Reponse Jeunesse, Flash - Lift Energy Gel Serum (Lifting błyskawicznie energizujący)

Serum o żelowej konsystencji, błyskawicznie napinające skórę, dodające jej blasku i energii. Sprawia, że cera jest promienna, a makijaż lepiej się trzyma.
Skomponowane głównie z ekskluzywnego kompleksu upiększającego Matis i ekstraktu z protein pszennych.
Produkt stosowany okazjonalnie. Podczas dnia ułatwia utrzymanie makijażu. Stosowany przed 'wyjściem' - ujędrnia, intensywnie rozświetla, liftuje i napina skórę, wygładza. Zwęża pory. Po nałożeniu tego serum nie stosujemy kremu.

Nie działa

Iii tam, żadna rewelacja, znowu marketingowa ściema.
I tym razem myślałam, że to będzie coś na obraz i podobieństwo Clarinsowego Beauty Flash Balm'u (właściwie nie wiem dlaczego?), skład też wygląda obiecująco - wyciągi z liści i porządne nawiżacze...
A jednak serum nie spełnia swojego podstawowego zadania: nie nadaje się do nałożenia pod makijaż (a po co mi "błyskawiczny lifting" w niedzielne popołudnie spędzane w towarzystwie kota i telewizora, kiedy o makijażu nie ma mowy?? Albo przed snem?? No chyba że do łóżka, ale nie do spania ;) ).
Każdy krem czy podkład mi się na nim waży, roluje i wygląda jakby mi obłaziła skóra. To oczywiście niweczy też rzekomy efekt napięcia (nie zauważalny z resztą gołym okiem :( ).
Próbowałam nakładać krem / podkład na mokrą jeszcze od serum twarz: to samo. :(
Druga * za składniki - coś tam powinny nawilżyć.
Dobrze, że to tylko próbka, nie kupię.