Seidenpuder (Puder do ciała jedwabny)

Seidenpuder (Puder do ciała jedwabny)

Jedwabista pielęgnacja dla wrażliwej skóry.
Stosowanie pudru daje uczucie delikatnej, jedwabnej powłoki otaczającej skórę, która zapewnia ochronę. Puder Dr.Hauschka otrzymywany jest z naturalnego jedwabiu w postaci sproszkowanej, wzbogacony wyciągami roślinnymi z szałwi, gencjany oraz kory dębu. Puder posiada przyjemny zapach i lekki efekt odświeżający. Stabilizuje naturalną mikroflorę skóry. Stosowanie pudru zapewnia skórze niezawodną ochronę, pielęgnuje ją, nadając jedwabistą miękkość i zabezpieczając przed podrażnieniami.
Wyjątkowy zapach pudru przypomina woń leśnego mchu, ułatwia on naturalną wymianę gazową skóry. Puder nie zawiera substancji mogących wywoływać podrażnienia skóry. Skóra staje się naturalnie matowa i uzyskuje, zwłaszcza w najbardziej wrażliwych partiach, niezawodną ochronę.
Możliwości zastosowania pudru są wszechstronne:
- jako puder do ciała i stóp
- jako delikatny dezodorant
- suchy szampon do włosów
- do pielęgnacji niemowląt
- jako środek pielęgnacyjny w przypadku otarć naskórka i podrażnień skóry z towarzyszącym świądem.
Stosowany na czystą i starannie osuszoną skórę puder zapewnia przyjemne uczucie świeżości przez cały dzień.

Struktura
lekkie
50 - 100ml
pudry i talki
przeciwzapalne, zmiękczające
zapachowa
w butelce

najlepszy

Ja stosuję go do różnych celów:
1) odświeżanie włosów, jak nie mam czasu na mycie i układanie a musze na szybko jakoś ogarnać fryzurę - jest dużo lepszy niż większosć suchych szamponów w spray\'u; po ich zastosowaniu mam wrażenie, że włosy sa czymś oblepione i matowe, po Hauschka są sypkie i wygladają dużo lepiej
2) jako puder matujacy na zakończenie/utrwalenie makijażu lub jako podkład pod pudry w kamieniu (brązujace lub rozświetlajace) - po jego zastosowaniu nie robią się plamy w miejscach, gdzie np. puder mógłby się "przykleić" do kremu; matuje całkiem sensownie, ale raczej pudrem matujacym bym go nie nazwała
3) jako puder do ciała - przyspiesza gojenie i uspokaja stany zapalne po otarciach czy zadrapaniach

Jak dla mnie ma trzy wady:
- jest nieco zbyt grubo mielony
- cena
- pojemność opakowania - wolałabym kupić mniejsze za mniej, bo się muszę bardzo spieszyc, żeby go wykończyć przed upływem jego daty ważności, bo jest bardzo wydajny

Używam tego produktu od: kilku mies
Ilość zużytych opakowań: 1/3 op

Świetny puder dla bardzo tłustej cery

Właśnie zakupiłam drugie opakowanie tego pudru. Jest to jedyny puder, który matuje moją niesamowicie tłustą strefę T. Dodatkowo codziennie stosuję filtry, przez co matowienie skóry jest dla mnie nie lada wyzwaniem.

Plusy:
- rewelacyjny mat, ale tylko dla naprawdę tłustej cery; warto nakładać go oszczędnie i niekoniecznie na całą twarz,
- bardzo wydajny, warto kupić go z kimś na spółkę,
- wszechstronne zastosowanie,

Minusy:
- krótka data przydatności, około roku - dla tej pojemności to trochę mało.

Puder może być alternatywą dla osób, którym Kryolan Anti Shine nie służy ze względu na talk w składzie. Osoby z cerą suchą powinny omijać go szerokim łukiem, bo przesuszy twarz na wiór.

