Gabriela Sabatini, Gabriela Sabatini EDT

Gabriela Sabatini, Gabriela Sabatini EDT

allegro
Średnia ocena: 0.00/5

Gabriela Sabatini marki Gabriela Sabatini to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet. Gabriela Sabatini został wydany w 1989 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Harry Fremont. Nutami głowy są aldehydy, nuty owocowe, bergamotka, cytryna i mandarynka; nutami serca są wiciokrzew, kwiat pomarańczy, jaśmin, heliotrop, konwalia i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, fasolka tonka, Żywica bursztynowa, paczula, wanilia, mech dębowy i piżmo.

kwiatowe, drzewne, orientalne
wody toaletowe
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

75% jesień/zima 25% wiosna/lato

• Flakon: 2

Przed Państwem: Gabriela Sabatini

To najkrótsza zapowiedź, na jaką było mnie stać, ale perfumy są tak klasyczne, że chyba każda zainteresowana perfumami dama wie, o czym mowa, gdy słyszy "Sabatini". ;)

Perfumy aldehydowo-owocowo-kwiatowe, a więc solidne, orzeźwiające i przyjemne. Mocno wyczuwalne cytrusy, bergamotka, róża, konwalia i heliotrop, a to wszystko skąpane w gęstym aldehydowym sosie ze śladowymi ilościami wanilii i nutami mchu. Bardzo przyjemne ekskluzywne mydełko. Kobieta, która je nosi jest rozważna i romantyczna: spokojna domatorka i minimalistka, jednak mająca wyjątkowo dobry gust, własne zdanie i potrafiąca stanowczo tupnąć nóżką w razie konieczności. Marzycielka, stąpająca twardo na ziemi.

Perfumy posiadają całkiem ciekawe parametry. Przez pierwszych kilka godzin ciągnął za nosicielką puszysty ogon, a po upływie tego czasu stają się raczej bliskoskórne, ale bardzo wyraziste i długotrwałe. Projekcja raczej jednostajna i bez zaskoczeń - od początku do końca perfumy są po prostu bardzo ładne. Idealne do pracy i na randkę. Bezpieczne i niezobowiązujące, a jednocześnie seksowne.

Klasyka gatunku w kwestii nostalgicznych zapachów. O, dokładnie! Zapach jest nostalgiczny!

Kupiony w: Inna perfumeria

Perfum jest dobry

Ten perfum jest bardzo dobry. Oprócz tego że pasuje mi zapachowo to dodatkowo jest wp przystępnej cenie. Ma trwały i piękny słodkawy nieco zapach który unosi się przeobrażając w różne nuty zapachowe, jest niejednoznaczny. Perfum jest wyjątkowo trwały i mi nie znudził się a stosuje go już parę lat.

Kupiony w: Perfumeria Sephora

Ciekawy

Przyjemny, dobrze znany i trwały zapach. Klasyczny kwiatowo - owocowy zapach z charakterystycznym aldehydowym akcentem. Doskonały na co dzień do pracy i na oficjalne wyjścia.

Sprawia nieprzyjemne wrażenie zaraz po użyciu ze względu na silnie wybijające się aldehydy w nucie głowy oraz lekko wyczuwalny alkohol. Trwa to jednak tylko chwilę, a potem zapach pięknie rozwija się na skórze. Staje się mniej ostry, a przechodzi w zapach ciepły, przyjemny i otulający. Bardzo trwały jak na wodę toaletową. Trwałością przewyższa niektóre z moich dużo droższych wód perfumowanych.

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Ciekawy

To wyjątkowy, klasyczny zapach dla kobiet, nie dla młodych dziewcząt. Nadaje się na co dzień choć jest mocno piżmowy i ciężkawy. Zdecydowanie dla amatorek zapachów zmysłowych i intensywnych, ale nie słodkich. Odkryłam go dosyć niedawno, choć to nie jest nowa kompozycja.

Wspomnień czas i czar.

Powiew młodości:)
Dostałam te perfumy w 1997 roku od mojego przyszłego męża. Wtedy były dla mnie trochę za ciężkie z upływem czasu zyskały inny wymiar, raczej wieczorowy wymiar.
Bardzo kobiecy i otulający używałam głównie jesienią-są wprost idealne na tą porę roku. Duża dawka cytrusów, ale z całą pewnością niezwykłe, kwiatowe aromaty. I przypomina mi najpiękniejszy czas w moim życiu.
Jakiś czas temu zakupiłam by znowu poczuć mój czas młodości .Miłe wspomnienia powodują że mam sentymentalne uczucia względem tego zapachu.

