Vianek, Seria Niebieska, Szampon nawilżający do włosów suchych i normalnych

Vianek, Seria Niebieska, Szampon nawilżający do włosów suchych i normalnych

Delikatny szampon do mycia włosów suchych i normalnych marki Sylveco łagodnie oczyszcza, nie podrażniając skóry głowy. Zawiera kompleks składników o działaniu nawilżającym i ochronnym (m.in. glicerynę, panthenol, proteiny owsa), a także cenny olej z kiełków pszenicy, który regeneruje łuski włosów. Ekstrakt z korzenia mniszka odżywia i zatrzymuje wilgoć, dzięki czemu włosy po umyciu są gładkie, lśniące i elastyczne.

Naturalny szampon

Lubię kosmetyki marki Vianek. Ich naturalne składy jak najbardziej przemawiają do mnie.
Szampony zawsze rozcieńczam z wodą, również w przypadku tego szamponu tak zrobiłam. Nie pieni się bardzo mocno, ale to normalne wśród naturalnych kosmetyków które nie zawierają SLES, SLS ani mocnych środków czyszczących. To całkiem normalne w szamponach naturalnych, dlatego nie powinno się uznawać tego za wadę. Do naturalnych szamponów używam specjalnej buteleczki z pompką spieniającą, jest świetna.
Szampon delikatnie nawilża włosy, nie przesusza skalpu.
Włosy umyte tym szamponem stają się oporne, tempe. Zaleca się używać odżywki przy tym szamponie. Ja zawsze tak robię i nie mam takiego efektu :)

najgorszy

Nigdy nie miałam tak złego szamponu.

Dostałam ten szampon w prezencie. Postanowiłam go w końcu użyć bo ostatnio moje włosy były nieco przesuszone - od klimatyzacji, słońca. Przed myciem nałożyłam sprawdzony już olejek Sesa. Szampon zmył go bez problemu, samo mycie było bardzo przyjemne. Normalnie po Sesie nie używam już odżywki bo włosy są już dostatecznie odżywione i zawsze wyglądają świetnie. Nie tym razem. Nie dość, że moje włosy były masakrycznie splątane w wielki kołtun to były po całości przesuszone. Były szorstkie jak szczecina co mi się nigdy przedtem nie zdarzyło.
Jednak nie to było najgorsze. Wieczorem tego samego dnia zaczęła mnie swędzieć skóra głowy. Następnego dnia rano było gorzej, włosy wyglądały nieświeżo a co najgorsze zauważyłam ze mam na głowie suchy łupież.

Kilka dni później postanowiłam dać mu drugą szansę, tym razem z odżywką. Włosy były nieco mniej przesuszone, ale dalej skołtunione. Łupież znowu wrócił.

Cokolwiek bym nie kupiła z tej marki, okazuje się być kompletnym bublem. Nie wiem dlaczego tak jest. Kosmetyki z siostrzanych marek - Biolaven i Sylveco są całkiem przyzwoite.

Przeciętnie

Kupiłam szampon wraz z odżywką, skuszoną słowem "nawilżający" w opisie produktu. Tutaj właściwie ciężko mi ocenić. Mam wrażenie, że moich włosów nie wysuszał, ale z kolei nie obserwowałam specjalnego ich nawilżenia. Sam produkt ma poręczne i ładne opakowanie. Konsystencja jest całkiem niezła, a praktyczny brak koloru zawsze mnie zachęca do szamponów.
Niestety moim włosom nie wystarczył. Albo miałam problem z ich ładnym domyciem, albo z przetłuszczaniem się już w okolicach 18-19, przy czym włosy myję rano. Tutaj lepiej się już sprawdziła odżywka :O Więc może zamierzeniem producenta było codzienne używanie obydwu kosmetyków. Ponadto włosy po nim nie były najbardziej zadowolone, jeśli mogę to tak nazwać. Były mało puszyste i raczej przyklapnięte. Do tego, według mnie produkt nie należy do najwydajniejszych.
Aktualnie używam tego produktu do mycia beauty blendera, w tym sprawdza się znakomicie. Czasem też myję nim włosy, ale zawsze na zmianę z innym produktem.
Ciężko jest mi ocenić ten szampon. Nie zrobił mi żadnej krzywdy, ale wiele też nie wniósł do mojej pielęgnacji. Dla mnie na 3+ ;)

Dobry, ale...

Dobry szampon z naturalnym składem. Włosy są po nim miękkie, ale czy nawilżone? Raczej nie, ale głównym zadaniem szamponu jest dobrze myć bez wysuszania, a te zadanie ten szampon spełnia dobrze. Nawilżanie zostawiam maskom i olejom do włosów. W tytule napisałam, "ale" ponieważ: kiedy chciałam zużyć końcówkę produktu, to co zostało na dnie ciężko było nazwać szamponem, był to jakiś niepieniący się żel. Producent nie wspomina na opakowaniu o tym, że produkt przed użyciem należy wstrząsnąć (a przynajmniej nie zauważyłam, żeby taka informacja była na etykiecie zamieszczona). Drugim minusem jest cena vs. wydajność. Wolę szampony firmy Natura Siberica - również nie są tanie, mają to samo działanie + naturalny skład, ale starczają na dłużej.

WoW!

