Batiste, Stylist, Shield My Locks Heat & Shine Spray (Termoochronny, nabłyszczający spray do włosów)

Termoochronny spray marki Batiste nabłyszcza, a także chroni i odżywia włosy podczas zabiegów stylizacyjnych z użyciem prostownicy, lokówki lub suszarki. Specjalna formuła z keratyną, wit. E i olejem Inca Inchi zabezpiecza włosy przed wysoką temperaturą do 230°C oraz nadaje im wyjątkowy połysk. Produkt można zastosować w każdej chwili aby dodać fryzurze blasku.

Skład: Alcohol Denat., Butane, Isubutane, Propane, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Phenyl Trimethicone, Aqua (Water), Dipropylene Glycol, PEG-12 Dimethicone, Mica, Parfum, Polyurethane-14 (and) AMP-Acrylates Copolymer, Titanium Dioxide, Cocoyl Hydrolyzed Keratin, Isopropyl Myristate, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Iron Oxide, Tocopherol, Aminomethyl Propanol, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool.

Mój faworyt ;)

Spray termoochronny był moim pierwszym produktem od batiste. Zdecydowanie sie nie zawiodłam! :)
Opakowanie zdecydowanie zachęca do zakupu, jest kolorowe i przyciąga wzrok. Napewno jes wygodne w stosowaniu, jednak mały minus, gdyż u mnie pod koniec opakowania trochę się blokowało i psikało dłużej niż przytrzymywałam.
Zapach na tak, przyjemny, nie duszący, dobrze utrzymujący się na wwłosach.
Jest trochę zbyt mało wydajny.
Jeśli chodzi o samo działanie to nie obciąża i nie skleja kosmyków. Z natury jestem posiadaczką loków, więc prostownica jest u mnie na porządku dziennym. Śmiało mogę powiedzieć że spray skutecznie zabezpieczył włosy przed wysoką temperaturą.

Producent proponuje też stosowanie na już gotową fryzurę, jako błyszczacz. Ja osobiście nie korzystałam z tej opcji, więc pozostawiam to bez oceny.

Szału nie ma

Faktycznie, produkt ten ładnie nabłyszcza włosy, przez co ładnie one wyglądają, lecz moim zdaniem nie wpływa na ochronę ich przed wysoką temperaturą. Na dłuższą metę warto zainwestować w coś lepszego.

Uwielbiam

Z racji tego, że mam naturalnie dość mocno kręcone włosy, prostowanie i suszenie są u mnie na porządku dziennym. Używałam wielu płynów/sprayów o działaniu termoochronnym, jednak póki co ten z Batiste zdecydowanie jest najlepszy. Włosy dużo łatwiej się prostują i faktycznie są zabezpieczone, a poza tym, są także nabłyszczone, co dobrze widać po wyprostowaniu wszystkich pasm. Nie wyobrażam sobie prostowania włosów bez niego, jest naprawdę dużym udogodnieniem. Mógłby być tylko trochę bardziej wydajny.

Magic Retouch

bardzo udany, delikatne nabłyszczenie

Spray rzeczywiście ma działanie lekko nabłyszczające (jednak nie tak mocne, jak typowe nabłyszczacze do włosów, które często są w bardziej mokrym sprayu i w moim przypadku zbytnio natłuszczają włosy). Takie delikatne nabłyszczenie, dodające bardziej naturalnego blasku włosom, idealnie mi odpowiada. Nie zostawia też widocznych, tandetnych drobinek.
Nie skleja i nie obciąża, co jest jego dużą zaletą. Nadaje efekt zadbanych włosów, nie wysusza ich, zapobiega puszeniu - dla mnie strzał w 10.

Używam go zazwyczaj rano na suche włosy albo w ciągu dnia do poprawek, gdy chcę ułożyć włosy na szczotce - ciężko ocenić skuteczność ochrony podczas stylizacji, ale na pewno stan włosów podczas tych zabiegów się nie pogarszał, nie ulegały wysuszeniu, zakładam więc że działa.
Szkoda, że nie ma możliwości aplikowania go na mokre włosy celem ochrony - ja przy suszeniu mokrych włosów używam wcześniej innego sprayu termoochronnego.
Ma w składzie alkohol - ale ciężko znaleźć produkt tego typu, który działa, a nie zawiera alkoholu. Jak pisałam, nie wysusza włosów, więc najwyraźniej nie ma to dużego znaczenia, więc dla mnie nie obniża oceny.

Sam produkt nie ma dla mnie minusów w samym działaniu - natomiast dużym mankamentem jest opakowanie, przy jednorazowym naciśnięciu dozownik zacina się i psika nieprzerwanie na przykład przez pól minuty (!) Radzę uważać, bo można wypsikać sobie naraz pół opakowania na głowę...
Nie sądzę, żeby był to przypadek, bo trafiły mi się 3 takie opakowania pod rząd. Chyba że mam takiego pecha ;)
Za to odejmuję symbolicznie pół gwiazdki, ale wybaczam, bo trudno mi sobie wyobrazić dzień bez jego użycia.

Mogę polecić osobom z delikatnymi, suchymi włosami, u mnie na takich właśnie dobrze się sprawdza.

