Gabriela Sabatini, Gabriela Sabatini

Gabriela Sabatini, Gabriela Sabatini

Gabriela Sabatini marki Gabriela Sabatini to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet. Gabriela Sabatini został wydany w 1989 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Harry Fremont. Nutami głowy są aldehydy, nuty owocowe, bergamotka, cytryna i mandarynka; nutami serca są wiciokrzew, kwiat pomarańczy, jaśmin, heliotrop, konwalia i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, fasolka tonka, Żywica bursztynowa, paczula, wanilia, mech dębowy i piżmo.

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Kobiece

Wspaniałe nuty zapachowe. Bardzo kobiecy zapach, raczej dla dojrzałych Kobiet. Należą do cięższych zapachów ale zarazem trwałych. Polecam na wieczorowe pory :)

Używa produktu od: próbka

Śmierdziuch

Perfum dostałam w prezencie. Od razu wiedziałam, że mi się nie spodoba ale przyparta do muru musiałam go użyć. Okropność!
Miałam wersję EDP i trzymał się na skórze cały dzień! Nie moglam sie tego smrodu pozbyc! Mocno duszacy, meczacy. Bolala mnie gowa mimo iz uzylam go niewiele. Ja nie czuje w nim zadnej nuty zapachowej, dla mnie po prostu smierdzi i juz.
Mysle ze spodoba sie starszym paniom i fanom chanel 5 bo dla mnie oba smierdza podobnie. Aczkolwiek wiem ze sa fani tych zapachow.
Ja nie polecam.

bogato kwiatowy

Miałam te perfumy na początku lat 90 w latach szkolnych, gdy były nowością, podobały mi się, ale uważałam je za bardzo ciężkie. Teraz widze że to głównie kwiatowy zapach, jest w nim całe bogactwo kwiatów, podszytych piżmem i wanilią. Możliwe że je sobie kupie po latach. Inaczej je teraz odbieram. Są odrobinę podobne do Aliena, i nieco staromodne. Raczej dla kobiet dorosłych niż dla nastolatek.

Używam tego produktu od: dawno temu używałam

Quality Missala Jak dobierać perfumy

Zapach z klasą.

Kupuję je od ponad 10 lat.Pierwszy flakonik kupiłam w Niemczech. Są ponadczasowe i piękne. Trwałe. Raczej na wieczorne wyjście. Zawsze będą na mojej półce i zawsze będę do nich wracała.
Zapach który przywołuje wspomnienia.
I dodatkowy plus- mój mąż uwielbia gdy nimi pachnę.

Ilość zużytych opakowań: około 5 buteleczek

Dobry zapach dla fanów konwalii i jaśminu

Znalazłam ten produkt przypadkowo w sklepie. Wąchając tester uderzyły mnie wyraźne nuty konwalii i jaśminu. Są to jedne z moich ulubionych nut kwiatowych. I choć nie przepadam za perfumami tak bardzo kwiatowymi postanowiłam się skusić. Plus dość umiarkowana cena dały dobry powód do zakupu. Nie uważam jak większość, że sa to perfumy dla pań w średnim wieku. Zupełnie mi się tak nie kojarzą. Może dlatego, że moja mama nigdy ich nie używałam i nie kojarzę tego zapachu. Zapach dla kobiet w średnim wieku kojarzony przeze mnie z dzieciństwa to bardziej coco chanel nr5 i tak je odbieram. Gabriela Sabatini zupełnie mi się tak nie kojarzy. Jak dla mnie dominuje jaśmin i konwalia, delikatnie podduszona pomarańczą. Idealny zapach na lato, bardzo eteryczny i nęcący. Jestem zadowolona z zakupu i chyba go jeszcze powtórzę w przyszłym roku na sezon letni.

Używam tego produktu od: 3mc
Ilość zużytych opakowań: 1 nieskończone

Piękny, ale już trochę staromodny.

Pamiętam ten zapach z pachnących stron z takim otwieranym paskiem w Twoim Stylu i Pani z lat 1996-97 i wtedy jako małej dziewczynce bardzo mi się podobał, bo był słodki i taki dostojny w nowoczesny sposób. Minęło wiele lat i kupiłam buteleczkę. Wcześniej miałam też GS Ocean Sun. Ale do rzeczy. GS to zapach dostojny, taki powiedziałabym królewski. Nie, to raczej nie jest zapach starszej pani, nie mam takich skojarzeń. Zapach jednak poważny i mocny, mimo że czuję w nim także coś z zadziorności i lekkości. Słabo się rozwija, to jego minus, ale i niezbyt długo trzyma. Zapach raczej na wieczór, na mój gust dla kobietki 40 plus, która już jest ciut poważniejsza, raczej nie dla młodszej, gdyż przytłacza. Ale polecam wypróbować, bo to klasyk.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego.