Klasyka lat 90. stworzona w roku 89'

Zapach intensywnie kwiatowy. Słodki, treściwy, czuć przepych. Raczej dla dojrzałych kobiet, dzisiaj już raczej kategoryzowany jako retro perfumy. Jest bardzo dobrze wyczuwalny przez otoczenie. Trwałość też nie najgorsza - utrzymuje się kilka godzin. Ma w sobie taką ostrzejszą, "siarczystą" nutę i to może trochę drażnić niektórych. Osobiście podobają mi się te perfumy, bo są mocne, wyraziste i kojarzą się z latami 90. a to czasy mojego dzieciństwa. Wtedy robiono kompozycje wielonutowe, bogate i kultowe do dziś, jak choćby ten zapach. Gabriela Sabatini to perfumy kwiatowo-drzewne, słoneczne, ale też eleganckie i zmysłowe. Sentymentalne, dlatego szczególnie ładnie pachną jesienią.

Mile zaskoczona

Te perfumy dostałam w prezencie. Poczatkowo, szczerze mowiac, nie bylam zbyt zadowolona. Ale z czasem zapach i jego trwalość przypadły mi do gustu. Choc nie jest to zapach na dzien, ale dosc dobrze sie sprawdza przy wieczornych wyjsciach

#OPAKOWANIE'
Szczerze mowiac to buteleczka odstraszyla mnie najbardziej. Zolty kolor perfum i taka butelka kojarzyly mi sie z leciwa, albo przynajmniej dojrzala kobieta. Ja w wieku teraz 30 lat, a w momencie dostania perfum 28 zdecydowanie nie zaliczalam siebie do takiej kategorii. Co prawda nie ma co oczekiwac fancy flakonika w takiej cenie, ale no coz. Troche to tez wyglada jak flakonik z takich "rozlewni" perfum co to widzicie na dworcach. Ale moze tylko takie moje wrazenie

#CENA
{Perfumy co rpawda dostalam, ale patrzac na cene - to bardzo przyjemna. Szczegolnie dobrze wypada w porownaniu jakosc/cena.

#ZAPACH
Zapach jest dość ciężki, mam wrazenie, ze zmienia sie z uplywem czasu. Mocny kwiatowo - pizmowy. Po godzinie wyczuwalne sa juz lzejsze nuty, choc jasmi chyba jest wyczuwalny cały czas. Zdecydowanie zapach z tych eleganckich, zmyslowych. Na wieczór, dla podkreslenia swojej kobiecosci i elegnacji.

#TRWALOSC
Jak na wode toaletowa zapach utrzymuje sie dosc dlugo. Na skorze kilka odzin, na ubraniu czasem czuje delikatny na drugi dzien

# KIEDY UZYWAM
Na wieczor, zima. Late siegam po lzejsze zapachy

#PODSUMOWANIE
Zaleta tych perfum na pewno jest trwalosc. Zapach tez sie pewnie spodoba miloscniczkom ciezzych, bardziej eleganckich perfum. Raczej na wieczor. Bardzo dobry stosunek jakosc/cena. Pod tym katem na pewno polecam ;) Choc sama juz nie kupie ponownie - ale ja lubie probowac nowosci ;)

Kupiony w: Inna perfumeria

przypadł mi do gustu

Zazwyczaj wolę delikatniejsze zapachy, ale ten wyjątkowo przypadł mi do gustu. To już któreś opakowanie z kolei. Perfumy bardzo dobrze trzymają się przez długo czas, wystarczą nawet dwa psiknięcia aby zapach niósł się na pewną odległość. Zapach jest bardzo elegancki, dlatego skradł moje serce. buteleczka nie duża ale wydajna. W sam raz do torebki.

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Zapach, który zawsze rozpoznam

Po raz pierwszy Gabrielę otrzymałam od mojego męża dawno temu i choć minęło już kilka lat nadal ją stosuję i nadal lubię dostawać. Przy wyborze perfum, wód toaletowych kieruje się nie opiniami innych , ale faktem że zapach ma podobać się mnie, być długotrwały i podkreślać moją kobiecość.

Ta woda toaletowa ma charakterystyczny kwiatowo- drzewno -piżmowy zapach, nie należy on do delikatnych , dlatego nie stosuje go na co dzień . Zwykle wybieram go na wieczór i specjalne okazje kiedy chce aby podkreślił moją kobiecość i elegancję.

