Apotheker Dr. Scheller, Krem z ekstraktem z ananasa do cery mieszanej

Apotheker Dr. Scheller, Krem z ekstraktem z ananasa do cery mieszanej

Jest to lekki krem (przypomina raczej emulsję) o właściwościach regulujących, łagodnie zwalcza zanieczyszczenia, niesamowicie matuje, napina skórę. Bardzo wydajny.

Zawiera roślinne olejki - oliwka, awokado, jojoba; wit. E, alantoina, bisabol, ekstrakt kory wierzby.

Mat i nawilżenie!

Hmmm! Przeczytawszy ostatnie recenzje nt. tego kremu zdziwiłam się, bo krem był nisko oceniany. A mi się spisuje dobrze.
Ładnie matuje, skład całkiem całkiem, wydajny-duże opakowanie. Apropos opakowania to teraz słoiczki sa z przezroczystego szkła. Szkło lubię a jakże.
Dobrze się rozprowadza. Nakładam go także na szyję i dekolt. Uspokaja cerę i jakby wyrównuje koloryt.
Napina lekko skóre twarzy.
Nie uczulił mnie, ale ja nie jestem wrażliwcem.
Zapach nie mój niestety ale sie przyzwyczaiłam, dodam że mój mężczyzna jest zachwycony tym zapachem.
Polecam, zwłaszcza że teraz w pl sklepach łatwiej go dostac (ja kupiłam w Kopenhadze).

Używam tego produktu od: 4 mieś.

dziwny

Taki sobie krem.
Pierwsze co od razu daje sie wyczuc, to dziwny, lekko skwasnialy zapach, ktory z ananasem nie ma nic wspolnego.
Krem ma lejaca konsystencje i jest wrecz obrzydliwie wydajny (nie da sie go skonczyc) ;)
W miare szybko sie wchlania, nie zostawia na twarzy tlustego filmu, niestety nie matuje.
Nie pomgl jakos specjalnie mojej cerze, ale tez jej nie zaszkodzil.
Mozna kupic, ale tak na probe.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:koncze pierwsze

Uczulił :(

Nie wiem dlaczego, ale nastawiłam się na to, że w tym kremie znajdę swój ideał. Może dlatego, że lubię takie niby-naturalne (bo chyba w stu procentach naturalny to on nie jest?) kosmetyki, potrzebowałam nawilżenia i zmatowienia w niezabójczej cenie i uwielbiam ananasy?;)

Nawilżenie było niezłe, mat też całkiem porządny, choć bez cudów, zapach ananasa dziwaczny, ale daje się wyczuć. Tyle że... no właśnie. Uczulenie.

Daję mu trzy gwiazdki, bo jeśli ktoś nie ma alergicznej cery, może być zadowolony. Z drugiej strony, ja też sądziłam, że nie mam ;). A potem użyłam ananasowego kremu Schellera i pozbyłam się złudzeń - na kilka dni pod moją skórą pojawiła się krosteczka przy krosteczce, tworząc wrażenie podskórnej kaszki manny, co wyglądało naprawdę okropnie. Skóra swędziała i po jakimś czasie zaczęła się wysuszać. Więcej więc tego kremu nie użyję - znam jednak zadowolone osoby, dlatego, jak mówiłam, odznaczam go trzema gwiazdami. Z minusem.

Używam tego produktu od: użyłam w grudniu.
Ilość zużytych opakowań: dwie próbki bodajże dwumililitrowe.

3 rodzaje dolnej kreski

odpada

Słyszałam pozytywne komentarze o firmie, kupiłam tonik i ten krem właśnie... niestety- mocno się rozczarowałam... w efekcie wylądaowąłam u dermatologa... dostałam od niego uczulenia, skóra zamiast promienieć- stała się szorstka i pokryta grudkami, szczególnie na linii żuchwy... szkoda kasy:(

poczciwiec

Srednio matuje, dobrze nawilża. Odświeża cerę, oczyszcza ją, doskonale wpływa na jej stan. Na dzień i na noc. Idealny pod podkład. Ujednolica koloryt. Orzeźwiająco pachnie.

Grozi wysypką!

Bardzo dłgo poszukiwałam tego kremu w drogeriach i aptekach. Udało mi się go w końcu dostać przez internet. Ale radość trwała krótko. Krem nieprzyjemnie osadzał się na twarzy, nie można było mówic o żadnym matowieniu ani pielęgnującym działaniu. Po kilku dniach w dodatku dostałam uczulenia - drobnej jak kaszka wysypki na całej niemal twarzy. Zaznaczam, że mam cerę wrażliwą, ale tak bogaty skład roślinny kazał mi wierzyć, że nie może stać mi się nic złego.

