Rococo EDP

Rococo EDP

Joop Rococo jest zapachem, w którym po raz pierwszy została w pełni wykorzystana zwodnicza dwoistość i moc imbiru. Imbir słynie z unikatowej właściwości połączenia świeżości i ciepła, gorzkości i słodkości, nęcącej zagadkowości, która tkwi w całej kompozycji. To właśnie imbir sprawia, że Rococo jest zapachem z jednej strony delikatnym, a z drugiej orientalnym, korzennym, zmysłowym i ekscytującym.
Typ: drzewno-korzenny
nuta głowy: bergamotka, mandarynka, ananas, imbir
nuta serca: róża, jaśmin, heliotrop, peonia
nuta bazowa: magnolia, paczula, wanilia, karmel

Frapujace polaczenie

Dosc frapujacy zapach. Owocowo-przyprawowo-paczulowy, przy czym wszystko to jest polaczone ze soba zupelnie inaczej, niz we wspolczesniu produkowanych zapachach. Calosc nie przypadla mi jakos szczegolnie do gustu - ale przetestowac warto.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: probki

Z powiewem przeszłości

Gdybym poznała ten zapach, kiedy sie pojawił, to z pewnoscia zachwyciłabym sie nim. Teraz przyszedł cza na inne fascynacje, inne preferencje zapachowe.
Jak dla mnie taki lekki orient, ciekawy, ale juz nie na tyle, aby podbić moje serce.
Początek na mojej skórze raczej świeży i gorzkawy, pewnie za sprawa imbiru, nie przypadł mi do gustu. Później jest cieplej, bardziej słodko, delikatnie karmelowo-waniliowo, ale z nuta przypraw. Kwiatowe serce nie ujawnia sie na mojej skórze wcale.
Zapach ten ma w składzie nuty jakie lubię, ale tez taka specyficzna nutkę dla zapachów, które produkowane były na początku lat 90-tych, a za którą nie przepadam. Nie wiem, co to jest, ale dla mnie wiele zapachów z tamtej epoki pachnie przez owa nutę właśnie podobnie. Z tego powodu jestem na "nie".

Flakon średni, ale pasuje do zapachu trwałość również średnia.

Edit 16/11/2007
W momencie zakupu nie byłam świadoma, ale teraz już jestem, wiec NIE POWTÓRZĘ ZAKUPU, ponieważ perfumy te należą do firmy, która testuje na zwierzętach.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1 miniaturka

Zbyt mydlany...

Jak dla mnie Rococo są przede wszystkim zbyt mydlane. Niby fajne, drzewne, ciepłe, mocne, trwałe, raczej kobiece, wieczorowe, ogrzewające, ale ciągle przebija mydełko i jest niestety dość intensywne.

Zapach pasuje do flakonu, zdecydowanie pasuje.
Powiedziałabym że to woda dla pań po 50tce, zapach dla dojrzałej kobiety, taki bardzo klasyczny jak to się kiedyś robiło, w czasach socjalistycznych. Ale Rococo ma swoje lata, więc nie dziwne to skojarzenie w sumie. :)

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: próbka

Mexx Look up now

ambiwalentny....

Bardzo lubie zapachy orientalne, rococo jak najbardziej do nich należy. Opisałam go słowem ambiwalentny, ponieważ jest to zapach dość mocny- moja mama (niegdysiejsza miłośniczka Opium YSL) krzywi się niemożebnie gdy poczuje, że znów siegam po rococo, innym razem pyta czym tak ładnie pachnę; ale w tej mocy jet pewna delikatność, delikatna słodycz otulająca ciało, rozgrzewająca w chłodne dni.... chociaż czasami wyczuwam w nim jakieś chłodne nuty.
Taki właśnie jest rococo- zaskakujący, zmienny, dostosowujący się do nastroju, zapach pełen przeciwności (słodki- gorzki, ciepły- chłodny).

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 50ml

Ciepło wieczorową porą

Po raz pierwszy z tym zapachem zetknęłam się lat temu kilka gdy był nowością.Przy zakupie innych perfum dostałam próbkę, zużyłam ją i od czasu do czasu wracałam by obwąchiwać z rozkoszą pustą fioleczkę. Wiedziałam, że kiedyś przy poszukiwaniu zapachu eleganckiego, ciepłego i zmysłowego nie zapomnę o Rococo... gdy wspomniałam sobie ów zapach z zamirem zakupu okazało się, że nie ma go już w perfumieriach. To była rozpacz, mimo upływu czasy fiolka pachniała delikatnie, lecz wciąż cudnie, budząc miłe wspomnienia.
Po pewnym czasie usilnych poszukiwań Rococo stało się moją własnością (jest wszakże jeszcze Allegro). Zapach zakupiłam w środku lata i mimo, iż zachwycałam się nim wprost z flakonu, bezpośrednio na ciele troszkę dusił. Teraz jednak gdy nadchodzi chłodniejszy czas sięgam po niego co raz to częściej i zachwyt mój rośnie z każdym użyciem. Elegancki. orientalny, zmysłowy, ciepły... oraz jakże różniący się od innych (wyjątkowość imbiru?). Bardzo trwały, pięknie rozwija się na skórze,nieco łagodnije, traci ostrość by zyskać na łagodnym ciepełku. ideał na wieczór. Myślę, że w czasie chłodów będę po niego sięgała znacznie częściej.
Opakowanie nijakie, lecz daję wysoką notę by ocena ogólna nie była zaniżona.

Kusi

Gorący i zmysłowy, uwielbiam takie perfumy, choc delektuję sie nim tylko wieczorami, na imprezach, bo zapach jest za mocny na dzień. Bardzo kusicielski, to chyba przez ten imbir. Jest słodki ale jednocześnie "z pieprzem". Zdecydowanie wyróżniający z otoczenia. Zapach jest bardzo trwały, oczywiście bardziej na ubraniach,a le moja skóra go lubi tez, dobrze się razem komponują i długo trwa na niej.

piękne

Piękne perfumy, takie ciepło - zimne, intensywne, prawdziły półorient.
Bardzo trwały i cudownie zmienia się na skórze, wtapiając w nią, nie jest tak mocny jak żółty Joop i nie jest tak słodki, choć słodyczy mu nie brakuje.
Ma też ostrzejszą nutkę, przyprawową, która przebija i zmienia się z upływem czasu.
Kiedyś zużyłam jedno opakowanie i miło je wspominam, ale wrócić nie wrócę, lubię zmieniać zapachy.