Avon, Rare Gold EDP

Avon, Rare Gold EDP

Średnia ocena: 3.64/5

Zapach o typowo wieczorowej nucie, słodkawy, ciepły, otulający niczym elegancki szal. Długo utrzymuje się na skórze, elegancki i wyrafinowany.

Kategoria: kwiatowo - orientalna.

Nuty zapachowe: kwiat pomarańczy, bursztyn, drzewo sandałowe.

kwiatowe, orientalne
Rekomendacja
na wieczór
wody perfumowane

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Kupiony w: Perfumeria internetowa

Bardzo elegancki, kobiecy zapach

Uwielbiam ten zapach, jak już stwierdziłam w tytule recenzji dla mnie jest to bardzo elegancki i kobiecy zapach. Nie jestem w stanie zrozumieć innych recenzji które mówią że jest to zapach kojarzący się ze starszymi, zdecydowanie starszymi kobietami nie mówiąc babciami... przecież ten zapach jest tak przyjemny, elegancki... no ale jak wiadomo każdy ma inny gust, w przypadku perfum można też śmiało stwierdzić że każdy ma inny węch :P

Perfumy zamówiłam przez sklep internetowy. Opakowanie to bardzo ładny flakonik typowy dla tej serii "Rare". Pojemność 50ml, flakonik wykonany z dobrego, grubego szkła a nakrętka idealnie się trzyma i nie spada nawet przy noszeniu perfum w torebce. Atomizer dozuje idealną ilość perfum otulając nas przyjemnym zapachem.

Zapach według producenta to połączenie słodyczy cytrusów, wanilii i ambry.
Nuty głowy to mandarynka, brzoskwinia, ylang-ylang oraz bergamotka.
Nuty serca stanowi kwiat pomarańczy, gardenia, tuberoza i jaśmin.
Nuty bazy natomiast to drzewo sandałowe, ambra i wanilia.
W moim odczuciu zapach ten jest połączeniem kwiatów jaśminu, drzewa sandałowego i pomarańczy. Oczywiście jak wiadomo zapach to bardzo subiektywna kwestia i każdy będzie wyczuwał go inaczej. Warto podkreślić że jest to zapach który się rozwija w trakcie noszenia. Na początku wyczuwalny jest zdecydowanie słodszy aromat ale po chwili zaczyna robić się zdecydowanie cięższym, typowo wieczorowym zapachem. Osobiście lubię tego typu kompozycje i nie przeszkadza mi noszenie ciężkich typowo wieczorowych zapachów w ciągu dnia, stąd też ten flakonik wylądował w mojej torebce. Jest to dla mnie bardzo elegancki zapach po który sięgam naprawdę często. Wiem że kupię kolejne opakowanie bo jest to zapach który bardzo przypadł mi do gustu. Warto zwrócić uwagę na jego trwałość, jest to naprawdę trwały zapach który na skórze (w moim przypadku) utrzymuje się do kilkunastu godzin, mogę śmiało powiedzieć że jest wyczuwalny nawet przez cały dzień bez dodatkowej aplikacji w ciągu dnia. Oczywiście jeśli wykorzystuję ten zapach na większe wyjścia to lubię go w ciągu imprezy dołożyć ale nie jest to konieczne bo jest naprawdę intensywny i trwały. Na ubraniach utrzymuje się do kilku dni.

Podsumowując, kolejny zapachowy ulubieniec od Avon. Jest tani, łatwo dostępny, bardzo wydajny a do tego - co najważniejsze - ma wspaniały zapach. Bardzo elegancki, kobiecy, zmysłowy - naprawdę polecam go wypróbować bo zdecydowanie jest to zapach który albo się kocha, albo nienawidzi.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

Dla starszej Pani

Lubię perfumy Avonu, więc kupując inna lubiana przezemnie wodę wzięłam i tą...z ciekawości i z powodu ładnego flakonu.
Trwały zapach nawet po umyciu ręki ;-) ale nie dla mnie po mimo tego, że nie jestem młodą (51 l.) kojarzy mi się że starszą panią i "komunistycznymi" zapachami typu "Pani W"...
Na mojej skórze głownie przebija taki mydlany, mdły zapach...który powoduje ból głowy... dla mnie zbyt ciężki ale moja mama będzie zachwycona tą wodą...
Nie szczególnie polecam a absolutnie nie polecam dla młodych kobiet...

