Płyn do zmywania twarzy

Płyn do zmywania twarzy

Jak dla mnie - najgorszy, jaki kiedykolwiek miałam. Mam wersję dla normalnej skóry (czerwony). Zawiera alkohol, więc zmywa, ale skóra jest po nim ściągnięta, wysuszona. Ale nie to jest najgorsze. Jest potwornie, ale to potwornie gorzki! I to jakoś tak ten smak przenika w skórę, że potem nie mogę się go pozbyć, staram się jak tylko mogę omijać okolice ust, ale on jakoś sam spływa. Dobry, jeśli ktoś się chce odchudzać przez ograniczanie jedzenia. Po użyciu tego płynu już wszystko jest gorzkie.

Świetny, ale tylko dla określonych typów skóry

Kupuję ten tonik regularnie z przeznaczeniem dla silnie przetłuszczonej skóry z wypryskami.

Bardzo dobry ale tylko dla określonych typów skóry! Na pewno nie polecam go osobom o cerze wrażliwej, delikatnej, suchej skłonnej do podrażnień.

Zalety:
-w znacznym stopniu poprawia kondycję przetłuszczonej skóry z problemami trądzikowymi
-bardzo silnie oczyszcza i daje wrażenie orzeźwienia
-pozytywny, zauważalny, szybki (!) wpływ na pryszcze
-dobra niska cena i łatwa dostępność

Minusy:
-przy dłuższym stosowaniu bez przerw (np. 3 miesiące) powoduje wysuszenie skóry, proponuję co jakiś czas go odstawiać, lub po użyciu przemyć twarz innym kosmetykiem

Denaturat

Kiedy byłam młodsza i wierzyłam, że istnieją cudowne toniki za pomocą których w ciągu jednej nocy znikną pryszcze kupiłam ten oto produkt. Skóra po jego zastosowaniu piecze jakby ktoś oblał mnie H2SO4, tworzą się ogromne wypieki a dzień po użyciu wyskakuje batalion wielkich podskórnych krost. Nie mogę zapomnieć dodać, że skóra jest wysuszona na wiór. Dla wszystkich chcących kupić ten produkt NIE POLECAM ABSOLUTNIE, chyba że jesteście bardzo bogaci, odporni i macie czas by chodzić na zupełnie zbędne leczenie do lekarza dermatologa. Alkoholowi w kosmetykach mówię stop!!

Pisząc o nim przypomniał mi się jego zapach. To za to wspomnienie dzieciństwa pół gwiazdki :P

Używam tego produktu od: Nie pamiętam kiedy go używałam ale było to dawno
Ilość zużytych opakowań: Jedno opakowanie

Dawno, dawno temu...

miałam wersję niebieską.
Ten specyfik przypalał mi skórę do czerwoności.
Nie wiem, czym jest to spowodowane, ale podrażnia niesamowicie, a pryszczy po nim pojawiło się więcej.
Chyba nawet nie zużyłam do końca, nie dałam rady.

Używam tego produktu od: używałam jakieś 7-8 lat temu

Studio fryzur włosy upięte jak Heidi Klum

Denaturat

Używałam od czasu do czasu tego płynu jako toniku i w swojej nieskończonej niewiedzy (nie miałam jeszcze dostępu do internetu i wizażu ;) uważałam, że wypalanie pryszczy tym czymś pomoże mi się ich pozbyć. Ma gorzki smak spowodowany obecnością w tym toniku najbardziej gorzkiej substancji na świecie: Denatonium Benzoate. raz kupiłam czerwony, skóra mnie po nim paliła. Potem 3 niebieskie, również bardzo mocne.

Zalety:
- wydajny
- zabija pryszcze przez pierwsze 2 tygodnie (potem jest wysyp kolejnych w liczbie dwa razy większej)
- o dziwo, to coś wytępiło mi nawet swojego czasu takie białe kropki pod oczami, pojawiają mi się z niewyspania, to jest chyba skaza białkowa
- odtłuszcza, dezynfekuje skórę
- chłodzi
Wady
- wysusza skórę, po tym cera się łuszczy, wydziela nadmiar sebum, tworzą się pryszcze, zaskórniaki itp...
- śmierdzi alkoholem, ma gorzki smak, wątpliwa przyjemność użycia
- podrażnia skórę, która piecze po użyciu tego czegoś

Ktoś napisał, że ma naturalny skład i brak konserwantów, to nie prawda. Parabeny to konserwanty, a alkohol denaturowany jest daleki od naturalności i uważam, że osoby z trądzikiem w ogóle nie powinny stosować toników i żeli z alkohol dent, bo to powoduje odwodnienie, wysuszenie cery i wysyp pryszczy.

