Cleanance K (Emulsja regulująca wydzielanie łoju i rogowacenie) (stara wersja)

Cleanance K (Emulsja regulująca wydzielanie łoju i rogowacenie) (stara wersja)

Lekka emulsja przeznaczona do skóry z problemami. Zawiera wodę termalną z Avene, która łagodzi podrażnienia i wyciągi z pestek dyni, regulujące wydzielanie łoju. Ponadto, obecne w jej składzie alfa- i beta-hydrokwasy gwarantują głębokie oczyszczanie skory i eliminację zaskórników. Obecność kwasów, może powodować pieczenie po aplikacji. Efektów w postaci bardziej miękkiej i gładszej skóry można oczekiwać po co najmniej 4 tygodniach regularnego stosowania, 1 raz dziennie. Wcześniej może wystąpić przejściowe pogorszenie stanu cery.

super !

jak zwykle kupilam go przypadkiem heh w przeciwienstwie do wiekszosci dziewczyn najpierw kupuje a potem czytam opinie;)
zaczne od tego ze mam cera tradzikowa juz od wielu lat borykam sie z wypryskami
krem:pachnie kwasno ale ja nigdy nie zwracam na to uwagi oby dzialal pozytywnie na skore,fajnie nawilza,zawsze zapiecze przez pierwsze kilka sekund(wtedy wiem ze faktycznie dziala):),wyrownal mi koloryt i powierzchnie skory,wypryskow jakby mniej(choc w tym samym czasie zaczelam brac pigulki wiec nie wiem czego to jest zaluga)
ogolnie rzecz biorac fajna sprawa i mam to poczucie ze zrogowacialy naskorek jest regularnie usuwany!co jest b.wazne przy cerze tradzikowaj,mieszanej
polecam!

Używam tego produktu od: mies
Ilość zużytych opakowań: poczatek 1

Ulubiony

Cleanance K gości w mojej domowej kosmetyczce już od dobrych paru lat. Jak ktoś zauważył dobrze działa jak peeling gommage. Mogę spokojnie stwierdzić ,że na moją cerę skłonną do wyprysków, krostek, grudek i przetłuszczania się zrobił dobrą robotę. Dodam jeszcze ,że ładnie po nim schodzą drobne przebarwienia.

Krem stosuję w porach jesienno- zimowych zważywszy na zawartość kwasów (tylko na noc), co dwa dni (chociaż przy cenie za tubkę nie wydaje się to być zbyt ekonomiczne). Skóra pozostaje po nim bardziej nawilżona, elastyczna i poprawia się koloryt.

Używam tego produktu od: koło 5 lat
Ilość zużytych opakowań: trudno zliczyć

taki sobie

Jestem na etapie testowania kremu ktory bylby dobry dla mojej cery. Niestety to nie jest ten. Zapach,konsystencja,wchlanianie ok. Tylko tak jakby czegos mu brakowalo. 5 minut po nalozeniu zastanawiam sie czy go nakladalam a moze jednak nie. Skora sie nie \'\'swieci\'\'. Myslalam ze bedzie dobry na lato. Moze i jest, nie dla mnie.

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 40ml

Agnieszka Broda błędy w makijażu 02

dobry :)

Jeden z niewielu który skutecznie walczy ze świeceniem się skóry i pomaga w walce z wypryskami jest lekki szybko się wchłania .

-minusy
-na początku stosowania może wysuszyć skórę zwłaszcza w okolicy oczu,najlepiej nie nakładać go w tym miejscu
-cena

Koszmar

Mam cerę niedoskonałą więc już bardzo długo używam kosmetyków tego typu. Do tej pory kupowałam LA Roche Posay Effaclear Duo jednak zachciało mi się zmiany i kupiłam Cleanance K. Porównałam skład kosmetyków i niby bardzo podobny ale.... ten Avene to jakiś koszmar. Wzmaga wydzielanie serbum moja buzia świeci sie jak psu... pozostawia natychmiast po nałożeniu dziwny film jakby torbe foliowa na twarzy!!!!!! Nie likwiduje zaskórników a wręcz przecinie nasila, smierdzi kwasem, podraznia CO TO JEST !!!!????
Do tej pory Effaclear Duo którego uzywałam był rewelacyjny podleczył mi buzię miałam nareszcie piekną cerę i to badziewie mi popsuło.Żałuję tej zdrady teraz płacę podwójnie brzydką cerą i wydanymi pieniędzmi. Nie polecam.

Mieszane uczucia

Emulsje stosuje juz od ponad 2 miesiecy i docieram do jej dna.
Przede wszystkim zalezalo mi na pozbyciu sie zaskornikow w dolnych partiach policzkow - efekt w pewnym stopniu otrzymalam, ale kosztem przesuszenia skory.

