Avene, Cold Cream, Gel surgras (Żel do mycia) (stara wersja)

Avene, Cold Cream, Gel surgras (Żel do mycia) (stara wersja)

Żel do mycia twarzy i ciała, przeznaczony do skóry wrażliwej, suchej i bardzo suchej. Zawiera wodę termalną z Avene. Bezzapachowy.

kiepski, wysusza

kiepski produkt, uzywalam do mycia twarzy jak i do calego ciala, moja skora stala sie bardzo podrazniona i sucha... szczegolnie na twarzy, po kilku dniach pojawily sie czerwone place... bardzo sie zawiodlam... nie polecam sczegolnie dla osob o wrazliwej i suchej cerze jak moja! bubel!

są lepsze

+ dobrze zmywa makijaż
+dobrze się pieni
+subtelny, nienachalny zapach
i to chyba tyle wśród plusów... Mam z nim pewien problem, bo mnie nie nawilża, a wręcz pogłębia wysuszenie, twarz mam ściągniętą, że hoho, a do tego niemiłosiernie szczypie w oczy, nawet po kilkakrotnym spłukiwaniu. Poza tym jest strasznie rzadki, tubę stawiam do góry nogami, bo w przciwnym razie połowa zawartości ucieknie do zlewu.

kocham Avene ale tego żelu nie

Uwielbiam avene, kosmetyki te ratują mi twarz ale niestety ciała nie. mam bardzo suchą skórę, żel ten jak dla mnie słabo nawilża. Nie dają mu zera gdyż nie podrażnia, nie szkodzi. Wersja w tubie jest taka sobie, dosyć mocno leje się z niej. Wolę zdecydowanie A-dermę pod prysznic. Spróbować możecie a może Wam się przysłuży, mimo wielkiej miłości do Avene jakoś nie polecam tego żelu.

Ilość zużytych opakowań: jedno standardowe

depilacja zalety

TAK

Kremowy, łagodny, nieperfumowany, ma wszystkie zalety tego segmentu produktów. Cena jest za wysoka, bo jest sporo aptecznych żeli o takich samych zaletach, a tańszych. W przypadku Avene przepłacamy za samą markę po prostu, ale lubię ich produkty więc czasem chętnie przepłacam.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: kilka tub, 2-3 butle z dozownikiem

taki sobie

Kupiłam ten żel, żeby myć nim twarz. Mam wrażliwą i mieszaną skórę w kierunku suchej. Niestety żel nie sprawdził się. Po umyciu moja skóra jest bardziej ściągnięta niż przy użyciu innych podobnych produktów. Co więcej, szczypie gdy dostanie się do oczu. Postanowiłam go zużyć do mycia ciała, ale tu też się nie sprawdził. Jest porównywalny jeśli nie gorszy od zwykłego żelu pod prysznic np. Nivea. Wysusza skórę, a do tego ma odrzucający - jak dla mnie - zapach. Ostatecznie używam go do mycia rąk, ale jak na mydło w płynie, to jest zdecydowanie za drogi. Jestem rozczarowana tym żelem, bo naprawdę lubię kosmetyki Avene.

Edytuję i dodaję gwiazdkę. Dobrze że zostawiłam resztkę tego żelu gdzieś w szafce, bo w porównaniu z Toleriane La Roche Posay czy Physiogelem wypada superkomfortowo w użyciu. Dopóki nie kupię czegoś lepszego zużyję ten.

bardzo dobry

Miałam możliwość używania tego żelu kilkakrotnie, muszę przyznać, że bardzo mi przypadł do gustu:)

Przede wszystkim nie wysusza skóry twarzy, ładnie zmywa makijaż, nie podrażnia oczu, bardzo bardzo ładnie pachnie. Jest wydajny, wystarczy mała kropelka na umycie całej twarzy.

Przypomina mi żel- krem do mycia twarzy AA, konsystencja ta sama, tylko zapach ma ładniejszy.

Nie wiem czy go kupię bo na razie jednak jest dla mnie za drogi.

ratunek po the body shop

Po przygodzie z pięknie pachnacymi żelami z body shopu o sile domestosa moja skóra potrzebowała kołderki. Czegoś delikatnego, żebym nie musiała smarować się aptecznym balsamem po każdym braniu prysznica. Pieczenie, schodząca skóra, zmarszczki nad łokciami, które pojawiły się ze skrajnego wysuszenia - wszystko zniknęło po pierwszym użyciu. Żel jest niewygodny, tubka nieporęczna, bo zawartość bardzo rzadka. Zapach niesamowicie delikatny (skondensowane słodzone mleko), a cena z kosmosu, ale wybaczam mu to wszystko, za to, że po kąpieli juz nic nie ciągnie i nie szczypie.