• Flakon: 3

Gdy kiedyś pytałam mamę o sugestie co do prezentu mówiła mi o zapachach GS. Dwa lata temu będąc w drogerii sprawdziłam wszystkie dostępne i wybrałam GS "Miss Gabriela". W tym roku, zapomniawszy już jak pachną, zamówiłam tę klasyczną GS. Wydawało mi się, że będzie to zapach pasujący raczej dojrzałej kobiecie. Po rozpakowaniu prezentu przez mamę byłam bardzo zdziwiona jak bardzo przypadł do gustu także mnie. Jest dość intensywny i dość trwały. Sama chętnie go mamie podkradam. Na pierwszy plan wysuwa się zapach jaśminu i drzewa sandałowego i to te zapachy towarzyszą nam przez najdłuższy czas. Jest to zapach dość ciężki, raczej na wieczór.

• Flakon: 4

Dla sentymentalnych dojrzałych dam.

Zapach testowałam w formie próbki.
Początkowe nuty są alkoholowo-kwiatowe, na szczęście szybko alkohol (niemal tuż po aplikacji) lżeje i zostaje sama, czysta woń perfum.
Co można o niej powiedzieć?
Zdecydowanie jest to zapach dla dojrzałych kobiet, słusznie kojarzący się niektórym recenzentkom z latami 90-tymi.
Nie jest to zapach zaskakujący, raczej z tych klasycznych.
Zapach kojarzy mi się z kwiatowym, słodkim mydełkiem, lekko duszący, ciężkawy, raczej dla dojrzałej damy.
Gdzieś w tle czuję jaśmin, słodycz banana, na pierwszym tle wybije się słodkie, perfumowane mydełko.
Zapach z tych które należy umiejętnie i delikatnie dozować by nie przyprawić ani siebie ani otoczenia o ból głowy. Ciepły, ciężkawy, słodkawy.
Może się podobać, jednak to nie moja bajka, więc nie wrócę.
Moim zdaniem zapach całoroczny i ze względu na ciężkość raczej na wieczór.
Będzie podobał się raczej dojrzałym matronom, wspominającym z łezką w oku szalone lata 90-te. Młode Wizażanki niekoniecznie w nim się odnajdą bo oprócz "wspomnień młodości" nie jest to zapach ani unikatowy ani nadzwyczajny.
Nie odrzuca, nie porywa.
Jak powiedziała niejaka Maryla: "Ale to już było..."

"Kiedyś to było!"

Mam przeogromny sentyment do tego zapachu i cieszę się niezmiennie, że wciąż jest dostępny, choćby w Rossmannie! Zgadzam się w 100% z recenzją jednej z wizażanek poniżej, że jest to stara szkoła perfumiarska, która już nie powróci! Takich zapachów już się nie robi, trendy poszły w zupełnie innym kierunku...
Gabriela to zapach bardzo klasyczny, typowo kwiatowo-piżmowy. Bardzo charakterystyczny dla lat 90 - podobnych zapachów było wtedy na pęczki! Poza tym, od ponad 20 lat ten zapach jest podrabiany, kopiowany, doczekał się już wielu podróbek.
Pachnie bardzo moocno, intensywnie. Zapach wilgotny, rozbuchany, eksploduje od pierwszego psiknięcia. Pierwsze wrażenie robią cytrusy - nie są one rześkie, soczyste, jak we współczesnych zapachach, ale bardzo dojrzałe, lepkie, czasem wręcz nasuwają skojarzenie z kadzidełkami pomarańczowymi. Owce grzecznie ustępują kwiatom - jaśmin, konwalia, róża - wszystkie kwiaty ciężkie, upajające, jakby wejść do kwiaciarni lub kościoła przesiąkniętego ciężkim zapachem lilii. Całość kończy drzewo sandałowe z wanilią i piżmem - robi się ciepło, blisko skóry.
Opis brzmi jak cuchnący, stęchły koszmarek z lat 90, o którym należałoby zapomnieć i cieszyć się ze współczesnych, lekkich wytworów Sabatini takich, jak Miss Gabriela. Po komentarzach widzę, że nie jestem jedyna, która lubi ten zapach ze względu na ten sentyment, piękne czasy 1990+, które już nie wrócą i jego ponadczasowość.
Młode pokolenie z pewnością się wystraszy i chętniej sięgnie po Miss Gabrielę ;) Ja zamawiam od czasu do czasu i mam jakąś tam namiastkę "tamtych czasów". Opis zapachu sugeruje, że najlepiej nadają się na zimę - ja o zgrozo uwielbiam je upalnym latem. Brzmi tragicznie, ale dla mnie pięknie komponują się z tą porą roku.
Buteleczka klasyczna i taka, jak cała reszta zapachów Sabatini. Cena i dostępność na +. Mam nadzieję, że nie prędko je wycofają!