Plusy:
+ szybko sie wchlania
+ nie pozostawia filmu na twarzy
+ reguluje wydzielanie sebum (zdecydowanie bardziej matowa skora w ciagu dnia)
+ jest wydajny (przy codziennym stosowaniu wystarczyl na 2,5 miesiaca)

Minusy:
- przesusza! (pomimo tego, ze w nazwie ma nawilzenie)

Ogolnie nie zaluje zakupu, ale mialam nadzieje na lepsze efekty. Ostrzegam przed pogorszeniem stanu cery oraz przesuszeniem!

Używam tego produktu od: grudnia 2010

można wypróbować

Plusy:

-cena
-dobrze złuszcza
-nie podrażnia
-nie zapycha porów
- po zastosowaniu skóra jest przyjemna w dotyku

Minusy:
- przesusza cerę
- cera wydaje się ściagnięta

Lubię go, nie jest to mój faworyt ale mam go zawsze w kosmetyczce i stosuję co 3 - 4 dni na noc na przemian z kremem nawilżającym

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Plus-Minus

Stosowałam go kilkakrotnie na przemian z Effaclarem K. Produkt ma swoje mocne i słabe strony:

Plusy:
+złuszcza skórę
+reguluje pracę gruczołów łojowych
+skóra po kilkutygodniowym stosowaniu jest bardzo gładka

Minusy:
-konsystencja jest fatalna... oblepia skórę, zostaje na niej lepki film, skóra nie oddycha
-zapycha pory, powoduje powstawanie wągrów
-bardzo szczypie

Podsumowywując, produkt radzi sobie świetnie z wygładzaniem cery jednak zamiast zwalczać zaskórniki, powoduje je. Przynajmniej przy cerze skłonnej do zapychania. Ponad to niemiłosiernie podrażnia. Dla cer opornych na działanie kosmetyków, owszem.

Ilość zużytych opakowań: kilka

jest ok

jak ma sie problemy z rozszerzonymi porami to on moze pomoc. lekko zluszcza naskorek. najlepszy do uzywania na noc - bo zostawia na twarzy blyszczaca warstwe, no i troche drazni(zawiera kwasy) wiec skora moze byc zaczerwieniona.
najlepiej chyba stosowac go zima i na jesieni, jak jest malo slonca, zeby uniknac przebarwien.
podobny kosmetyk ma la roche posay - nazywa sie effaclar k, ale slyszalam ze jest slabszy (nizsze stezenie kwasow).

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 3-4

Niestety u mnie sie nie sprawdzil. Zuzylam 1 opakowanie, stosowalam dluzej niz minimalny czas podany przez producenta i niestety z przykroscia wystawiam 1 pkt. Po pierwsze zapycha jak malo co, przynajmniej moja cere. Po drugie szczypie i powoduje zaczerwienienia. Po trzecie jest srednio przyjemny w uzyciu bo pozostawia powloke na skorze. Po 1 opakowaniu 2 tygodnie zajelo mi wyleczenie pozapychanej cery bo caly czas zachecona faktem, ze "poczatkowo moze nastapic pogorszenie" wierzylam ze to tylko przejsciowo skora sie oczyszcza itd. Ale niestety mi wogole nie pomogl, pieniadze wyrzucone w bloto ale z drugiej strony kazdy ma inna skore i szukajac swojego KWC trzeba sie liczyc z udanymi jak i nieudanymi zakupami. I mam nadzieje, ze nikt nie usunie mojej recenzji jak to wlasnie wyczytalam ze inne znikaja;)

Używam tego produktu od: 6tyg

Jak narazie jestem bardzo zadowolona. Moze moja cera nie byla w najgorszym stanie, ale zdecydowanie niedoskonała. Krem ją wygładził, zdecydowanie zwężył pory. Zapewne to również działanie innych kosmetyków z serii Avene, ktore zaczęłam jednocześnie stosować. Po miesiącu moja cera wygląda o wiele zdrowiej. Kilka krostek owszem pojawilo sie w tym czasie i nawet mam wrazenie, ze krem je podraznial, ale kiedy omijałam te mocniej zaczerwienione miejsca wszystko sie pogoilo.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego, ale napewno nie ostatniego

na Nie

PO 1 jestem oburzona faktem ze WIZAZ.PL usuwa moje niektore recenzje.... dodaje ja juz 3 raz chyba !!!!!!!!!!! Litosci !!!!!!!!!

Krem: krem to jest jakas porazka faktycznie zaskorniki byly mniej widoczne ale kosztem mojej czerwonej i piekacej twarzy .... masakra... krem ten na pewno sie sprawdza ale sadze ze punktowo .... dlatego daje 2 za to ze jako krem do alergikow u mnie wywolal zupelnie odwrotna reakcje

Używam tego produktu od:juz nie