Lumene, Matt Touch Spray-on Makeup (podkład w spray-u)

Lumene, Matt Touch Spray-on Makeup (podkład w spray-u)

Podkład do twarzy w spray-u. Nadaje skórze zdrowy wygląd oraz matowy efekt. Po wyciśnięciu tworzy delikatną piankę, która idealnie się aplikuje i stapia z cerą. Dostępny w 4 kolorach. Posiada filtry UVA/UVB (SPF8)

• CI 77492,
  • CI 77499) Iron Oxides; (CI 77891) Titanium Dioxide]

tak tak tak

Jeden z najbardziej udanych prezentów kosmetykowych, jakie dostałam!!! W spadku po siostrze, której nie spasował odcień. A dla mnie był idealny!
Najpierw go dokładnie pooglądałam - bo różne kosmetyki w sprayu miałam, ale takiego cuda jak fluid to mi się jeszcze nie przydarzyło stosować. Ale obawy były zbędne i zniknęły po pierwszym użyciu.
Efekt - doskonały: matuje, a jednak nie wysusza. Efekt naturalny - jak najbardziej godny polecenia.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

dobry na lato

Używam tego podkładu już drugie lato i jestem przy końcu 2. opakowania. Mam najjaśniejszy odcień Vanilla, który jest dla mnie nieco za żółty. Gdyby był jaśniejszy i chłodniejszy, mogłabym go używać przez cały rok, a tak używam go tylko latem, kiedy zależy mi na zmatowieniu cery i gdy nie zwracam tyle uwagi na makijaż, jak w pozostałe pory roku. Podkład spełnia swoją podstawową funkcję - dobrze i na długo matuje (u mnie jest to ok. 6-7 h), potem przykładam bibułkę i makijaż dalej się dobrze trzyma. Nawet w upały sprawował się dobrze (zaznaczam, że mam cerę mieszaną w kierunku przesuszającej się i nie świecę się za bardzo nawet latem). Jest przyzwoicie trwały, wytrzymuje na moich suchych policzkach 10 do 12 h, a w strefie T po ok. 9 h czasem trochę się zwarzy i wtedy po zmyciu go z tych okolic aplikuję podkład na nowo. Czasem też wystarcza przyłożenie bibułki i lekkie przypudrowanie. Sam sposób aplikacji odpowiada mi, forma sprayu jest dla mnie wygodna i przy odrobinie wprawy nic się rozpyla poza twarz. Zawsze pryskam bezpośrednio na skórę i zaraz rozsmarowuję. Krycie jest dość słabe, podkład zakrywa jedynie lekkie zaczerwienienia i ujednolica koloryt. W razie większych problemów korektor jest niezbędny. Razem z tym podkładem używam korektora Loreala w pędzelku, nr 2. Cenię ten podkład za jego lekkość, miłą konsystencję, łatwość rozsmarowywania i naturalny wygląd skóry, która jest wygładzona. Nie wchodzi w pory, nie robi smug i nie powoduje żadnych podrażnień. Opakowanie jest ekonomiczne, zawartość wystarcza na kilka miesięcy. Jeśli znajdę gdzieś kolejne opakowanie, bo jest problem z dostępnością kosmetyków Lumene, kupię i zachowam na kolejne lato.

Używam tego produktu od: 2 lat, tylko latem
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2.

Wreszcie znalazłam!

Miesiąc temu napisałam na forum:
"Mój Dior Sculpt zrobił sie dla mnie już za jasny więc postanowiłam kupić jakiś podkład w spreju, sugerując się KWC.
Wyszło na Isa Dorę albo na Diora.

Ale w między czasie wpadłam do jakiegoś sklepu z kosmetykami ze średniej półki i jak zobaczyłam kolorystykę Isa Dory to pomyślałam sobie żeby sami się tym malowali, co za półgłówki żeby robić takie kolory

Więc został Dior, ale Pani ekspedientka powiedziała, że ma jeszcze taki podkład Lumene i że mi pokaże. Ja już chciałam zmykać ale sobie pomyślałam- oki to zobaczę tylko i spadówa bo Lumene to nawet pacynki nie kupię (wiem, wiem głupia baba ze mnie)....
Jak zobaczyłam kolorek nr 3 na dłoni to stanęłam zdębiała- idealny!!!
No i kupiłam, mimo że wiadomo nie powinno się testować na dłoni, bo na twarzy kolor jest inny, więc równie dobrze to na tyłku mogłam go przetestować :D

Od dwóch dni używam go i przyznam, że na lato jest super- leciutki, krycie delikatne, na twarzy niewidoczny. Mam nadzieję, że nie jest typowo matujący i że nie wysusza, jednak profilaktycznie smaruję się pod krem serum EL. Na opakowaniu nie jest wspomniane, że matuje więc dobrze.

Po nałożeniu nawet nie trzeba przypudrowywać, ja to robię ale dosłownie mikro iloscią pudru bo ten podkład tego nie potrzebuje- jak w opisie- wykończenie jest naprawdę matowe.