Używam tego produktu od: dawno temu

Genialny !

Miałam kiedyś ten płyn,ten pierwszy z brzegu,taki niebieski.
Ładny zapach,nie drażniący ,duża pojemność nie pamiętam ile:)
Dobrze zmywa łuj i resztki make -upu .nie zawiera środków konserwujących ani barwników.Nie uczula( przynajmniej mojej nie podrażnił),skóra jest odświeżona i promienna.
Dobry za nniwilką cenę.Polecam.Niestety nie wiem,gdzie go można zakupić,swój kupiłam chyba w aptece ?

Używam tego produktu od: dawno

niecała trója

nie wiem jak mogłam kiedyś tak katować skórę
toż to czysty spirytus!
miałam oba płyny, czerwony jest bardziej agresywny
trzeba przyznać - likwiduje pryszcze naprawdę, a przynajmniej znacząco zmniejsza ich pojawianie się
ale kosztem wysuszenia skóry, to samo pewnie zrobiłby spirytus kosmetyczny
polecam jednak wizytę u dermatologa, długofalowe konsekwencje mogą być opłakane
używałam go lata temu, kiedy myślałam że zabicie pryszcza czymś niszczącym to najlepsza metoda walki z trądzikiem, potem walczyłam z suchą cerą, na której i tak pojawiały sie pryszcze
trzeba powiedzieć szczerze - wypalanie skóry to nie najlepsza metoda na trądzik a producent kosmetyków nie powinien takich doraźnych metod promować

Używam tego produktu od: lata temu
Ilość zużytych opakowań: około 5

Koszmar

Używałam go parę dobrych lat temu, kiedy miałam jeszcze duże problemy z cerą. Liczyłam na to, że pomoże, ale tak się nie stało.
Nie będę się rozpisywać, gdyż wszystko na jedo temat zostało chyba powiedziano-
powiem tak: ściągał i wysuszał skórę, śmierdział alkoholem, powodował łzawienie oczu, a najważniejsze- nie poprawiał wyglądu cery, a tylko go pogarszał, gdyż niedoskonałości nie znikały, a wciąż pojawiały się nowe pryszcze, skóra wydzielała więcej sebum,podczas gdy jednocześnie była sucha i nawet łuszczyła się:/
Ten produkt zraził mnie do innych kosmetyków tej firmy.
Aha- i miałam niebieską wersję płynu(wegług producenta nadającą się do cery wrażliwej).

Używam tego produktu od:używałam kilka lat temu
Ilość zużytych opakowań:nie dałam rady zużyć jednego

masakra :(

Okropny tonik, a raczej wyżeracz. Ma strasnzie dużo alkoholu. Smierdzi . Podrażnia, ściąga skórę ( a więc wysusza). Używałam go na początku mojej kosmetycznej drogi i już wtedy mi nie pasował, mimo, że nie miałam zbyt wielkich wymagań , a więc bez żalu daje jedną gwiazdę . Gdybym mogła to bym na dała ani jednej ;)

alkoholowy.... ble

Nawet przyjemnie oczyszczał ale niestety kosztem potwornego wysuszenia skóry. Straszliwie wydajny spowodował że musiałam wylać go do muszli bo żadna koleżanka nie chciała toniku z alkoholem z składzie. Szczypał w oczy. Nie owijajmy w bawełnę: niszczy cerę.

nie

Mocno wysuszający, alkoholowy tonik, nieprzyjemny w używaniu (podrażnia), czego skutki też są bardzo niepożądane (pieczenie, nadwrażliwość, wysuszenie). Zdecydowanie odradzam.

marny

Miałam go kilka lat temu,razem z plecaczkiem i kremem.Wtedy wydawało mi się,że kilka krostek na mej buzi to tragedia i uważałam,że muszę się ich koniecznie pozbyć ;).
Miałam wersję niebieską,czyli tą dla wrażliwej skóry.Myłam nim buźkę rano i wieczorem,i nic mi nie podrażniał,a naprawdę działał na pryszcze :).
Podobał mi się jego zapach,lol...:D
Wydajny i przyjemny w stosowaniu.
Polecam,warto wypróbować.

taki sobie

Oceniam wersję czerwoną. Używałam tego płynu zamiast toniku. Dobrze oczyszczał, pozostawiał uczucie dobrze oczyszczonej cery, ale z wypryskami sobie nie poradził, dlatego tylko 3 ***.