Unilever, Sedal, Sedal Duo

Unilever, Sedal, Sedal Duo

Szampony Sedal są jednymi z najpopularniejszych na rynku południowoamerykańskim. Można je kupić dosłownie wszędzie, na każdym rogu ulicy (dosłownie). Ich polskim odpowiednikiem, jak można wyczytać na stornie naszego Unileveru, są Sunsilk, różniące się jednak znacznie od marki amerykańskiej.
Sedal Duo to szampon z odżywką. Przeznaczony jest dla włosów normalnych. Zawiera witaminę B5.

Skład: aqua, lauret sulfato de sodio, cocamidopropil betaina, dimeticonol/TEA dodecilbencenosulfonato, cloruro de sodio, fragrancia, carbomer, mica/dioxido de titanio, pantenol, cloruro de guarhidroxipropiltrimonio, EDTA disodico, hidroxido de sodio, BHT, formaldehido, acido citrico.

zero przetłuszczania

Niestety, dla mnie Ś. P., bo właśnie skończyłam wielką butlę. Kupiłam ten szampon bez większej wiary, po prostu dlatego, że, jak stoi w zgłoszeniu, Sedalki były po prostu wszędzie w Ameryce Południowej. Dodatkowo była to jedna z najtańszych opcji, a wiadomo, budżet w podróży jest dość ciasny.

Przechodząc do konkretów: jest to szampon - rewelacja, w jakiś zupełnie magiczny sposób ograniczający przetłuszczanie się moich włosów. Nie jest aż tak super mocny jak inne z tej serii, podejrzewam tu wpływ odżywki, niemniej efekt powalił mnie z nóg (a mówię to jako osoba nie tak dawno jeszcze lecząca się dermatologicznie także z przetłuszczania skóry głowy).
Włosy były po nim nieco skołtunione, i jednak zdecydowanie wymagały potraktowania odżywką, ale ich puszystość, łatwość układania, jakaś taka świetna minimalna sztywność i zupełny brak łoju przez trzy dni spowodowały, że Sedale były główną składową mojego bagażu powrotnego :). Szampon ładnie się pieni, ślicznie pachnie, ma kremową konsystencje i świetne działanie na moje włosy.
Zupełnie, kompletnie nie rozumiem, dlaczego takich kosmetyków nie ma na naszym rynku - Sunsilk jest zuuupełnie, biegunowo (kontynentalnie, hehe) różny od tego szamponiku. Tęsknię za nim juz bardzo, jakby ktoś leciał za ocean, bardzo proszę pamiętać o mnie :)