Eau Thermale Avene, Couvrance, Poudres Mosaïques (Puder mozaikowy)

Eau Thermale Avene, Couvrance, Poudres Mosaïques (Puder mozaikowy)

Puder mozaikowy marki Avene w naturalnych odcieniach pozwala zmatowić, utrwalić i rzeźbić rysy twarzy.
Dwa rodzaje palet:
Paleta Transparentna matuje cerę lub utrwala makijaż skóry jasnej.
Paleta Rozświetlająca utrwala makijaż osób o jasnej karnacji, rzeźbi rysy twarzy oraz rozświetla cerę.

prasowany
utrwalające
hipoalergiczna

Bardzo dobry puder, ale…

Puder mozaikowy Couvrance, marki Avène znam od dawna. Podoba mi się jego bezzapachowa formuła, jestem też zadowolona z efektów, jakie daje. Czy ma jakieś wady?

Puder marki Avène ma minimalistyczne, białe opakowanie z lusterkiem. Opakowanie jest trwałe, nigdy nie zdarzyło mi się, aby uległo uszkodzeniu. Puder, jak to mozaikowy, ma wiele barw od białej poprzez cielistą, aż po beżową, jasnobrązową i nieco ciemniejszy brąz. Przeznaczony jest do cery problematycznej, wrażliwej, więc w składzie nie ma substancji zapachowych.

Recenzowany kosmetyk nakładam najczęściej na podkład lub krem BB, w celu utrwalenia makijażu oraz zmatowienia strefy „T” , bo mam cerę mieszaną.

Produkt dobrze się rozprowadza, nakładany dość grubym pędzlem nie osypuje się. Używam odcienia transparentnego, więc nie ma problemu z nietrafionym kolorem, bo jest to produkt, który dopasowuje się do kolorytu każdej skóry.
Kosmetyk daje satynowe, aksamitne wykończenie makijażu. Ma też tę zaletę, że lekko rozświetla cerę, choć nie znajduję w nim złotych drobinek. Co do matowania – jest dobre, ale nie wybitne, wystarcza na kilka godzin (około 6-7 ), szczególnie zimą. Latem moja cera wyświeca się troszkę szybciej.

Czy puder ma jakieś wady? Prócz tego, że nie jest tani, zdarza się, że się kruszy. Ciężko wówczas zużyć go do końca. Aby takie sytuacje się nie powtarzały przestałam go nosić w kosmetyczce, używam go niemal wyłącznie w domu.

Podsumowanie

Recenzowany kosmetyk to dobry produkt, który nie obciąża skóry. Nie powoduje też zapychania porów, ani wysypu przykrych niespodzianek. Podoba mi się satynowy, rozświetlający efekt, jaki daje na skórze. Nie jest niestety tani. Ma w moim odczuciu jedną wadę – potrafi się kruszyć, a wtedy jest mniej wydajny, bo trudno go zużyć do końca. Polecam go jednak do wypróbowania, szczególnie posiadaczkom cer wrażliwych, sądzę, że im krzywdy nie zrobi.

Świetny puder do nadawania kształtu twarzy

Bogata paleta kolorów pozwala matować, utrwalać lub rzeźbić makijaż, co więcej
nadaje kształt twarzy i efekt delikatnego muśnięcia słońcem.
Jest to puder mineralny, który świetnie nadaje się do cery wrażliwej, ale tez skłonnej do przetłuszczania i wyprysków - czyli dokładnie takiej jak moja. Osobiście używam go do wykańczania makijażu.

zdecydowanie na plus

Bardzo lubię ten puder. Stosuje już od bardzo długiego czasu. Jest wydajny i doskonale utrwala makijaż. Długo się trzyma na twarzy i nie muszę ciągle go porprawić twarzy. Wart jest swojej ceny. Jestem na tak.

niezapychający puder

Jeśli masz problemy z trądzikiem - to produkt dla ciebie. Nie zapycha, cera wygląda z nim bardzo ładnie. Bałam się, że może być za ciemny, ale jest w sam raz. Używam go właściwie codziennie od paru miesięcy na całą twarz i właściwie nie widzę, aby coś go ubyło z opakowania.
Nie powoduje powstawania zaskórników ani wyprysków, z czego jestem bardzo zadowolona.
Po paru godzinach moje przetłuszczające się czoło troszkę zaczyna się świecić, ale to akurat normalne i wtedy po prostu używam chusteczki matującej i lekko znów oprószam nim czoło i wszystko jest ładnie.
Cena faktycznie wysoka, ale jeśli ktoś ma problemy z trądzikiem i szuka czegoś, czemu może zaufać, to polecam serdecznie

puder mozaikowy

Używam produktu od dobrego pół roku. W sumie produkt fajny godny polecenia malutkie ale cena zdecydowanie zbyt wysoka można nabyć równie fajne produkty w zdecydowanie lepszej cenie, No ale tak czy tak, jeśli którąś z PAŃ jest stać polecam, nie będzie żałować. Produkt baaaardzo wydajny. Ja nakładam pędzlem na wykończenie makijażu.

Idealny podkład dla cery naczynkowej

Używam go od miesiąca i jestem raczej zadowolona. W sumie myślałam że będzie nadawał skórze ciemniejszy odcień ale i tak jestem zadowolona. Idealnie rozjaśnia cerę i pozostawia ją bez zbędnych przebarwień . Dobrze się rozprowadza i utrzymuje jednolity koloryt twarzy. Chociaż bez użycia bronzera mam wrażenie ze cera jest zbyt blada . Jednak podoba mi się to że nie kruszy się i nie roluje , jednak w tej cenie kupiłabym 2 inne równie dobrej jakości . Opakowanie bardzo estetyczne. Tylko brak gąbki do nakładania podkładu .