Używam tego produktu od: dwóch lat

słabizna

Niestety ten puder nie przypadł mi do gustu. Daje tępe, bardzo matowe wykończenie.Skóra mimo tego zaczyna się zaraz świecić. W dodatku mam wrażenie, że poszarza twarz. Chyba pudry jedwabne nie służą mojej skórze.Moim zdaniem bubel, miałam lepsze pudry naturalne od tego.Skład ma dobry, ale zupełnie do mojej skóry nie nadaje się ten kosmetyk.

O botoksie mity

uniwersalny kosmetyk, polecam!

Fajny, wszechstronny produkt, który stosuję już od ok. roku. Zauważyłam, że moje ciało zupełnie inaczej reaguje na puder, kiedy odstawiłam inne kosmetyki, takie jak np. dezodorant. Na dłuższą metę jest to oczywiśćie dla mnie neiwykonalne, bo puder jest delikatny i jego działanie nie zawsze jest wystarczające. Niemniej jednak kosmetyk przydaje się do pielęgnacji ciała, stóp, włosów. Łagodzi różnego rodzaju podrażnienia, szczególnie pomaga mi po depilacji. Używam również do okolic intymnych. Cena dosyć wysoka, myślę, że można znaleźć coś tańszego. Wydajność duża o ile używa się go raz, max dwa dziennie. Jakość mówi sama za siebie, polecam! Fajne uczucie świeżości gwarantowane ;-)

Używam tego produktu od: ok. roku

Sklad przyjazny skorze ,ale na twarzy wyglada jakby zbyt twardo ...WOLE miekkie wykonczenie na twar

Stosowalam go na twarz jako wykonczeniowy puder:

- sklad niby fajny ,ale efekt niezbyt mi sie podobal ..EFEKT zbyt twardy jakby..:( Ja lubie jak puder koncowy nadaje efekt miekkiej skory- subtelnej delikatnej :) a nie jakis twardy..
-uwidacznia nierownosci skory...
-nie stapia sie z podkladem,robi taka jakby przezroczysta warstwe na podkladzie

-NADAJE SKORZE Jakby SZARAWY Odcien..

WYDAJNY jest !

Dla blondynek z przetłuszcającymi się włosami.

Od 15 lat myję włosy codziennie, żaden szampon pokrzywowy, ziołowy ,witaminy,płukanki nie zahamowały przetłuszczania.Tłuste włosy maja to do siebie, że są oklapłe u nasady a ten puder odbija je od skóry głowy na wysokość 0,7 cm i tworzy puszystą fryzurę, sprawdza się tez w lecie gdy zależy nam na szczególnym przypudrowaniu tłustej buzi ale osoby powyżej 25 plus mogą odczuwać dyskomfort i wysuszenie .Wart spróbować.

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

100% satysfakcji

Mimo, że puder przeznaczony jest głównie do ciała, ja zakupiłam go do stosowania na twarz. Od razu zaznaczam, że mam cerę tłustą i ostatnimi czasy raczej problemową. Puder spełnił jednak moje oczekiwania, gdyż:

1. Matuje i utrwala makijaż na bardzo długo. Na początku może trochę bieli i jest wyczuwalny na twarzy, ale po chwili stapia się z makijażem i wygląda idealnie satynowo :)

2. Pielęgnuje cerę. Od kiedy go używam mam wrażenie, że stan mojej skóry się polepszył. Wydaje mi się, że łagodzi podrażnienia, a wypryski szybciej się goją.

3. Nadaje się do stosowania z filtrami UV, gdyż nie ma składników niwelujących ich działanie.

4. Ma prosty i naturalny skład, zresztą jak wszystkie kosmetyki marki Dr. Hauschka.

5. Starcza na bardzo długo - jest bardzo wydajny, a opakowanie gigantyczne. Oczywiście pojemniczek nie należy do najwygodniejszych, więc przesypałam go do normalnej puderniczki.

Jednym zdaniem - trafiony zakup :)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-szego

Dla problematycznej twarzy.

