Eva Natura Len, Krem półtłusty odżywczo-rewitalizujący

Eva Natura Len, Krem półtłusty odżywczo-rewitalizujący

Zapewnia skórze odpowiednie odżywienie i natłuszczenie. W kremie wykorzystano działanie zawartych w biokompleksie lnianym Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych NNKT, które odgrywają istotną rolę w metaboliźmie komórkowym i stanowią ważny element budulcowy skóry. Krem uzupełnia powstały z wiekiem niedobór NNKT, a dzięki olejowi z pestek winogron i witaminie E natłuszcza i stabilizuje płaszcz lipidowy naskórka, zmniejszając jego skłonność do podrażnień. Jednocześnie Biokompleks lniany jako źródło flawonoidów, polifenoli, oligosacharydów, białek, witamin A, B, E i F oraz mikroelementów (magnez, wapń, miedź, cynk i potas) utrzymuje odpowiednie nawilżenie skóry, zmniejsza skłonność do złuszczania oraz zmiękcza i wygładza naskórek. Krem przynosi ulgę i ukojenie w szczególności skórze suchej, rewitalizuje ją przywracając elastyczność, jędrność, odpowiednie napięcie i zdrowy koloryt. Stanowi skuteczną barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Można go stosować zarówno na dzień i na noc a także pod makijaż.

Polecany szczególnie do cery suchej, delikatnej i wrażliwej.

****

Tej zimy moja cera zwariowała - normalnie mam mieszaną ze skłonnościami do wyprysków a teraz dzięki wietrznej aurze, niskim temperaturom na przemian z goracym kaloryferowym powietrzem stała się sucha, napięta i szara. Ponieważ lekkie nawilżające preparaty stosowane dotąd zawiodły, kupiłam ten odżywczy krem i wymienione przeze mnie problemy zniknęły. Cera jest poprostu miękka, nawilżona i lekko natłuszczona, ma ładniejszy koloryt. Stosuję głównie na noc - grubszą warstwę, bo jednak błysk jest - w końcu to krem dla suchej skóry. Krem zapakowano w ładny szklany pojemnik, niestety mało higieniczny - lepsza by była tubka, ale jak dotąd producenci wolą w większości słoiki. Nie zauważyłam wysypu niespodzianek.
21.04.05 - przy dłuższym stosowaniu, kiedy skóra "doszła do siebie" czyli znów stała się mieszana, krem okazał się zbyt ciężki i cera nie wyglądała już tak ładnie - gwiazdki nie zabieram bo w końcu nie do cery mieszanej ten krem jest przeznaczony

Świetny na noc

Kupiłam przez zwykły przypadek. Szukałam czegoś mocno odżywczego bo czułam jak "więdnie" mi skóra. Nakładałam go na noc dość grubą warstwą, nie żałowałam sobie. Należy do gęstych kremów ale przy rozprowadzaniu staje się jakby wodnity. Dobrze się wchłania. Niewątpliwie pozostawia połysk ale efekty są. Już po paru użyciach zniknęły łuszczące się placki na policzkach, cudownie wygładza skórę i ją zmiękcza. Rano miło spojrzeć w lustro, buzia ma ładny koloryt i nawet na policzkach jest ładnie nawilżona. Sprawdziłam go też w ekstremalnych warunkach - przy wietrznej aurze i bardzo dobrze chronił. Mimo iż mam mieszaną cerę bardzo dobrze mi służy jako nocny odżywiacz, do tego ma bardzo miłu zapach. I jeszcze jedno: nie zapycha porów, dzięki czemu "mieszańce" mogą go spokojnie używać.

dobry ale tylko na noc

Używam tego kremu już prawie 3 miesiąc mimo że jeszcze nie skończyłam 25 lat ;) Muszę przyznać że jest dla mnie, atopowca, świetnym sposobem na łagodzenie nawet naostrzejszych alergicznych zaczerwień (także na dłoniach i szyi), świetnie je natłuszcza, powoduje że skóra jest miękka, wygładzona, bardzo dobrze nawilżona.
Krem jest tłusty, gęsty, dość ciężko się go rozprowadza, sprawia że skóra twarzy świeci się dość mocno, dlatego nie nadaje się na dzień. Za to jest idealny na noc. Rano moja skóra ma bardzo ładny kolor. Poza tym nie łuszczy się tak jak kiedyś. Krem ma bardzo przyjemny zapach.

Używam tego kosmetyku: prawie 3 miesiące
ilość zużytych opakowań: zaczynam 4