Zwyczajny

Spray posiadam niecały miesiąc i szczerze mówiąc, niczym mnie on nie zaskoczył. Opakowanie jest bardzo ładne, a zapach przyjemny. Jednak nie dostrzegam u mnie, żeby nabłyszczał włosy. Po aplikacji wyglądają one tak samo jak wcześniej. Również nie widzę żadnych efektów po tym, jak go używam, a po tym, jak nie używam żadnego sprayu do prostowania włosów.

fajny

Stosuje głównie jako nabłyszczacz i tutaj spełnia swoją funkcje. Robi fajną tafle na włosach i ładnie pachnie. Jednak aplikować trzeba ostrożnie bo przy większej ilości zrobi nam na włosach chełm jak lakier. Wydajny i łatwo się go wyczesuje. Można polecić

Pozytywne zaskoczenie i efekt wow!

Miałam już wiele sprayi termoochronnych, jednakże żaden nie spełniał moich oczekiwań. Ten od Batiste to strzał w dziesiątkę! Nie dość, że pięknie pachnie, to dodaje blasku moim włosom dzięki czemu zbieram mnóstwo komplementów na ich temat i otrzymuję mnóstwo pytań co z nimi zrobiłam. Produkt jest genialny, ale raczej nie do stosowania na co dzień ze względu na tendencję do osypywania się na ubrania podczas aplikacji (co widać zwłaszcza na ciemnych rzeczach) i zostawaniu na szczotce i grzebieniu. Ten spray to mój zdecydowany faworyt w stylizacji włosów na wielkie wyjścia :)

Dobry, ale nie idealny produkt

Spray ten ma za zadanie nabłyszczyć włosy i ochronić je przed wysoką temperaturą. Pierwsze zadanie spełnia dzięki złotym drobinom, które zawiera. Nie jest to jednak efekt obsypania włosów brokatem, co to to nie. Jednak ów złoty pył jest widoczny, zwłaszcza że osiada wszędzie - na ubraniu, szczotce, płytkach prostownicy i rękach. Jeśli chodzi o właściwości termoochronne to jest w porządku, jednak ze względu na fakt, że można go rozpylić tylko na suche włosy to nie unikniemy negatywnego wpływu gorącego powietrza suszarki, które też przecież niszczy włosy. Więc cóż z tego, że przy prostowaniu/kręceniu zabezpieczymy włosy, kiedy wcześniej narazimy je na zniszczenia przy suszeniu. Gdyby spray ten miał taką formę, że można by zaaplikować go też na mokre włosy to z całą pewnością wróciłabym do niego ponownie.
Nałożony w zbyt dużej ilości może nieco obciążać włosy, zwłaszcza przy nasadzie.
Ma dość specyficzny zapach, niby ładny, ale dziwny. Utrzymuje się na włosach dość długo.

Całkiem fajny produkt:)

Coś czego do tej pory nie używałam i coś bez czego nie mogę się teraz obejść. Rewelacyjny kosmetyk, niesamowicie podkreślający włosy i nadający im blask na miarę gwiazd z Hollywood. Od dłuższego czasu farbuję włosy na kolor głębokiej granatowej czerni i często poddaję je zabiegom stylizacyjnym. Dlatego jestem przeszczęśliwa, że mogłam wypróbować na moich włosach termoochronny spray Batiste. Ten blask, ten kolor, te refleksy, a przy tym zadbane i zdrowe włosy, to coś czego każda kobieta pragnie. Ja już to mam, właśnie dzięki Batiste.
Zalety:
Przepięknie pachnie.
Cudownie nabłyszcza włosy, nie sklejając ich i nie obciążając.
Wydobyw głębię koloru.
Włosy po użyciu wyglądają na zdrowsze i mocniejsze.
Wygodne opakowanie.
Jest wydajny.
Jest wart swojej ceny.
Wady:
Nie posiada takich!

Mój hit!

Świetny jako ochrona włosów oraz ich nabłyszczenie. Obietnice producenta spełnione w 100%. Używam po każdym myciu włosów i jestem zachwycona wyglądem swoich włosów.
Plusy:
- piękny i długotrwały zapach
- faktycznie chroni włosy przed wysoką temperaturą i ułatwia ich stylizację
- nie wysusza ani nie przetłuszcza włosów
- włosy pięknie błyszczą i są zdyscyplinowane aż do następnego mycia
- delikatne i nienachalne drobinki brokatu pięknie odbijają światło

Minusy:
- ja nie widzę żadnych ;)

Termoochronnego nabłyszczający spray

Od kilku tygodni używam termoochronnego nablyszczajacego spray'u Batiste, na początku byłam sceptycznie nastawiona do tego produktu, wydawało mi sie, że nie ma dobrego produktu który jednocześnie ochroni moje włosy i nada im piękny blask. Jakie było moje zdziwienie kiedy po użyciu okazało sie że włosy są lśniące. Po kilku dniach używania zauważyłam, ze włosy są mocniejsze, nie łamią sie i nie przesuszają. Ogólnie produkt jest bardzo dobry, polecam rownież osobom, które maja słabe i zniszczone włosy.

średniówka

Cena ok. Ogólnie dla mnie efektu rewelacyjnego nie ma. WOW nie było i nie ma. Zapach ok. Ale te błyszczące drobinki. Wygląda jakbym pryskała się brokatem. Oczywiście na włosach tego nie ma. Ale jeśli używam tego ubrana w czarną kieckę to później muszę ściągać te drobinki. Podsumowując produkt nie jest niezbędny. Raczej ponownie go nie kupie.