Ogółem- póki co polecam go, jak coś się nie spieprzy to dam go na KWC. Jakość świetna, a cena naprawdę niska- 35zł Dobrze, że nie kupiłam Diora, jednak jak Lumene mnie zawiedzie to jednak go kupię."

Diora już nie kupiłam ale ponownie drugi podkład Lumene :)
Jestem z niego wciąż zadowolona, kolor nr 3 jest dla mnie idealny- naturalny beżyk. Jak troszkę się opalę to zmienię na nr 4- też bardzo ładny kolor.

Trzyma się cały dzień z małymi poprawkami, nie widać że mam w ogóle coś na twarzy.
Dior w spreju też mnie kusi ale kupię go jak ten mi się trochę znudzi. Jednak baaaaardzo się cieszę, że wreszcie znalazłam podkład do którego zawsze będę mogła wracać bo jest prawie ideałem.

Wybór kolorów też dość dobry- i na zimę jest bardzo jasny nr 1, i na lato ciemniejszy nr 4 :)

EDIT 23.VII.2007
Aaaaaaaaaaaaaaaaa!!!! Chyba się załamię- ten podkład został już całkowicie wycofany ze sklepów :cry: Nigdzie już go nie można dostać :( Chyba się załamię, dopiero co znalazłam swój ideał a już go wycofali :mad: Nie wiem co tym w Lumene padło na łeb by tak świetny podkład wycofać :baba:

W żałobie :rycze-smarkam: dodaję kolejną gwiazdkę- Lumene Matt Touch Spray ma u mnie maksa..... a już myślałam, że nie będę musiała szukać......

Pojadę do tej Szwecji gdzie Lumene ma swoją siedzibę i ich rozstrzelam!!!! :gun:

Polecam!Używam tego produktu od: kilku miesięcy

Peeling do ciała

Godny uwagi denat

Udało mi się upolować odcień najjaśniejszy w grudniu, na Allegro. Jest to najjaśniejszy podkład jaki do tej pory miałam, dobry zarówno dla początkujących (nie sposób zrobić sobie nim krzywdę, można bez problemu dodawać kolejne warstwy) jak i dla zaawansowanych, którzy chcą sobie nieco urozmaicić malowanie się. Należy dokładnie wstrząsnąć, inaczej wylatuje z niego zabarwiona woda. Dobrze stapia się ze skórą, pierwsza warstwa ładnie wyrównuje kolor, druga i trzecia dają już ładne krycie bez wrażenia obciążenia skóry. Podkład niestety nie matuje trwale - już po pół godzinie zaczynam się świecić, niezbędny jest puder. Wytrzymuje 8 godzin w szkole, później traci na świeżości. Nie kupię, bo już nie produkują (a przynajmniej nie jest dostępny w Polsce), ale mile wspominam - pierwszy całkowicie zużyty podkład! Inne zdążyły mi się znudzić w trakcie używania lub zaczynałam szukać jaśniejszych.

Używam tego produktu od:4 miesięcy

Gorszy od poprzednika

Moim zdaniem nie umywa się do - o dziwo mającego gorsze recenzje - Matt Touch Balancing Makeup we fluidzie. O ile tamten przy supernaturalnym wyglądzie twarzy matowił ją, dawał sobie radę z małymi niedoskonałościami i w ogóle upiększał, ten nie robi nic. Nie zauważyłam matu, ze skóry po prostu w błyskawicznym tempie znika, jeszcze przy tym tak dziwnie ją poszarzając. Mi osobiście nie odpowiada też forma spraju - bezpośrednio na twarz nie psikam, bo po takiej aplikacji mam brudne brwi, rzęsy, włosy, a czasem uszy i meble, trzeba najpierw nałożyć na dłoń - a do tego sposobu nakładania spray nie jest konieczny. Dwie gwiazdki, bo przy tym wszystkim krzywdy mi nie zrobil ani nie pozapychał, ani nie uczulił.Używam tego produktu od: kilku miesięcy

FAJNY

jak dla mnie ,bomba.
nareszcie cos w sprayu.
fluidy i sypkie pdury do lamusa.
jest delikatny i matujący,kombinacja płynnego podkladu i sypkiegi pudru.
łatwo dobrac odcien dla siebie,ja uzywam vanilii.
po dobrych paru tygodniach ,sprobowałam przerzucic sie na max factora last performance,niestety.wrocilam nastepnego dnia po lumene.
jak dla mnie CZAD! : )

Używam tego produktu od:klika tygodni

słabo matuje

W nazwie ma matujący więc teoretycznie powinien trochę zapobiegać świeceniu. Niestety, na mojej cerze nie wyrabia i efektu zmatowienia skór prawie nie ma. Ciut lepiej się sprawuje nałożony na bazę pod makijaż, ale efekt jest nietrwały.
Mam też trudności z równomiernym rozprowadzeniem pianki na twarzy - w przeciwieństwie do maybelline ta jest trochę tepa i trudno ją rozprowadzić.
Plus za kolory - te mozna łatwo dobrać oraz za higieniczne opakowanie.

