Bioderma, Atoderm, Huile de Douche (Nawilżający olejek do kąpieli i pod prysznic)

Pojemność 1 000 ml

Nawilżający olejek do kąpieli i pod prysznic marki Bioderma z serii Atoderm delikatnie oczyszcza skórę, intensywnie odżywia i nawilża (24h) formuła składająca się w 33% z lipidów otula skórę płaszczem ochronnym przez co skóra nie wymaga smarowania kremem, trwale odbudowuje i tworzy ochronną barierę skóry oraz powstrzymuje dostęp alergenów reguluje florę saprofityczną skóry, nie szczypie w oczy,hipoalergiczny, bez parabenów, formuła delikatnie perfumowana
Do skóry suchej, bardzo suchej, podrażnionej oraz atopowej. Wrażliwej skóry twarzy i ciała. Od 1-go dnia życia.

Lekkie rozczarowanie

Na wstępie muszę zaznaczyć, że nie mam suchej ani atopowej skóry. Kupiłam ten olejek z czystego lenistwa mając nadzieję, że nie będę musiała używać balsamu po kąpieli :). Niestety olejek nie nawilżał dostatecznie mojej normalnej skóry. Używałam go również do zmywania makijażu z czym dobrze sobie radził, lecz pozostawiał niekomfortowe uczucie ściągnięcia cery, przez co musiałam natychmiast użyć toniku i kremu.

Najlepszy do demakijażu ;)

Ciężko mi obiektywnie ocenić ten produkt ponieważ ma on dwa różne zastosowania.
Używam go przede wszystkim do demakijażu i przy okazji myje nim twarz. W tej roli sprawdza się świetnie bo domywa nawet oporny tusz i zostawia miękką nawilżoną skore twarzy, jak dla mnie 5 na 5. Ale jako olejek do mycia ciala to jest porażka. W ogole sie nie pieni i trzeba sporo zużyc na jedno mycie. Gdybym chciała codziennie umyc nim całe ciało wystarczyłby moze na tydzień. Mialam nadzieje ze pozostawi na skorze delikatny film jak po olejku pod prysznic. A tu nic, jakbym umyla sie zwyklym zelem zero nawilżenia. Myje nim czasem mojego 2-latka. U niego sprawdza sie troche lepiej. Dla tego oceniajac go jako olejek do twarzy - 5
Jako olejek do ciala - 2

Świetny

Uwielbiam ten olejek, niestety nie jest tani, więc korzystam z okazji kiedy jest w promocji. Nie używam go do twarzy, ale pod prysznic jest rewelacyjny, zwłaszcza latem i zawsze kiedy nie mamy czasu na nawilżenie. Skóra gładka i nawilżona. Zapach uwielbiam.

No niestety...

...ale muszę się zgodzić z weoncią85. Ten skład jest przerażający i też nie spojrzałam na niego na początku. Moje pory tez bardzo szybko się zapchały.
Na szczęście kupiłam tylko 200 ml, więc nie straciłam aż tak dużo, ale i tak smutno, że ludzie reklamują taki szajs. :(

Nie pozwólmy mydlić sobie oczu...

Kupiłam (od razu niestety 1l) zwiedziona opinią jednej z Youtuberek na temat cudowności tego specyfiku, zwłaszcza do skóry suchej.
Zbliżał się okres jesienny, więc pomyślałam; aaaa, co tam. Odżałuję.
Żeby było ekonomiczniej, od razu litrowa butla! :/ Gdzieżby mi przyszło na myśl, żby odwrócić butlę i sprawdzić skład. Czasem kompletnie człowieka zamroczy czyjas opinia... A niestety o szczerą opinię w internecie (zwłaszcza na przekupnych Youtubach) jest już bardzo ciężko...
na swoje nieszczęście zmywałam nim makijaż pod prysznicem... Zemsta przyszła szybko...
Pierwsze użycia nie wywołały jeszcze wątpienia, ale każde kolejne już tak...
Najpierw zwaliłam moje wypryski (wręcz czopy podskórne, których nie miałam od lat nastoletnich) na nowe serum. No bo gdziezby mi to zrobił osławiony olejek...
Odstawiłam więc serum. Nie pomogło... Potem nowy tonik. Nie pomogło.
Wtedy podejrzenie padło na ten olejek.
Przeczytałam skład i złapałam się za głowę. Skład jest gorszy niż olejku Isany, którego używam do mycia gąbek...
Same PEGi i substancje syntetyczne, zapychające, rakotwórcze... Masakra... I to się sprzedaje jako dermokosmetyk w aptece... Niektóre firmy potrafiły by sprzedać piasek na pustyni...
Żenada.
NIGDY WIĘCEJ!!!