Cudeńko

Zakochałam się w tym zapachu. Jest idealny dla mnie. Uwodzicielski, nie za słodki i zapadający w pamięć. Bardzo długo się utrzymuje. Jak sama nazwa mówi "gold" perfum jest koloru złotego. Z balsamem w zestawie jest jeszcze bardziej trwały. Wszyscy w koło pytają co tak pięknie pachnie gdy się nim spryskam. Dla niektórych może być mocny. To już drugi perfum z serii Rare, który przypadł mi do gustu. Polecam na dzień i na wieczór. Zimą szczególnie. Kwiaty, pomarańcze, drzewo sandałowe to idealne połączenie. Flakon poręczny.

Bardzo mocny I trwały zapach

Lubię używać tych perfum szczególnie W okresie zimowym :) sa bardzo mocne I trwałe, Przez to sa bardzo wydajne, takze polecam Panią Ktore Lubia mocniejsze zapachy :)

Uwielbiam

Nie są to jedne z najpopularniejszych perfum z avon i to też mi się w nich podoba bo jeszcze nie spotkałam osoby , która by nim pachniała, nie lubię się "zlewać"z innymi, wolę jak mój zapach się wyróżnia. Wg mnie jest to zapach elegancki, nie słodki, nie duszący, taki...inny i wyjątkowy. Trwały, ta firma ma dość trwałe te wody i np szalik nim spryskany czuć jak zakładam kolejnym razem. I ten elegancki flakonik też w nim bardzo lubię :)

Avon zmienił formułę!

Uwielbiałam te perfumy. To były pierwsze perfumy z Avonu na które przeznaczyłam całe moje kieszonkowe (kiedyś relacja ceny zapachów Avon do zarobków była zdecydowanie inna). I mówiąc szczerze wołałabym wydać na nie 200 zł ale mieć ten sam zapach, niż 30 zł w promocji i mieć to coś, co nam teraz prezentuje firma. Mam końcówkę perfum w poprzednim flakonie, dlatego gdy nadarzyła się okazja kupić je w nowym flakonie w korzystnej cenie nie zastanawiając się kupiłam od razu 2 szt. Ostatnio otworzyłam jeden z nich i zaniemówiłam - to ZDECYDOWANIE nie jest ten sam zapach! Rare Gold, które znam (miałam go jeszcze w pierwszym flakonie z zakrętką w kształcie wachlarza i w kolejnym, który po nim nastąpił) są głębokie, nuty przeplatają się ze sobą. Mając je na sobie czuję się jak milion dolarów. Dziś go użyłam a moja córeczka powiedziała do mnie: Mamusiu ślicznie dzisiaj pachniesz - od razu człowieka w dobry humor od rana wprowadziła :-). Natomiast w nowym wydaniu nie czuję nic więcej tylko pewien rodzaj "kwasu" i zapach, w którym czuję się o 40 lat więcej. Pamiętam jak moja znajoma, która od lat używała tylko Rare Pearls (brat Rare Gold w perłowej butelce) zamówiła ten zapach w nowym opakowaniu i twierdziła, że coś się zmieniło i to nie jest ten sam zapach. Myślałam, że może jest bardziej rozwodniony - sama go nie porównywałam, ale teraz już wiem, co miała na myśli. Jeżeli ktoś od lat używa i zna zapach, to jakakolwiek jego zmiana od razu zostanie zauważona. Tak więc Avon nie kombinuj w składach produktów, bo stracisz klienta! Stara wersja otrzymałaby ode mnie 5 plus KWC, nowa tylko 1 gwiazdkę. Nie polecam nowej wersji.

