Rare Gold EDP

Rare Gold EDP

Zapach o typowo wieczorowej nucie, słodkawy, ciepły, otulający niczym elegancki szal. Długo utrzymuje się na skórze, elegancki i wyrafinowany.

Kategoria: kwiatowo - orientalna.

Nuty zapachowe: kwiat pomarańczy, bursztyn, drzewo sandałowe.

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Prawdziwy Gold

Zapach mocny z zarazem bardzo delikatny.Długo utrzymuje się na skórze.Z czasem staje się bardziej łagodny.Cudo.Wiem,że jeszcze kiedyś po niego sięgnę.

bardzo lubiłam

Chyba się skuszę na odświeżenie sentymentu- o ile to jest to samo co jakieś 10 lat temu.
Używane najpierw przez moją koleżankę kochającą gotycki przepych potem także i przeze mnie.
Ładnie się rozwijały na skórze, ładnie pachniały w słońcu.
Były trwałe, słodkie ale charakterne.
Rozwijały się i nie miały żadnej sztucznej fałszywej nutki.
Pachniały bardzo ładnie, pasowały do koronek, ażurowych sweterków.
Pachniały jak rozgrzany bursztyn z nutką czegoś bardzo starodawnego.
Trochę babcinej szafy, ale w lepszym wydaniu, trochę słodkiego tokaju, trochę słońca.
Dużo dobrych wspomnień w całkiem niezłej oprawie.
Nawet ciotka snobka pytała o ten zapach i wytrzeszczyła oczęta na wiadomość, ze to Avon.
Jest po prostu dobry.
Albo- był.
Jeśli się zmienił to edytuję recenzję..

Używam tego produktu od: hohoho 10 lat +
Ilość zużytych opakowań: około 5

Ciepły i elegancki

Wyjątkowo podobają mi się te perfumy, chociaż nie jestem miłośniczką zapachów proponowanych przez Avon. Są zwyczajnie krótkotrwałe i tak też niestety jest i w tym przypadku. Woń alkoholu nie uderza nas tak od razu, ale po krótkiej chwili niestety pojawia się. Poza tym już tylko plusy: niska cena, piękny zapach, przyzwoity flakon.
Perfumy kojarzą mi się ze stylem retro, z Ritą Hayworth, z Marilyn Monroe i z Audrey Hepburn, wydaje mi się, że z powodzeniem używałyby tych perfum. Pasują do niech perły, umiarkowany przepych i imprezy arystokracji Hollywood.
Czuję ambrę, bergamotkę, dalej kwiat pomarańczy, a jeszcze dalej bursztyn i minimalną ilość wanilii, której producent w kompozycji nie wymienia.
Ładne, ale nietrwałe i mało intensywne.

Minusy:
-krótko pachną,
-mało intensywne, trzeba się naprawdę dużo psikać, przez co są niewydajne,
-minimalnie wyczuwalna nuta alkoholu.

Cechy neutralne:
-przyjemny flakon.

Plusy:
-ładny zapach.

Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego flakonu

Avon Mark - relacja

Mój ulubiony

Zakochałam się w Rare Gold gdy tylko pierwsze raz go powąchałam jakieś 10 lat temu. Jest przepiękny, słodziutki, wieczorowy.Długo utrzymuje się na ciele. Sprawia, że od razu poprawia mi się humor. Mam wiele zapachów Avonu lecz Rare Gold jest zdecydowanie moim numerem 1. Polecam

Używam tego produktu od: Kilka lat
Ilość zużytych opakowań: W trakcie trzeciego flakonu 50ml

Niecodzienny

Klasyczny zapach Avon\'u, ma swoich zwolenników jak i przeciwników, ja cenię go za niepowtarzalność, ma w sobie to "coś" co mnie fascynuje. W górnych nutach wyczuwam ciepłą mandarynkę i uwielbiane przeze mnie ylang-ylang. Później pojawia się słodka gardenia, jaśmin, pomarańcza i nadająca nieco dusznosci tuberoza. Drzewo sandałowe, żywica bursztynowa i wanilia w dolnych nutach są odpowiedzialne za słodycz zapachu, a piżmo i nuty drzewne ciżkość. Jest to bardzo trwały zapach z tak zwanym ogonem. Niemniej należy go używać z umiarem; jedno góra dwa "psiknięcia", aby nie stał się zbyt przytłaczający. Trzeba również wiedzieć kiedy go użyć, uważam że zdecydowanie na chłodną jesień i zimę, gdyż jest bardzo "ocieplający". Na pewno nie jest to perfum na co dzień, ja najczęściej używam go w zimne wieczory gdy lubię otulić się ciepłym, słodkawym,ciąższym i eleganckim pachnidłem.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: 2 butelki

Podobny do swojej siostry Pearls

Dla mnie obydwa zapachy, jak w tytule są podobne. Jednak Gold jest mocniejszy, bardziej trwały, ciepły i otulający jak puchaty szal. Pięknie i długo pachnie, zapach okazał się dla mnie typowo wieczorowy, dłużej się utrzymuje niż jego siostra Pearls, lepiej rozwija a muszę przyznać,że kupiłam go w ciemno. :))
Pół gwiazdki odejmuję za flakon, nie podoba mi się.