Idealny

Olejku używam do mycia twarzy. Moja cera jest tłusta z dużą tendencją do podrażnień i zapychania się, dlatego aby znaleźć odpowiedni kosmetyk muszę trochę ich przetestować i niestety przy okazji zaliczyć kilka niespodzianek na twarzy... Do olejku Biodermy podchodziłam od ponad roku (szkoda), ale zakochałam się w nim od pierwszego mycia.

Absolutny niezbędnik

Kocham, kocham, olejek dobry na wszystko. Dobrze nawilża, delikatnie pachnie. Lekko się pieni. Używam już 2 lata i do tej pory nie znalazłam godnego zamiennika. Niekiedy w awaryjnych sytuacjach wykorzystuje do demakijażu oraz do mycia pędzli i gąbeczek.

Fajny produkt

Dostałam go do testów jakiś czas temu. Sprawdził się dobrze. Miał olejsta konsystencje ale dobrze myl ciało i nie podrażnial ani nie pozostawia tłustej bądź lepiej powłoki po zmyciu. Fajnie nawilżal i koil skórę. Używałam go często do depilacji, fajnie zmiękczal włoski i skórę, a po goleniu skóra nie wariowala, nie miałam czerwonych kropek ani podrażnień. Polecam choć jest troszkę drogi, ale warto zainwestować jeżeli ktoś ma trudna i problematyczna skórę.

Do suchej skóry - tak, do skóry chorej - nie

Mam z natury suchą, wrażliwą skórę a ostatnio zmagam się również z egzemą. Olejek na początku wydawał mi się bardzo delikatny. Formuła jest łatwa do rozprowadzenia, słabo się pieni, ale dość dobrze myje. Jest delikatnie perfumowany, zapach przypomina mi dzieciństwo, jest bardzo ładny. Jeśli chodzi o działanie to jako nawilżacz skóry suchej jest świetny. Natomiast nie zdał egzaminu w myciu skóry z problemami dermatologicznymi. Nastąpiła u mnie reemisja choroby - trudno mi powiedzieć, czy akurat ten olejek się przyczynił do powrotu egzemy, ale na pewno skóra ze zmianami chorobowymi się z nim nie polubiła. Olejek jest świetny, ale tylko do skóry suchej, wrażliwej. Niestety moim zdaniem nie nadaje się do skóry uszkodzonej, bardzo suchej, ze zmianami chorobowymi. Wielkim minusem jest też cena, moim zdaniem kosmiczna jak za zwykły olejek do kąpieli lub pod prysznic.

REWELACYNY!!!

Bardzo uniwersalny produkt. Zmywam nim make up, myje się, myje pędzle. We wszystkim sprawdza się rewelacyjnie. Bardzo często zapominam użyć balsamu do ciała lub po prostu nie mam na to ochoty, a ten olejek zostawia moją cerę w miarę nawilżoną, a co więcej nie przesusza jej. Mam alergie pokarmowe, co często po zjedzeniu czegoś z listy rzeczy zabronionych objawia się wysypkami na rękach, a ten produkt łagodzi te wysypki i szybciej znikają, przy innych żelach pod prysznic często stają się bardziej widoczne i podrażnione. Kupuję w dużych butelkach, w Super Pharm, staram się polować na niego podczas promocji 1+1 gratis, ewentualnie 50% taniej, niestety szybko znika wtedy z półek.

Najlepszy

Mój ulubiony produkt pod prysznic, obok Nuxe Body. Kupuję w ekonomicznych, litrowych opakowaniach, starcza mi wtedy na dłużej. Stosuję w duecie z balsamem Atoderm, lub na zmianę z balsamem Nuxe.

Jest ok

Bardzo fajny olejek. Używałam go tylko pod prysznic. Kosmetyk jest niezwykle delikatny a przy tym skuteczny w myciu. Dobrze oczyszcza skórę ale jej nie nawilża. Po myciu obowiązkowo muszę użyć balsamu. Stosowałam go osobiście i myłam nim Córkę (AZS). Sprawdził się przy dziecku. Ma łagodny zapach i bardzo wygodne opakowanie z pompką.
Nie uczulił nas i nie podrażnił skóry.
Polecam - zarówno dla dorosłych jak i dla niemowląt.