#Vianek - Nawilżający szampon do włosów suchych i normalnych
✅ Przezroczysta, gęsta konsystencja
✅ Przyjemny zapach
✅ Wielki plus za wyśmienity skład
✅ Co do działania, jako posiadaczka włosów szybko przetłuszczających się, mogę śmiało stwierdzić, że ten produkt dłużej utrzymywał świeżość. Absolutnie ich nie obciążał, tylko sprawiał, że były lekkie, dociążone, lśniące i zdrowe.
✅ Pojemność 300ml wystarcza na dłuższy czas bo dobrze się pieni
Na pewno kupię ponownie :))

Średni

Szampon bardzo łagodny, bez mocnych detergentów. Niestety, nie domywał mi skóry głowy, miałam po nim uczucie, że włosy u nasady są posklejane, a bardzo dokładnie go spłukiwałam. Myślę, że może się on sprawdzić u osób z mocno przesuszoną skórą głowy, która potrzebuje takiego nawilżenia i delikatnego mycia. Wszystko inne jest ok - zapach łagodny, opakowanie bardzo ładne - butelka dobrze prezentuje się w łazience. Konsystencja dość lejąca, ale to jest typowe dla kosmetyków bez SLS.

Spoko.

Szampon spełnia swoją rolę. Delikatnie oszczyszcza skórę głowy i włosy. Nie plącze, nie tępi, włosy są miłe w dotyku i sypkie. Jak na szampon o tak naturalnym składzie dobrze się pieni i fajnie rozprowadza.
Nie zauważyłam nawilżenia, ale trudno się go spodziewać po szamponie, który na włosach jest tylko przez chwilę. Do tego służą maski.

I tak i nie

Szampon delikatnie oczyszcza skórę głowy, nie powoduje podrażnień ani łupieżu, jednak nie utrzymuje włosów długo w świeżości, mocno plącze, pozostawia je matowe bez objętości.

2/5

Szampon ma dobry skład.
Nie pieni się, nie przyjemnie się go używa. Włosy są po nim bez objętości, przyklapnięte. Bardzo szybko się przetłuszczają. Wyglądają nieestetycznie.
Reasumując, szampon nie podrażnia skóry głowy i nie przesusza włosów, niestety włosy wyglądają po nim źle.

Mieszane uczucia..

Kupiłam zachęcona naturalnym składem i znaną marką. Cena szamponu dość spora, ale stwierdziłam , że zaryzykuje. Myślę, że produkt spełnia swoje zadanie, włosy są po nim miękkie i fajnie się układają. Jednak kłopotliwe jest dla mnie używanie go. Trzeba się sporo namęczyć, żeby porządnie umyć włosy. Szampon bardzo słabo się pieni, przez co jest bardzo tępy w pracy i plącze włosy. Ponadto jest mało wydajny. Na 1 mycie, muszę sięgać po opakowanie ok. 4 razy.

Przyjemny szampon

Szampon nawilżający z Vianka to pierwszy mój szampon bez silnych substancji myjących typu SLES czy ALS. Mimo to oczyszcza dobrze, jest łagodny dla skory głowy, nie wysusza, nie podrażnia, rzeczywiście trochę koi i nawilża. Nie powoduje szybszego przetłuszczania włosów ani nie przedłuża ich świeżości.

Używam go przy prawie każdym myciu (włosy myję co dwa dni) plus raz w tygodniu coś mocniejszego dla dokładnego oczyszczenia. Przy takim stosowaniu wystarcza mi na półtora miesiąca. Zauważyłam, że przy końcu opakowania jest dużo gęstszy więc radzę przed używaniem dokładnie go wstrząsnąć. Szampon przed nakładaniem rozcieńczam wodą, więc dobrze się pieni, dobrze rozprowadza, dociera wszędzie, gdzie go potrzebuję.

Szampon jest w stanie domyć olej kokosowy, cięższe oleje emulguję najpierw odżywką, następnie ten szampon i nie zauważyłam problemów z ich zmywaniem.

Zapach mi się podoba, niestety nie utrzymuje się na włosach.

Cena szamponu jest dość wysoka, szczególnie w sklepach stacjonarnych. Pierwsze opakowanie kupiłam w zestawie z odżywką za 28 zł, drugie - sam szampon - w aptece internetowej za ok. 14.

Zużyłam już dwa opakowania, teraz planuję wypróbować szampon z serii zielonej, ale do tego na pewno jeszcze wrócę.

Jak na szampon to nawet trochę nawilża

Może tytuł mojej recenzji nie jest zbyt zachęcający, ale prawda jest taka, że szampon niewiele może zdziałać z włosami. szampon ma przede wszystkim oczyszczać skórę głowy i włosy i być w miarę nieinwazyjny, dlatego większość tych cudownych obietnic o regeneracji, wzmacnianiu i nawilżaniu raczej nie ma większego przełożenia na rzeczywistość, tym bardziej, że szampon raczej nie ma zbyt wiele czasu, by takie cuda zdziałać na naszej głowie.

Dużą zaletą szamponu Vianek jest jednak jego naturalny, przyjazny skład, dzięki któremu poza oczyszczaniem można zaobserwować dodatkowe działanie w postaci delikatnego nawilżenia. U mnie przejawia się to w tym, że bez nałożenia odżywki włosy da się w miarę delikatnie rozczesać, a po wysuszeniu są one dość gładkie, co świadczy o tym, że jednak ten szampon coś robi, bo zazwyczaj bez odżywki moje włosy są tępe i matowe (od czasu, gdy zaczęłam się bawić w refleksy, dlatego stawiam przede wszystkim na nawilżanie.
Także reasumując jest to bardzo dobry produkt w swojej kategorii, z ładnym składem i może się czasem obejść bez odżywki.
Jedyny minus to słaba wydajność, ale taki jest koszt dobrego składu.