Cera wrażliwa, Łagodny krem hypoalergiczny przeciwzmarszczkowy

Cera wrażliwa, Łagodny krem hypoalergiczny przeciwzmarszczkowy

Łagodny, przeciwzmarszczkowy krem stymulujący syntezę kolagenu o właściwościach wygładzających i ochronnych. Polecany do codziennej pielęgnacji na dzień i na noc nawet do najbardziej wrażliwej skóry skłonnej do alergii i atopowego zapalenia bez ograniczeń wieku. Spełnia oczekiwania kosmetyku łagodzącego zmiany skórne. Produkt zawiera anti-irritant system zapewniający wielofunkcyjne działanie pielęgnacyjno- ochronne. Formuła kremu została dodatkowo wzbogacona o wyciąg z Konjac Mannan o właściwościach nawilżającyh oraz aktywny, roślinny widok z alfalfa przyspieszający metabolizm komórkowy dzięki czemu skóra szybciej się regeneruje a zmarszczki zostają wyraźnie spłycone. Ilość składników aktywnych została ograniczona do niezbędnego minimum dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko występowania alergii na kosmetyk. Krem zawiera filtry UVA i UVB chroniące skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Produkt nieperfumowany, nie zawiera barwników.

zł / 50 ml

Całkiem porządny krem

Krem bardzo łagodny, konsystencji kremu półtłustego bardzo dobry dla alergików. Dobrze się wchłania. Jego konsystencja idealna na jesień i zimę, ze względu na bardziej treściwy charakter. Wydaje mi się, że na lato może być za ciężki. Mam skórę mieszaną i po większości kremów półtłustych, bardzo się świecę, w przypadku tego było inaczej. Być może dlatego że nie jest to typowy krem półtłusty :-). Dobry do stosowania na dzień i na noc. Nie wałkuje się po nałożeniu podkładu.

Jeśli chodzi o działanie przeciwzmarszczkowe: mam jeszcze stosunkowo młodą skórę (niecałe 30 lat) i nie mam jeszcze dużych zmarszczek (na szczęście!), więc krem ten kupiłam jako zapobiegawczy. Spełnił moje oczekiwania, ale przypuszczam, że w przypadku osób z dużymi i widocznymi zmarszczkami może być za słaby, bo jak napisała poprzednia recenzentka nie działa jakoś spektakularnie.

Podsumowując: jak za tą cenę jest to całkiem porządny krem. Na pewno można znaleźć lepsze. Dla mnie jak na razie faworyt na jesień i zimę do codziennego stosowania. Być może do niego wrócę w przyszłym roku (o ile nie znajdę czegoś lepszego :-)).

Do przyjęcia

To chyba jedyny krem przeciwzmarszczkowy, który zużyłam do końca. Inne zazwyczaj ze wstrętem oddawałam koleżankom po kilku aplikacjach. Na starość będę pewnie pomarszczona jak jabłko suszone ;)

Ten kosmetyk jest naprawdę łagodny, odpowiedni dla takiego wrażliwca jak ja. Konsystencja mi odpowiada: lekka, ale mimo to już nieco treściwsza. Efekt na pewno nie jest jakiś spektakularny, ale krem miło odżywia cerę mieszaną, której czasem samo nawilżenie nie wystarcza. Nie zauważyłam działania zapychającego, o którym pisała poprzednia recenzentka.

To po prostu zwykły, "codzienny" kremik, którego można sobie od czasu do czasu poużywać. Nie bardzo wiem jak tam u niego z tym działaniem przeciwzmarszczkowym - u mnie to jeszcze na szczęście cały czas zapobieganie, a nie leczenie ;) Ale z pewnością nie jest to jakiś tytan walki z oznakami upływającego czasu.

No i kto wymyślił to szklane opakowanie w formie słoja jak za króla Ćwieczka?! Wynaleziono już tyle lepszych, bardziej higienicznych i praktycznych rozwiązań...

O nie !

Tak jak bardzo lubiłam poprzednią serię dla wrażliwców lniano- bawełnianą Daxa, tak stwierdzam,ze ten krem im zdecydowanie sie nie udał. Ma bardzo ciężką, gęstą konsystencję, trudno się wchłania i pozostawia tłustawy film na twarzy. Nie pachnie. Dobrze koi wszelkie podrażnienia, zdecydowanie łagodzi i uspokaja cerę- ale na tym koniec jego zalet. W składzie na pierwszysch miejscach- same składniki zatykające pory i faktycznie jak mam go na twarzy czuję jakby skóra się pod nim " dusiła". Nie kupię go więcej, a ten słoiczek mam nadzieję jakoś zmęczę do końca.