Używam tego produktu od:miesiąc
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Do rzeczy:)

Fajniutki ten podkład:)
Używam koloru 02- 01, ku memu wielkiem zdziwieniu, okazał się być dla mnie, sino-bladej, za jasny (sic!). Odcień jest delikatnie żółtawy, całe szczęście nie wrzucili tam świnkowego pigmentu:D
Co do właściwości:
- bardzo ładnie ujednolica karnację
- łatwo się rozprowadza
- trzyma się cały dzień
- nie brudzi ubrań !
- nie widać go na twarzy
- nie zatyka porów (odpukać w niemalowane!)
- naprawdę pięknie wygląda na buzi
Ma niestety też i trochę wad:
- mnie osobiście nie matuje NIC A NIC ( nakładam go LRP DP 50+, co pewnie też ma znaczenie)
- kryje dość średnio
- sposób aplikacji może być na początku trudny do opanowania

Ogólnie jednak, zwłaszcza wziąwszy pod uwagę bardzo korzystną promocję w Naturze (11,99zł:D), polecam:)

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

Udał się!

Najlepszy z podkładów Lumene, których próbowałam, i ogólnie jeden z lepszych, jakie lądowały na mojej twarzy :-) Daje absolutnie naturalny efekt, jest niemal całkowicie niewidoczny na skórze, poza tym nie wymaga pudrowania. Mat co prawda nie utrzymuje się zbyt długo, ale od tak lekkiego podkładu raczej bym tego nie oczekiwała. Sposób aplikacji na początku przysparza trochę kłopotów, ale po nabraniu wprawy bardzo go polubiłam, nauczyłam się sprawnie "psikać" nim na twarz, omijając oczy, brwi i włosy :-)
Teraz niestety nie używam go, bo na co dzień stosuję filtry, z którymi skład Matt Toch się "gryzie". Dlatego nie wiem, czy go kupię ponownie - myślę, że wrócę do niego, jeżeli zmienię filtr.
Jedyny minus - można mieć trochę kłopotów z doborem koloru, odcienie są raczej ciemne, poza tym zupełnie inaczej wyglądają psikniete na dłoń, a inaczej na twarzy. Używam tego produktu od:

nie dla suchej cery

Kilka miesięcy temu kupiłam ten podkład zachęcona wyprzedażą w Naturze.;) Kosmetyk jest bardzo fajny, ma tekką konsystencję, zabawnie się go nakłada (pierwszy raz miałam podkład w spray'u!) i jest niemal niewidoczny na twarzy. Bardzo lekki, nie obciąża skóry. Niestety podkreśla chuche miejsca, a jako że mam raczej suchą cerę jakoś tak dziwnie zaczął wyglądać po nałożeniu...robiły sie plamy, twarz wydawała się żółta. Nawet koleżanka przerażona zapytała, czy dobrze się czuję i nie jestem chora, bo mam taką żółtą twarz. :( W tej sytuacji nie pozostawało mi nic innego, jak oddać ten podkład siostrze, choć bardzo żałuję, że sama nie mogę go używać, bo produkt naprawdę fajny. Pewnie sprawdzi się lepiej na odpowiednim typie cery.;) Ja jednak więcej go nie kupię, gdyż i tak nie mogłabym używać.:(

Używam tego produktu od: kilka użyć parę m-cy temu
Ilość zużytych opakowań: trochę 1 (oddałam siostrze)

Mój ulubiony

Mam b. tłustą skórę, ale nie mam problemów z wypryskami, zatem delikatna, matująca konsystencja tego podkładu dla mnie sprawdza się doskonale.
+ jest b. wydajny, ponieważ mała ilość wystarcza na posmarowanie całej twarzy
+ nie daje efektu "maski"
+ efekt matu utrzymuje się na mojej twarzy do 6 godzin, co mi odpowiada, ponieważ i tak zawsze dokonuję poprawek w ciągu dnia.
Używam go na zmianę z Matt Touch Lumene w tubce, chociaż ten w sprayu jest higieniczniejszy w użyciu i ma pojemność 50 ml. ( w tubce 30 ml)
+uwielbiam kolor 01 Matt Vanilla (w obu rodzajach podkładu), który idealnie stapia się z moją karnacją.
Wygląda do tego stopnia naturalnie, że odkąd go używam wiele osób pyta mnie, co robię, że mam taką gładką cerę i dziwią się, że mam na twarzy podkład, bo go nie widać :)
No i jak zawsze wielki plus dla Lumene, za to, że nie testuje swoich produktów na zwierzątkach :)

Naturalny kolor

Największym plusem tego podkładu jest kolor (używam 3). Z początku wydał mi się za żółty, ale na twarzy wygląda idealnie!!! Twarz wydaje się promienna i wypoczęta. Włąściwości matujące na 3+ ale przy mojej cerze nie spodziewam się cudów. Dobrze się rozprowadza, jest bardzo lekki.
P.S. Aplikacja podkładu bezpośrednio na twarz musi być nie lada wyczynem...