Mała jagódka ;>

Rare gold jest zapachem słodkawym, ciepłym.Jest otulający jak szalik. Według mnie nie jest on bardzo wyrafinowany. Spokojnie można go używać na imprezy czy też na kawę. Jest sympatyczny i mile widziany w towarzystwie tzn. nie przeszkadza i nie drażni.

Dostałam wiele komplementów za sprawką tego zapachu, a co najciekawsze faceci w śród moich znajomych twierdzą , że to musi być jakaś jagódka ;p
Hmmmm może i tak czują;p

Trwałość mogłaby być ciutkę lepsza, ale nie do 4h wytrzymuje, dlatego też dałam 4 gwiazdki a nie 5

Używam tego produktu od: 2012
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 50ml

Seksowny ale nie ciężki

Wiele lat temu miałam okazję go powąchać ale nigdy go nie miałam. Jednak, wrażenie jakie na mnie zrobił, zapamiętałam na zawsze. Skojarzył mi się z luksusem i eksluzywnością. Dlatego w końcu, postanowiłam go kupić.
I nie zawiodłam się!
Jest lekko orientalny ale jednocześnie dość lekki aby nosić go w dzień. Uwielbiam w zapachach nutę pomarańczy, a ten ją ma.
Wielokrotnie słyszałam pochwały, że pieknie pachnę.
Zapach utrzymuje się kilka godzin, co wg mnie jest dobrzm wynikiem.

Cieplutki

Zapach kupilam w ciemno na Allegro za ok 25zl. Pamietalam go mgliscie sprzed lat, wiedzialam, ze to cos \\\'\\\'cieplego\\\'\\\' i blisko ciala. Wspomnienia okazaly sie zgodne z prawda, co wiecej, zapach okazal sie jednym z moich ulubionych aromatow stosowanych na codzien, glownie w sezonie zimowym. Jest wlasnie taki cieply, karmelkowy, ale nie przesadzony, nie jest slodki i ciezki, lekki karmel plus kwiaty... Zapach na mnie dlugo sie utrzymuje, czuje go na sobie caly dzien siedzac w pracy. Nie jest to moze bardzo skladnikowo skomplikowany zapach, ale mi odpowiada. Moja Mama rowniez go uzywa, wiec jest dosc uniwersalny. Choc moze malo mlodziezowy, taki raczej 25+ ;) Duza ciezsza wersja tego zapachu moze byc np Amber Elixir Oriflame (oczywiscie nie co do nuty, chodzi mi tylko o typ), ktory uwielbiam, jednak jest on zdecydowanie zbyt ciezki na codzien, a RG idealny. Polecam. Jedna gwiazdke odejmuje za poczatkowa pieprzna nute, jaka zapach posiada - dla mnie maly minus, nie przepadam za nia. Na szczescie ulatnia sie dosc szybko.

Używam tego produktu od: 4 miesiecy

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 buteleczki

Bukiet kwiatów

+kwiatowy z "ogonem"
+ładna buteleczka
+mocny, intensywny
+trwałość zadawalająca i na ciuchach i na ciele

- bywa ciężki, nie zawsze ma się ochotę na spryskanie się nim

Polecam raczej na wczesną wiosne, kiedy człowiek nie umie sie już doczekać, aż ukarzą się pierwsze kwiaty

zmysłowe

Piękne, kuszące, zmysłowe, luksusowe, eleganckie

Właśnie takimi słowami można opisać te perfumy. Uwielbiam je bo są ciężkim zapachem ale nie nachalnym;) lubię gdy długo czuję perfumy na sobie a te właśnie tak czuć:)

Jednym słowem UWIELBIAM :)

Używam tego produktu od: Tydzień
Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1 :)

Polecam!

Zapach na wieczór, w sam raz na jesienne i zimowe wieczory;) Na lato nie polecam. Zapach dość intensywny, bardzo długo utrzymuje się na skórze, wart swojej ceny. Kojarzy mi się z zapachem luksusu. Dziewczynom, które wolą delikatne zapachy - nie polecam:)

Używam tego produktu od: od pół roki
Ilość zużytych opakowań: 1 duże