• Flakon: 4

Nie, nie nie!

Zakupiłam perfumy ,ponieważ przeglądając katalog rzuciły mi się w oczy a po powąchaniu zapachu stwierdziłam że muszę go mieć w swojej kolekcji. Zapach był bardzo przyjemny i delikatny taki jaki lubię. Jednak to co otrzymałam to zupełna katastrofa.

Perfumy zamknięte w schludnym opakowaniu, niedużej wielkości, wszędzie się zmieszczą. Kolor perfum złoty. Perfumy zupełnie różniły się od zapachu tego jaki był w katalogu. Strasznie duszący i mdlący. Kojarzył mi się z typowymi babcinymi perfumami. Zapach zmienia się wraz z upływającym czasem . Jest ciężki oraz mocno wyczuwalny, bardzo się zawiodłam kupując ten produkt. Według mnie są to jak do tej pory najgorsze perfumy jakie zamówiłam z marki Avon. Bardzo duże przekłamanie. Może komuś przypadną do gustu jednak dla mnie to tragedia.

Dla starszej pani

Skusilam się pozytywnymi recenzjami. Oraz wachajac karteczkę w katalogu. Zapach wydawał się słodki. W katalogu średnio po 35-40zl.
Zamówiłam za 22 zł z wysyłką.
Zapach mocny, ciężki, duszacy. Taki smierdzielek. Typowe babcine perfumy. Po czasie zapach się zmienia i z godziny na godzinę jest co raz to bardziej drażniący.
Dla mojej mamy też za ciężki, więc oddalam najstarszej ciotce +65lat i jest zadowolona.
Jak dla mnie najgorsze perfumy od Avon.
Jedyna zaletą tych perfum to trwałość. Pomimo kilkukrotnego szorowania nadgarstka zapach trzymal się na skórze cały dzień.

• Flakon: 4

o nie!

Perfumy są mega mocne ale takie ,że przyprawiają o zawrót głowy. lubie mocne perfumy ale jak są dobrze zbilansowane.... te mają coś nie tak .. zastanawiałam się czy ich używać bo po godzinie gdzieś nawiązywały do mojego ukochanego scandalu , jednak to co się działo wcześniej utwierdziło mnie w przekonaniu ,że nie warto... jak dla starej baby... czekać pół godziny zanim zapach stanie się normalny i przyjemny? W mojej ocenie - nie warto!

Rare Gold

Zapach zamknięty w eleganckim flakoniku, idealny na wieczorne wyjścia. Nie jest duszący, utrzymuje się kilka godzin. Główne nuty zapachowe to bergamotka, kwiat pomarańczy oraz ambra. Super sprawdzi się jako prezent.

Bardzo intensywny

Zapach jest sliczny jednak bardzo intensywny. Najlepiej pasujr na wieczor i wydaje mi sie ze swoja "ciezkoscia" pasuje bardziej dla kobiet dojrzalych niz dla nastolatek. Uwielbiam ten zapach, utrzymuje sie dlugo... flakonik bardzo starannie wykonany, slicznie wyglada na polce. Polecam

• Flakon: 5

slodki, intensywny, piekna butelka, warto go wyprobowac

Perfumy damskie Avon Rare Gold przeznaczone są dla nowoczesnej i stylowej kobiety. Ta wyjątkowa kompozycja bogatych nut kwiatowych natychmiast Cię zachwyci. Zdecydowalam się na kupno tego cudeńka po " obwąchaniu "probki od konsultantki ponieważ pierwszy raz ten sam zapach miałam około 15 lat temu . I receptura nie zmienila się slodki intensywny ladny ale nie mój. Super na wieczor i wyjście. Wyraznie czuc w nim: ambre, pizmo, gardenie ta az za mocno i troszeczkę wanilie. Jezli chcesz podkreślic swój wdzięk magnetyzującym zapachem to jest to strzal w dziesiatke.