Sephora, Avocado, Hand Mask ((Maseczka do rąk z awokado)

Sephora, Avocado, Hand Mask ((Maseczka do rąk z awokado)

Para nasączonych rękawiczek, których formuła nie spływa w trakcie nakładania, do pielęgnacji rąk w trakcie wykonywania różnych czynności.

nawilżające, wygładzające, regenerujące
zapachowa
jednorazowego użytku
normalna, sucha
maska do rąk

Średniak

Maseczka sklada sie z dwoch przyjemnych rękawiczek nasaczonych w srodku substancja odzywcza. Jest to moja ulubiona forma aplikacji maseczki na dlonie. Mozna w nich normalnie funkcjonowac, sa wygodne.
Moje dlonie byly bardzo mocno przesuszone, w miejscach popekane od przesuszenia a dodatkowo mam niestety uczulenie na detergenty i niektore srodki kosmetyczne, dlatego maseczka ta miala ogromne wyzwanie.
Po nalozeniu produktu w miejsach gdzie mialam rany produkt zaczal nieprzyjemnie piec, byl to bol wytrzymywalny ale sprawial dyskomfort. Maseczka przyjemnie nawilzyla i odzywila dlonie, nie podrazniajac ani nie potegujac mojego uczulenia.
Efekt nawilzenia utrzymal sie ok. 2 dni, wiec porownujac ta maseczke do pozostalych z tej serii to te 2 dni to juz dobry wynik.
Uwazam ze jest to najlepsza maseczka z tej serii Sephora mask lecz te 15-20 zł to i tak duzo, zestawiajac ta maske z produktami drogeryjnymi, ktore czesto daja lepszy efekt.

Nawilżenie i wygładzenie

Muszę przyznać, że jest to moje pierwsze spotkanie z maską do rąk, spotkanie jak najbardziej udane, gdyż kosmetyk w pełni spełnił moje oczekiwania.

Rękawiczki z nawilżającym wkładem zamknięte są w saszetce, która zapobiega ich wysychaniu, dzięki czemu przed otwarciem długo możemy je przechowywać, nim zdecydujemy się na ich użycie. Same rękawiczki dobrze przylegają do dłoni, przypominają nieco te używane przez chirurgów, choć wykonane są z milszego w dotyku materiału. w środku mają solidnie nasączoną tkaninę. Każda rękawiczka zaopatrzona jest w plasterek, który pozwala nam na szczelne zamknięcie jej wokół nadgarstków, dzięki czemu ciecz nie wypływa, a my nie musimy rezygnować z podstawowych czynności podczas dostarczania naszym dłoniom składników odżywczych.

Sam nawilżający wkład pachnie bardzo przyjemnie, kremowo, nieco słodko, co tylko umila użytkowanie. Rękawiczki pozostawiłam na dłoni na czas oglądania filmu, od czasu do czasu masując je jedna o drugą. Po zdjęciu rękawiczek ręce nieco się lepiły, większość maski wchłonęła się jednak po kilku chwilach. Dłonie po takim zabiegu istotnie były nawilżone, wygładzone i miękkie w dotyku. Efekt nie utrzymał się długo, bo zaledwie dwa, może trzy dni, ale i tak uważam, że takie domowe SPA to bardzo przyjemna sprawa. Tkanina wewnątrz rękawiczek jest na tyle solidnie nawilżona, że po mnie rękawiczki założyła moja mama, która skorzystała z nich w równym stopniu, co i ja.

Dodatkowo należy wspomnieć, że maseczka nie uczuliła mnie, nie spowodowała uczucia ściągnięcia, nie powodowała też świądu.

Jedyną przeszkodą w regularnym używaniu maski od Sephory jest jej cena. Producent radzi, by raczyć nasze dłonie taką maską 2-3 razy w tygodniu. Biorąc pod uwagę cenę (16zł za opakowanie), uważam, że taka przyjemność jest dość kosztowna i sama bym się na regularne stosowanie nie zdecydowała. To dla mnie raczej taki gadżet, który można zakupić raz na jakiś czas, by sprawić sobie drobną przyjemność, np. podczas wieczoru przy winie z przyjaciółką.

Myślę, że taka maseczka na pewno sprawdzi się zimą, by nieco wspomóc nasze dłonie w walce z mrozem i siarczystym wiatrem albo latem, po pobycie na plaży i kąpieli w słonej wodzie. Tak, jak jednak wspominałam, pozostanie ona dla mnie okazyjnym kaprysem, nie sądzę bowiem, bym miała drogocenne rękawiczki włączyć do regularnej pielęgnacji.

Jestem zawiedziona

Wiem ze na opakowaniu pisze aby używać maski 15min, lecz moje dłonie byly tak suche i juz boleśnie pękały ze zdesperowana postanowiłam zastosować maskę na noc. Producent obiecuje intensywne nawilżenie dla suchej skory oraz naprawę i wygładzenie dla suchej skory, i tego wlasnie potrzebowałam. Niestety rano dłonie nie wyglądały lepiej niż zawsze były pomarszczone lecz podejrzewam że to przez tą konsystencję produktu niestety rany na moich dłoniach nie były złagodzone lecz bardziej podrażnione. Polecam tą maseczkę dla osób które nie mają większych problemów ze suchymi rękami a po prostu chcą je ładnie nawilżyć.

pyszne avokado

Jestem bardzo zadowolona z tej maseczki na dłonie.
Po 15 minutach naprawdę dłonie są jak nowe, odżywione skórki oraz paznokcie.
Pięknie pachnie. Takie małe SPA, które można sobie zrobić w domu.