Zmagałam się z uporczywym trądzikiem i przetłuszczaniem skóry, do tego jestem uczuleniowcem i wszystko mnie albo wysypuje, albo zapycha, albo podrażnia, więc drogeryjne pudry dawno poszły w zapomnienie. Matowiłam się talkiem, ale okazał się niesamowicie zapychający i lekko bielił, co mi akurat nie przeszkadza, bo jestem biała jak śmierć.
Na puder jedwabny zdecydowałam się w lato na początku kuracji retinoidami. Wiadomo - gorąco, ciągle poprawiany filtr w kremie, mega wysyp na twarzy, czerwienienie i podrażnienia. Puder się sprawdził, choć przy tych ekstremalnych testach wymagał częstego poprawiania. Nic nie pogorszył, a nawet pozytywnie wpłynął na stan cery.
W tym momencie mam skórę podrażnioną i przesuszoną półroczną kuracją przeciwtradzikową i puder trzyma mi się na twarzy bez poprawek cały dzień, niestety - podkreśla suche skórki na policzkach i nosie. Potrafi lekko się zważyć na nosie, jeśli nałoży się go na krem nawilżający - stąd jedna gwiazdka leci.
Ogólnie - z całą pewnością nie zaryzykuję zmiany na inny produkt i na razie pozostanę mu wierna.

Używam tego produktu od: pięciu miesięcy

warto w niego zainwestować

O słynnym pudrze Hauschki słyszałam od kilku lat. Że niesamowicie wydajny, że idealny do matowienia filtra, że cudowny, wspaniały itp. itd.
Upolowałam na promocji w Douglasie za 62 złote - a miał oznaczenie "puder do stóp" :) no cóż. do stóp go nie używam, a jedynie na twarz :)
I tutaj sprawdza się znakomicie:
* opakowanie - jak na puder do twarzy - rzeczywiście o dużej pojemności (jednocześnie skandalicznie niepraktyczne)
* próbowałam kiedyś stosować puder bambusowy BU (dla mnie bubel) a ten jedwabny Hauschki jest 100000 razy lepszy
* matuje - czy nałożony na filtr czy zwykły krem. ale nie jest to mat tępy, dosłowny i płaski - a mat subtelny, satynowy. nie ma mowy o uczuciu ściągniętej, wysuszonej skóry
* nie podkreśla suchych skórek, nie wchodzi w załamania
* pomimo tego, że jest biały - nie bieli
* nie jest komodogenny - nie ma mowy o zapychaniu
* przyjemnie pachnie
* mat po kilku godzinach nie jest już taki jak na początku, ale nawet po takim czasie twarz wygląda dobrze

To naprawdę znakomity, wydajny puder, dzięki któremu twarz wygląda naprawdę świetnie - nawet po zastosowaniu tłustych, treściwych kremów.
Naturalne wykończenie makijażu od Dr. Hauschki bardzo mi pasuje:)

Używam tego produktu od: ponad 2 miesiące

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

rewelacyjny produkt o wielu zastosowaniach;)

Mam suchą skórę, ale w warunkach letnich upałów lubi mi się zacząć wrednie świecić w strefie T. Niestety większość pudrów matujących nie nadaje się do takiej skóry, bo matuje za bardzo, tworząc maskę, ujawniając lub wręcz tworząc suche skórki.
Ten poleciła mi jedna z wizażanek i nawet obdarowała sporą odsypką.
I jestem jej głęboko wdzięczna:*

Puder ma postać białawego, półprzezroczystego pyłku, o takim stopniu zmielenia, ze chyba nigdy w żadnym pudrze nie widziałam - jest dzięki temu bardzo delikatny. Używam go w razie potrzeby na strefę T.