Oddałam krem mojej mamie, ale ona po jednym użyciu stweirdziła, że bardzo nieprzyjemnie ściąga jej skórę (ma normalną, bezproblemową cerę).
Nie sprawdził się niestety!

miłość odwzajemniona

Polubiliśmy się z tym kosmetykiem bardzo od pierwszego użycia. Moja skóra go pokochała, a on odwdzięczył się rozpieszczając do granic możliwości.
Pod względem pielęgnacyjnym jest idealny: nie powoduje zatykania porów, rzeczywiście oczyszcza sórę, co prawda bardzo delikatnie, ale po jakimś czasie regularnego stosowania skóra wygląda rzeczywiście dużo lepiej. Krem też doskonale nawilża, stosuję go od jesieni i teraz w sezonie grzewczym- ciężkim dla każdej, również i tłustej skóry, i muszę powiedzieć, że w moim przypadku sprawdza się rewelacyjnie i to nałożony całkiem cienką warstwą. Nie podrażnia, nie uczula, nie rozjusza naczynek, jest bardzo łagodny. Skóra wygląda po nim bardzo ładnie, jest też bardzo przyjemna w dotyku: miękka i gładka. Konsystencja bardzo mi odpowiada, krem świetnie się rozprowadza, dobrze wchłania i wystarczy naprawdę w małej ilości- dzięki temu, a także dzięki wielkiej pojemności, po raz pierwszy chyba nie skąpiłam kremu na szyję i dekolt (bo te rejony są również skłonne do różnego rodzaju zaskórników)- na dekolcie krem również spisał się znakomicie: skóra aksamitnie gładka, czysta, bez zaskórników. Uwielbiam zapach tego kremu taki kojąco- relaksujący; uwielbiam wieczorem wmasowywać go w skórę- co za przyjemność! Jedyną wadą może być wąski i wysoki słoiczek, ale ja wszelkie kremy-nie-z-tubki wydobywam za pomocą specjalnej szpatułki, więc forma słoiczka nie przeszkadza mi jakoś bardzo. A estetyka opakowania jak najbardziej na plus! ładny ciekawy kształt, brązowe szkło, ładna, nie krzykliwa etykietka. Krem jest bardzo wydajny, wystarczył mi na pięć miesięcy (stosowany prawie codziennie, ale tylko wieczorem, z tym że na twarz szyję i dekolt- choć nie zawsze).

A teraz się trochę poużalam- na producenta! Serie Schellera i to wszystkie uległy jakimś radykalnym zmianom i "ulepszeniom" i obecnie ten krem występuje w wersji matującej, co mnie zupełnie nie zadowala (po co się matowić na noc? poza tym jestem sceptycznie nastawiona do takiego działania kremów), ale może go wypróbuję. Małym slandalem jest tez dla mnie zastąpienie ciemnych słoiczków takimi zwykłymi- wyglądają teraz jak jakaś avonowska seria

Gdyby jeszcze matowił...

Wtedy byłby to mój KWC. Ale niestety, zamiast matowić, wręcz nabłyszcza :/ Za to jedna gwiazdka leci w dół. Za to 4 porząne gwiazdy za świetny wpływ na moją cerę. Odkąd używam tego kremu jest świeższa, czysta, całkiem dobrze nawilżona, wypryski się praktycznie w ogóle nie pojawiają. Jednym słowem cud-miód. Ale mi tego matu brakuje... Ale jako krem na noc idealny :)

mój ulubiony krem

Moje ostatnie kosmetyczne odkrycie :) Krem jest rzeczywiście bardzo rzadki, byłam zaskoczona jego wodnistą konsystencją. Wchłania się bardzo szybko. Moja mieszana cera z tendencją do przetłuszczania w strefie T nie ma po nim połysku, a jednocześnie jest naprawdę dobrze nawilżona. Po kilku tygodniach używania zauważyłam, że wyraźnie jest świeższa, mniej zanieczyszczona i wygładzona. Rozszerzone pory na nosie zwęziły się i odkąd używam tego kremu (w połączeniu z tonikiem i żelem myjącym z tej samej serii) nie wysokczył mi najmniejszy pryszczyk na brodzie (a wcześniej często im się to zdarzało).
Duży plus to wydajność, słoiczek wystarcza na około 2 miesiące, przy dwukrotnej aplikacji w ciągu dnia. Odejmuję gwiazdkę za zapach, który osobiście dla mnie nie jest przyjemny (nie lubię słodkich aromatów), chociaż dla kogoś innego może on stanowić dodatkowy atut :)

kosmetyk naturalny

Krem ma bardzo delikatną, lejącą konsystencję i ciekawy, nietypowy dla kosmetyków zapach. Mam cerę mieszaną (latem przetłuszczającą się). Krem działa na nią odżywczo i nawilżająco, chociaż raczej nie matuje. Jego stosowanie nie powoduje powstawania wyprysków, a już po kilku pierwszych aplikacjach wygląd cery zmienia się na korzyść. Kosmetyk jest bardzo wydajny.
Gdyby matowił moją cerę dorzuciłabym jeszcze jedną gwiazdkę...

matuje i nawilża

Po zużyciu całego słoiczka stwierdzam że krem jest świetny dla mojej tłustej skóry. Ma bardzo płynną konsystencję , ale przez to bardzo dobrze się wchłania. Jednocześnie mam wyraźne uczucie nawilżenia naskórka co przy przesuszonej tłustej skórze jest przyjemmnym odczuciem ;-) . Jego zaletą jest również to, iż pozostawia twarz matową. Jedyną niedogodność widzę w niehigienicznej aplikacji :-( Paluchem ze słoika (ewentualnie szpatułką).

dobry mat

Własciwie to nie krem, a emulsja. Bardzo dobrze matowi skóre i ja napina, jak dla mnie to az za dobrze czasami, poniewaz niekiedy odczuwam mozna jej napięcie i musze sie maznąc po policzkach drugim kremem. Mam tez tonik z tej serii ale juz nie uzywam go wtedy kiedy samruje twarz tym kremem, ponieważ napiecie skory jest zbyt mocne i obawiam sie przesuszenia.