O2 Marine, Fluid Exfoliant Cream (Fluid- krem złuszczający)

O2 Marine, Fluid Exfoliant Cream (Fluid- krem złuszczający)

Zapewnia delikatne i skuteczne złuszczanie naskórka już w pierwszym tygodniu. Struktura powierzchni skóry jest bardziej regularna, można wyraźnie zauważyć spłycenie drobnych i głębszych zmarszczek. Twarz promienieje. Dodatkowo, złuszczanie naskórka pobudza odnowę komórkową.
Przeznaczony do każdego typu cery.
Zawiera 9% kwasów:
- 5% B.H.A. - glucuronic acid-naturalnego kwasu pochodzenia morskiego (z alg codium tomentosum)
- 4% A.H.A. - glycolic acid - z trzciny cukrowej, malic acid z jabłek i citric acid z cytryny oraz ekstaktu z zielonej herbaty).
Preparat przeznaczony jest do stosowania w równych odstępach:
1 tydzień - 2 razy po 5 min
2 tydzień - 3 razy po 6 min.
3 tydzień - 4 razy po 7 min.
4 tydzień - 5 razy po 8 min.
Następnie 2 minuty emulgujemy i zmywamy.
Kuracja może być wykonana ponownie po 6-ciu miesiącach.

Delikatny i skuteczny

Bardzo fajny kremik. Działa delikatnie, nie jest to kiler z gatunku Lysanelu, ale jest skuteczny! Nie wiem, czy to dlatego, że się go zmywa, ale nie wywołał typowego, początkowego wysypu pryszczy ani wysuszenia buzi. Stosowałam normalną pielęgnację, a w wyznaczonych dniach Thalgo jako maseczkę (grubą warstwę, wg. zasad). Cera już w trakcie kuracji była promienna, subtelnie, minimalnie, jakoś tak zdrowo zaróżowiona, pory zwężone. Choć tak delikatny, dał sobie radę nawet z moją grubą i tłustą skórą. Nie zrobił na buzi remamentu typu lysanelowego właśnie, ale też nie o to mi chodziło. Myślę, że dla cer wymagających odświeżenia będzie idealny. Podoba mi się też wymóg masażu - mam wrażenie, ze zdecydowanie pomogło to w pobudzeniu krwiobiegu, a, co za tym idzie, poprawie stanu skóry.
Bardzo mi przypadł do gustu, chciałabym jeszcze kiedyś do niego wrócić. Myślę, że nie muszą się go obawiać nawet osoby z delikatną cerą, które od kwasów odstręczała siła ich działania.