It doesn\'t suit me

Daję trzy gwiazdki, gdyż nie uważam żeby ten zapach był jakiś bardzo zły. Co więcej jest to ulubiony zapach mojej mamy, więc bardzo dobrze mi się kojarzy, wręcz mam do niego sentymentalne podejście. Podejrzewam, że ten zapach jakiś czas temu miał więcej entuzjastek niż teraz, stąd nie tylko ja utożsamiam go z dzieciństwem. Otrzymałam go w prezencie. Jest dość ciężki, niby wyrazisty, niby interesujący, niby coś w nim jest, ale jednak nic, co pasowałoby do mnie, więc póki co stoi nieużywany. Chociaż na ogół lubię prostotę i \'\'jakbyciężkie\'\' klimaty, ale to zupełnie nie jest ten kierunek, a przynajmniej na pewno nie teraz. Zaznaczam, że nie wiem czy kupię ten produkt, bo nie wykluczam, że na starsze lata wzrośnie mój sentymentalizm i zechcę go mieć ponownie.

Używam tego produktu od: dwa miesiące

Piękno tkwi w prostocie

Lubię mocne, ciężkie zapachy, ale zapragnęłam czegoś dla odmiany. Szukałam, szukałam ee blee same świeżaki, aż natrafiłam na te perfumy. Fakt, flakonik nie powala, nie musi. Tak samo zapach,nie jest szałowy, ale to jest w nim wyjątkowe. Jest pudrowy, pełno w nim białych kwiatów, wszystko ze sobą współgra.Gdybym miała określić jaką wizję mi przedstawia, to jest to zapach kobiety pewnej siebie, flirciary, która nie musi o nikogo zabiegać, to inni "latają" wokół niej. Jest piękna, choć jej uroda jest prosta i tymnajbardziej kusi.
Trwałość zapachu na+, 5 godzin spokojnie trzyma, polecam :-)

Używam tego produktu od: tygodnia

Klasyk

Ten zapach nalezy do tych pachnidel ktore pamieta sie cale zycie. Jest piekny, ponadczasowy, nie da sie go zapomiec. Niestety nie pasuje do mnie. Kojarzy mi sie ze starsza kobieta, tudziez moja babcia:p nie wiem czemu przywoluje we mnie wspomienia z dziecinstwa, czyzby pachniala tak jedna z moich ciotek?:p zapach podobny do Alien. Perfuma ktora wyczujemy w tlumie

Używam tego produktu od: Dłużej niż rok

piękny zapach

Zapch piękny delikatny kwiatowy wyczuwalne są owoce i delikatna nuta wanili .. kojarzy mi sie z pięknym ogrodem z wiosną gdy wszystko kwitnie .. zapach jest bardzo atrakcyjny ale trzeba uważać przy stosowaniu bo może byc duszący
stosuje go bardzo malutko w porownaniu do inncyh perfum utrzymuje sie bardzo dlugo

bardzo fajny jako prezent dla dorosłej / dojrzałej kobiety o charakterze skromnym / nieśmiałym perfumik dodaje takiej pewności siebie i optymizmu ;)

Klasyka

Ten zapach to zapach mojej mamy-uwielbia go. Od dziecka kojarzę mamą z nieodłącznym flakonikiem na toaletce. Od niedawna sama go polubiłam i teraz korzystamy razem.
Gabriela to zapach bardzo klasyczny, elegancki, ponadczasowy. Raczej nie dla nastolatek, nie na dzień, nie na lato. To zapach dla kobiety, nie dziewczyny a kobiety, pewnej siebie i swoich zalet.
Dominują tutaj kwiaty- mocno czuję śliczną konwalię i jaśmin, dużą rolę odrywa też wanilia. Zapach jest słodki, kwiatowy bardzo kobiecy. Trwałość około 5-6 godzin.

KLASYKA PONADCZASOWA

Och ta Gabriela, serce mi skradła;) Ekskluzywna, wyrafinowana klasyka, bardzo bogata kompozycja jak na te lata przystało, moje ukłony. Trwałość wyśmienita, projekcja duża, flakon ładny, zapach przepiękny - cóż więcej dodać. Polecam, zapach naprawdę arcydzieło, na wszystkie okazje, jak dla mnie 5/5.

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania