle nie nawilża, nie natłuszcza, jest twardy (ciężko go wydobyć z pudełka i ciężko rozsmarować) i naprawdę wysusza mi usta.
No do niczego się nie nadaje, a dla wrażeń smakowych wolę prawdziwą czekoladę. :)