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Ciągle próbuję

Hmm, mam takie mieszane uczucia i nie wiem, jak go tu ocenic.... 4 za dużo , 3 troszkę za mało.
Ogólnie - dość w porządku, delikatny, wydajny, nie przesuszył mnie jakoś, ale nawilżać tez nie nawilżył.
Stosowałam go i na twarz (przede wszystkim do tego go kupiłam) i na ciało.
Liczyłam że ładnie nawilży moją przesuszoną, rozkapryszoną cerę - a tu lipa. Dobrze, że chociaż mnie nie podrażnił- za to ma te 3 gwiazdki. Dobrze myje.
Do ciała też mi się nie sprawdził. Może mam za suchą skórę - ale po co wtedy piszą, że jest do suchych.
Opakowanie niepraktyczne - żel wypływa z niego.
Ogólnie szału nie zrobił. Ale ciągle próbuję...

Używam tego produktu od:paru miesiecy
Ilość zużytych opakowań:w trakcie

wspaniały !

od początku byłam zachwycona tym żelem i mój zachwyt trwa nadal;d mam skórę mieszaną, ale często jest ona wysuszona na policzkach, a po umyciu żelem jest ściągnięta. po użyciu tego żelu ani przez chwilę nie mam takiego uczucia. jest dla mnie wprost idealny ! polecam ;)

Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Warto

Preparat, któremu będe wierna. Używałam naprawdę wielu preparetów do mycia twarzy ponieważ bez zmycia twrzy wodą nie wyobrażam sobie demakijażu. Po niemal każdym moje policzki były zaczerwienione, podrażnione, skóra nieprzyjemnie ściągnięta. Avene poleciła mi pani w Aptece i chociaż wielkich nadziei z nim nie wiązałam sprawdził się naprawdę dobrze. Zaczęłam używać go latem. Podczas upałów czasami myłam buzię nawet trzy razy dziennie. I tu właśnie zbawienny okazał sie Avene. Jest bardzo delikatny, nie podrażnia mojej skóry. Rzeczywiście po umyciu buzia nie jest już tak ściągnięta jak dawniej, chociaż nadal jest pewien dyskomfort, ale taka już moja bardzo sucha cera jest:(Uważam, że kosmetyk jest naprawdę wydajny. Opakowanie...cóż wolałabym z dozownikiem, bo wygodniejsze, ale nie będę się czepiać detali.

drogi, ale wydajny

Kupiłam go, gdy dorobiłam się alergii na wszelkie pachnidła do mycia i smarowania (ps. wydałam na niego 40, a nie 58zł). Żel sprawdza się świetnie, jest delikatny i przyjemny, bardzo lekko się pieni, ale niestety nie natłuszcza aż tak dobrze, jak bym sobie tego życzyła. Nie należy oczekiwać, iż zastąpi balsam do ciała, jeśli jest się posiadaczką bardzo suchej skóry. W przypadku skóry skłonnej (np w zimie) do podrażnień, suchości itp sprawdzi się idealnie.
ilość zużytych opakowań: 1

Kolejna recenzja wstępna

Był to chyba ostatni kosmetyk do mycia twarzy wodą, który kupiłam, zanim wreszcie dotarło do mnie, że w ogóle nie powinnam myć twarzy wodą z kranu, bo mi to wybitnie nie służy. Zanim jednak dotarło dorobiłam się ciężkiego odwodnienia, a na końcu podrażnień i nadreaktywności cery. Żel stosowany do mycia odwodnionej skóry twarzy niestety jej nie służył. Po umyciu miałam uczucie ściągnięcia, w co początkowo nie mogłam uwierzyć - wszak jest to kosmetyk przeznaczony do mycia skóry atopowej, a mnie do tego daleko. Przez jakiś czas stał sobie w łazience w charakterze wyrzutu sumienia, aż wreszcie postanowiłam użyć go do mycia ciała. Coś wspaniałego! Chyba nigdy nie miałam tak dobrej myjoły pod prysznic. Żel wspaniale nawilża, skóra po myciu jest gładziutka i elastyczna. Niestety jako żel pod prysznic ma jedną wadę - jest zdecydowanie za drogi.
Tym niemniej mogę go polecać osobom o naprawdę bardzo suchej i wymagającej skórze, które nie tolerują wszelkich "nawilżających" i "pielęgnacyjnych" żeli z drogerii i nie tylko. W porównaniu na przykład z takim Lipikar Surgras LRP wypada o niebo lepiej. Nie sądzę jednak, żebym kupiła go ponownie, ponieważ moja skóra nie jest aż tak wymagająca (zupełnie nieźle jej służą np. żele Nivea i Palmolive), a kosmetyk jest okropnie drogi jak na żel pod prysznic.