Bell, HypoAllergenic, Transparent Mat Loose Powder (Hypoalergiczny transparentny puder do twarzy)

Lekka formuła pudru transparentnego marki Bell z serii HypoAllergenic została wzbogacona o mineralne pigmenty otoczkowane ekstraktami z oleju jojoba nadaje cerze jednolity kolor. Utrwala makijaż i tuszuje drobne niedoskonałości, nie zmieniając przy tym kolorytu cery. Pozostawia skórę matową i aksamitną w dotyku. Sprawia, że makijaż wygląda lekko i świeżo przez długi czas. Dzięki sypkiej konsystencji puder jest łatwy w użyciu, wygodnie się nakłada i równomiernie rozprowadza.

sypki
matujące, utrwalające
Krycie
średnie

kto wymyślił to opakowanie

Transparentny puder do twarzy podobnie jak rozświetlający puder brązujący z tej samej serii to bardzo fajne dość dobre jak na serię HYPOAllergenic produkty. Puder jest drobniutki, bardzo dobrze się nakłada na twarz nie powoduje wałkowania, nie podkreśla porów, ładnie wygładza cerę - nadaje jej aksamitne wykończenie. Trwałość jest na poziomie średnim ale do przyjęcia.
Natomiast ogromnym minusem jest beznadziejne opakowanie. Nie wiem kto wpadł na pomysł żeby umieścić ten produkt w takim pudełeczku.
Od razu wyjaśnię, że nie chodzi mi o stronę wizualną bo ta jest bardzo dobra.
Produkt mieści się dodatkowo w kartoniku z dokładnym opisem składu i właściwościami pudru. Natomiast sam kosmetyk umieszczony został w małym zgrabnym plastikowym pudełeczku z wieczkiem otwieranym u góry.
I wydawać by się mogło, że wszystko jest ok. Niestety tylko do pierwszego użycia. Po otwarciu wieczka znajdujemy mały aplikator puszek do nakładania pudru jednak całkiem zbyteczny i do niczego się nie nadający. Dalej znajduje się folia zabezpieczająca. No i właśnie po zerwaniu tej folii i potrząśnięciu pudełeczkiem w celu wydobycia pudru rozpoczyna się koszmar. Puder pyli i to bardzo. Wydostaje się z opakowania w sposób niekontrolowany i osiada dosłownie wszędzie- na rękach, na umywalce, na podłodze i ubraniu.
Ten transparentny jeszcze jakoś ujdzie ale drugi który posiadam brązujący to już kompletna porażka. Po każdym użyciu trzeba wycierać to pudełeczko i najlepiej schować je od razu do tego kartonika bo inaczej zabrudzenia kosmetyczki gwarantowane. Aplikator dołączony do opakowania służy przede wszystkim do nakrycia tych dziurek przez które wydostaje się puder - moim zdaniem do niczego innego. Jest oczywiście całkowicie ubrudzony tym pudrem już po pierwszym użyciu. Produkt jest dość dobry ale co z tego kiedy to fatalne opakowanie psuje cały efekt. Trzeba mieć dużo cierpliwości przy jego stosowaniu i anielską cierpliwość.

Przyzwoity, ale matu nie utrzyma.

Kupiony podczas promki w Rossmanie, bo potrzebowałam pudru pod oczy, a te na bazie talku dobrze mi się w tym celu sprawdzają. Używam go od 3 tygodni.
Puder jest w małym słoiczku zamykanym na klapkę, otwory przez które przesypuje się puder zabezpieczone są małą gąbką, która poza tym celem jest dość bezużyteczna. Zabezpieczenie jest ok, ale i tak puder wzbija się tumanem przy każdym zamykaniu pudełka.
Puder jest biały, dość dobrze wtapia się cerę. Podzielam tutaj opinie poprzedników - recenzja, która zarzuca pudrowi, że jest ciemny musi być pomyłką. Jest biały, no po prostu biały, nie ma szans, żeby był za ciemny nawet dla kogoś o cerze koloru ściany.
Co do działania - jestem całkiem zadowolona z wyboru go jako puder pod oczy. Dobrze utrwala korektor, nie zmienia jego koloru, nie wygląda przesadnie sucho. Chociaż oczywiście jest to puder bardziej matujący, więc nie ma żadnego rozjaśnienia czy rozświetlenia, jeśli ktoś lubi taki efekt pod oczami, to nie za bardzo.
Nie nadaje się za to moim zdaniem za bardzo jako puder do całej twarzy dla osób o przetłuszczającej się skórze. Z ciekawości przetestowałam go też w ten sposób i nope, po godzinie czy dwóch funkcja nadawania sygnałów świetlnych za pomocą oleju na twarzy była włączona na całego. Dla kogoś, kto potrzebuje tylko lekkiego utrwalenia makijażu - może, tłuściochy mogą być zawiedzione, jeśli w celu trzymania matu go kupiły.
Nie jest to na pewno puder do zadań specjalnych, ale jako ekonomiczna opcja nie jest najgorszym wyborem. Mnie jakoś super nie porwał, więc pewnie jednak będę odkrywać inne opcje.

