Re-Oxygen, Relax, Refresh & Regenerate O2 Emulsion for Face (emulsja dotleniająca)

Innowacyjna emulsja przeznaczona głównie dla mieszkanek dużych miast, dotlenia, relaksuje, odświeża i regeneruje cerę.

Antystresowo działa ekskluzywny kompleks roślinny, Thiotaina, który koi cerę i redukuje podrażnienia. Koktajl roślinnych antyoksydantów (RPF Complex) neutralizuje wolne rodniki.

Emulsja dostarcza skórze molekuł czystego tlenu zamkniętych w mikro-kapsułkach - nośnikach: AOCS, dzięki czemu stymuluje i poprawia oddychanie komórkowe i wzmacnia skórę na poziomie komórek.

Cera jest odświeżona i zregenerowana, rozjaśniona - wyraźnie poprawia się jej koloryt, znikają drobne linie i zmarszczki.

Lekka emulsja może być stosowana zarówno na dzień jak i na noc, samodzielnie lub pod ulubiony krem, przez cały rok lub jako sezonowa kuracja.

Przeznaczona dla wszystkich rodzajów cery.

Poniżej oczekiwań

Po specyfiku o tak imponująco długiej liście składników spodziewałam się co najmniej cudów ;) Ale jak widać, więcej nie zawsze znaczy lepiej.

W moim odczuciu to jest po prostu zwykły, lekki krem nawilżający i to bardzo przeciętnie nawilżający. Zastosowany jak serum, pod inny krem sprawdza się na skórze normalnej w kierunku suchej, ale już dla mieszanej to za dużo szczęścia i szybko zaczyna błyszczeć, jednak nałożony wyłącznie samodzielnie jest szybko przez skórę pochłaniany i nadal mam wrażenie jakbym niczym sie nie posmarowała. Może latem lepiej by się sprawdził niż teraz?..

Zuzyłam tylko 3 próbki po 5ml, więc trudno mi ocenić obiecywane przez producenta działanie. Nie zauważyłam ani rozjaśnienia cery ani jakiegoś spektakularnego jej ozywienia. W ogóle nie bardzo rozumiem ideę kremów "dotleniających", bo przecież z wolnymi rodnikami, tworzonymi przy aktywnym udziale tlenu właśnie, trzeba walczyć, nie? A tu jakieś nagle wprowadzanie do skóry dodatkowych potencjalnych "wolnych elektronów" :) No nie wiem...

Z drugiej strony krem zawiera faktycznie dużo antyoksydantów, za to wielki plus, ale czy one z tym tlenem nie niwelują się nawzajem?...

Z całą pewnością nie kupię pełnego opakowania, nie widzę nic, co usprawiedliwiałoby jego cenę, ale może skuszę się jeszcze na kilka próbek - czego się nie robi dla nauki (i Wizażu! :D )...