+ delikatność właśnie i bardzo dobre zmielenie powoduje, że znakomicie się rozprowadza, nie ujawniając się na twarzy widoczną warstwą proszku

+ kolor pozornie białawy, na twarzy jest kompletnie niewidoczny i to zarówno tosowany pod makijaż minerałami, na gołą skórę, jak i na normalny podkład i to w różnych odcieniach, nawet tych ciemniejszych, których używam jak się opalę. To znaczący plus, bo mogą go używać osoby o jasnej i ciemnej karnacji, nie ma problemu z doborem odcienia

+ wydajność nieprawdopodobna - mam kilkugramową odsypkę, używałam prawie codziennie od ponad miesiąca i jakoś ubytku nie widzę - 80 pln to spory wydatek dla wielu pań, ale warto, nawet na spółkę z koleżanką np. (tym bardziej, ze jako puder de facto do ciała, ma opakowanie wypmagające i tak przesypania w inne pudełko;))

+ efekt to ładny mat, nie do końca jednak, czyli nie płaski, sztuczny, czyli to co lubię najbardziej - nawet bardzo hojnie nałożony, nie tworzy maski - twarz ma taki dziecęcy wygląd czyli skóry normalnej, ani tłustej, ani suchej czyli marzenia większości:D. Mat utrzymuje się około 4 do 6 h, zależnie od warunków, potem znika, ale stopniowo, nadal jednak lekko matując (robiłam eksperyment - połowa twarzy potraktowana pudrem nawet po 8-10 h, mimo połysku nadal wyglądała lepiej niż ta bez pudru, w 35 stopniach w cieniu)

+ ogólnie zarówno wrażenie przy używaniu i efekt znakomicie oddaje nazwa, puder jest rzeczywiście jak jedwab, zarówno w aplikacji jak i efekcie na twarzy, po prostu piękna, zdrowa cera, bez przesuszu i bez niemiłego, tłustawo-mokrego połysku

W temacie zapychania się nie wypowiem, bo mnie ten probem nie dotyczy.

Niemniej jest to znakomity produkt w niewygórowanej jednak cenie i naprawdę szczerze polecam osobom z takim problemem jak mój, ale przypuszczam, że i dla cer mieszanych może być znakomity.

Używam tego produktu od: około 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: pierwsze kilka gram

byłby super.

1, Rozświetla i bardzo dobrze matuje. Co prawda efekt matowania utrzymuje się na mojej cerze tylko ok. 4 h, ale po tych kilku godzinach nie robi się ciasto na twarzy, pozostaje łagodne rozświetlenie.

2. Skład naturalny i jak na razie nie widzę efektu zapychania. A cerę mam taką, że nawet podkład mineralny Annabelle zapychał mnie podczas stosowania retinoidów, co podobno nie jest możliwe.

3. Ja używam go z podkładami mineralnymi. Sprawia, że są trwalsze i niewidoczne/mniej widoczne na twarzy.

4. Opakowanie to tragedia - nie da się właściwie po otwarciu go zamknąć. Ja przesypałam do innego opakowania.

5. Trochę wybiela, więc trzeba uważać z ilością. Nie nadaje się raczej, żeby nałożyć go samego, bez wcześniejszego podkładu.

6. Duże opakowanie - drogi produkt, ale starczy na długo.

7. Dlaczego tylko 1.5 gwiazdki? Bo potwornie, ale to potwornie wysusza. Żaden normalny puder, z którym się spotkałam tak nie wysuszał. Niestety muszę z tego powodu z niego zrezygnować. Żałuję, że wydałam tyle kasy na ten produkt.

Używam: kilka miesięcy, od czasu do czasu.

Dobry

Trudno mi go ocenić... po zachwytwach tutaj może troszkę więcej się spodziewałam... no ale podsumowując:

+ dobry skład
+ ładnie pachnie
+ wydajny
+ matuje
+ nie zapycha

- niestety bieli
- matuje ale zależy jakie kremy, bardziej treściwe kremy z filtrem UV niestety kiepsko matowił i po paru godzinach wychodził spod kremu i robiło się białe ciasto... a znowu na lżejszych kremach sprawował się idealnie
- cena ; ale za taką wydajność to ten jednorazowy zakup o takiej cenie można wybaczyć

Ogólnie nie jestem na tak ani na nie

Używam tego produktu od: września