Całkiem niezły

Produkt kupiony przypadkiem okazał się zostać ze mną na dłużej :) Małe, zgrabne opakowanie jest poręczne, ale minusem jest to, że pod koniec użytkowania bardzo ciężko wydobyć produkt, mimo że jest go jeszcze sporo... Ale przechodząc do plusów - jest bezbarwny, nie zapycha, ładnie matuje skórę. Wydaje się być lekki i łagodny do każdego typu skóry. Do tego zachęca ceną, bo kosztuje naprawdę niewiele, a nabyć go można w Rossmannie. Myślę, że produkt uniwersalny i powinien sprawdzić się dla większości osób :)

Mam nowszą wersję i oczarował mnie

Spodobało mi się małe, zgrabne, białe opakowanie, które śmiało zmieści się w torebce.
Jest dość oryginalnie otwierane, bo na klapkę.
Po otwarciu widać małą, czarną, bardzo delikatną gąbeczkę.
Z jednej strony jest a'la satynowa, a z drugiej materiał przypomina mi coś a'la delikatny zamszyk.
Świetnie to wygląda - białe opakowanie i dla kontrastu czarna gąbeczka.
Od spodu mamy siteczko, przez które wydobywamy drobno zmielony, aksamitny wręcz puder.
Fajne jest to, że puder nie ma zapachu- niektóre osoby tego nie znoszą (mi to obojętne), więc myślę, że to także dość istotna sprawa.
Puder w konsystencji jest bardzo delikatny, bardzo drobno zmielony, niczym aksamitna mgiełka.
Idealnie dopasowuje się do koloru cery, nie zostawia plam i smug.
Gąbeczka do nakładania - średnio się sprawdza, więc ja nałożyłam puder pędzlem.
Gąbeczka raczej tutaj stanowi "osłonkę" sitka - takie jest moje zdanie.
Co do samego pudru- matuje, dość dobrze, jednak nie jest długotrwały - z resztą to normalne, bo z reguły moja cera jest bardzo tłusta i muszę w ciągu dnia poprawiać makijaż właśnie takim fixerem.
Ten puder sprawdza się u mnie idealnie i zdecydowanie wiem, że po jego skończeniu - skuszę się na kolejne opakowanie tego cuda.

Jest ok

Tak jak moja poprzedniczka, zgodzę się, iż nie jest prawdą, że puder może być za ciemny, jak to ktoś wcześniej napisał. Nie ma takiej opcji, bo puder jest całkowicie biały, nie ma w nim żadnego pigmentu.
Zużyłam całe jego opakowanie i muszę przyznać, że nie był zły. Mam mu w sumie do zarzucenia dwie rzeczy. Nie jest to zdecydowanie mistrz matowienia. Nie podoba mi się też opakowanie, bo wolę wysypywać puder na wieczko i dopiero potem nakładać, a tutaj trzeba walić na rękę, albo mieć jakiś dodatkowy pojemniczek.
Nie kupię go ponownie, bo już nawet w tej cenie są o niebo lepsze pudry.

dobry, matujacy, utrwalajacy makijaz sypki puder

Puder jest rzeczywiscie transperentny , nie zostawia kolorystycznego sladu ( z zaskoczeniem przeczytalam recenze poprzedniczki, ze jest ciemny, poniewaz puder jest bialy, nie bardzo wyobrazam sobie, zeby byl za ciemny dla jakiejkolwiek karnacji. Chyba, ze w wersji brazujaco-rozswietlajacej,) Niezle matuje i utrwala makijaz. Jest bardzo lekki.

Transparentny to on nie jest...

Potrzebowałam pudru, który nie dawałby zbyt dużo koloru, dlatego wybrałam ten transparentny z Bell. Cóż, transparentny to on jest tylko z nazwy, ciut za ciemny jak dla mnie. To chyba jedyny minus tego produktu.

PLUSY:
- tani (około 15 złotych),
- wydajny,
- ładnie matuje,
- nie zapycha.

MINUSY:
- nie jest transparentny, co prawda producent pisze o "pigmentach mineralnych", ale to według mnie za dużo, można zrobić sobie nim kolorową plamę,
- opakowanie jest trochę niewygodne, przesypałam produkt do pojemnika po innym pudrze.

Reasumując - nie jest to zły puder, ale trzeba zważyć na to, że ma kolor. Osoba blada nie będzie z niego zadowolona.