Reinigungsmaske (Maseczka oczyszczająca)

Reinigungsmaske (Maseczka oczyszczająca)

Intensywna pielęgnacja o działaniu oczyszczającym.
Maseczka oczyszczająca do twarzy łączy w sobie siłę naturalnej ziemi borowinowej z przeciwzapalnymi i regulującymi procesy wydzielania właściwościami nasturcji i oczaru. Głęboko oczyszczające działanie rozjaśnia cerę, delikatnie reguluje proces nadmiernego rogowacenia oraz wydzielania sebum. Wyciąg z nasturcji reguluje procesy wydzielania, wyciąg z oczaru wzmacnia skórę i nadaje jej naturalny koloryt.

• Clay-Earth,
  • Tropaeolum Majus,
  • Hamamelis Virginiana,
  • Zea Mays

Wolę zieloną glinkę :D

Zgadzam się w pełni z oceną Sylwiastej, że od tej maseczki lepsza jest zwykła zielona glinka.

Maseczka doktorka nie jest zła, jednak z drobnymi krostkami sobie nie radzi. Nie wysusza ich. Jedynie lekko rozjaśnie cerę. Efekt utrzymuje się krótko: 1-2 godziny. Na plus zaliczam, że nie ściąga skóry i łatwo się zmywa, jednak nie wiem czy zakupię ponownie:)

Najlepsza z glinek

Ze wszystkich glinkowych maseczek jakie mialam, ta jest zdecydowanie najlepsza (a mialam juz ziemie wulkaniczna Abacosun, blotko Apis i 2 rodzaje glinek Argiletz). Fantastycznie rozjasnia twarz, widac juz przy pierwszym uzyciu, swietny efekt! Nie wysusza skory, a to dla mnie bardzo wazne. Sciaga pory, oczyszcza je. Nic nie piecze, nie szczypie, nie podraznia. Inne glinki wysuszaly mi cere i wypychaly wszystkie nieczystosci na zewnatrz, pojawialy sie wypryski :( Z ta maseczka jest inaczej, mam wrazenie, ze leczy i uspokaja cere. Zmywam ja, gdy tylko przyschnie, czasem trzymam nawet 20 min jesli dalam gruba warstwe i nic zlego sie nie dzieje:) Bardzo latwo latwo sie zmywa. Krotki, prosty, naturalny sklad maseczki to kolejna zaleta, to lubie :D Calkiem wydajna, starcza na jakies 15 uzyc.

Ale odejmuje * za ta "zabawe" z jej przygotowaniem, nie znosze tego! Miseczka, lyzeczka, woda... wolalabym jakas tube z gotowym do uzycia produktem. Chociaz przyznaje, ze proszek ladnie laczy sie z woda (daje dosc czubata lyzeczke proszku i lyzeczke wody). No i cena... ale coz, za dobra jakosc jestem gotowa zaplacic ;)
Używam tego produktu od: ponad miesiac

glinka zielona lepsza

Maseczka rewitalizujaca Doktora, trafila w moj gust idealnie - zarowno dzialaniem jak i cala reszta, ale dla tej delikwentki nie bede az tak przyjemna.
Sloj jest duzy i ciezki (uwaga na male lapki w lazience, bo mozna sobie niezle uszkodzic posadzke!) a wewnatrz puderek w kolorze ziemistym (na szczescie dosc duzo tego puderku, bo ja za swoja zaplacilam 75 pln! W Krakowie, w Aptece Studenckiej nie ma dla niej uzupelniaczy ale ja tam raczej wsypie zielona glinke w proszku, niestety :( )
Dlugo mi zajelo zanim umieszalam wlasciwe proporcje, ale na szczescie mozna te maseczke nakladac warstwowo na buzie - nie splywa i wysycha w okolo 15 minut do koloru... letniej opalenizny ;)
Zmywa sie latwo i lagodnie, nie sciaga skory (nie dodawalam do niej nawet tego mleczka, o ktorym wspominaja w przepisie), nie trzeba jej nawadniac w trakcie - w tym, ze sie ja trzyma najwyzej 10 - 15 minut przebija jak dla mnie, w wiecznym pospiechu, glinke ale tez nie oczyszcza tak spektakularnie.
Zielona glinka moze bardziej pracochlonna ale efekt wyrazniejszy. Po Doktorze, wygladam dalej tak samo jak przed uzyciem. Pryszcz okresowy na policzku zostal bez zmian ( a zielona zalecza mi takie rzeczy!). Po 10 uzyciach, dwa razy w tygodniu, jeszcze licze na jakis dlugofalowy efekt ale cos watpie, ze sie doczekam.
Argiletz gora.

fakty i mity depilacja

juz jej nie zamienie

bardzo fajny produkt, w bardzo fajnym sloiczku. Po otwarciu , widzimy proszek przypominajacy henne do farbowania wlosow(cale szczescie nie farbuje skory). Maseczka bardzo ladnie sie laczy z woda(strasznie balam sie tego mieszania po tym jak przed laty uzywalam glinke zielona w proszku). Nie trzeba sie myczyc zeby znalezsc odpowiednie proporcje. Wystarczy wziasc lyzeczke proszku i lyzeczke wody, wymieszac i gotowe. Otrzymujemy papke o odpowiedniej gestosci, ktora ladnie sie rozprowadza po twarzy , nie splywa i tak samo latwo sie zmywa(nie to co gotowe maseczki). Produkt jest delikatny, a jednak skuteczny. Jedyne "ale" moga miec nasi panowie widzac nas z tym kupkowatym kolorem na twarzy. Po wykonczeniu produktu mozna zakupic uzupelniajace opakowanie i przesypac je do sloiczka

25.09.2005 A jednak znalazlam godnego zastepce i chodz maseczke uwazam za dobra, to nastepca jest jeszcze lepszy. Zielona glinka od Grüne Erde oczyszcza skore znacznie lepiej, chodz przy wysychaniu sciaga skore bardziej niz Dr. Hauschka. Opakowanie uzupelnilam wiec ginka, ale moze kiedys znow sie skusze na Doktorka.

Bombowa!

Superowa maseczka (ktora trzeba sobie umieszac samemu :), to cos dla mnie :) ), zapakowana w sloiczek. Uwazam to za wielka zalete, dobrze sie ta glinke dozuje (latwo nabrac lyzeczka), przy tym jest szczelnie zamknieta i chroniona przed wilgocia. Ilosc 90g starcza na ok. 15 uzyc.
Zalecenia producenta: zmieszac kopiata lyzeczke glinki z taka sama iloscia wody (na twarzy trzymac 10 minut) - to dla skory tlustej i zanieczyszczonej. Mozna dodac do tego 2 krople mleczka kosmetycznego (trzymac 5 minut) - ta wersja jest dla skory suchej. Ta ilosc mieszanki wystarcza, aby dokladnie przykryc cala twarz. Problemu ze zmieszaniem nie ma, bardzo ladnie i szybko wszystko sie laczy.
Skutecznosc produktu (pierwsza klasa!) jest widoczna golym okiem :), bardzo ladnie oczyszcza i rozjasnia skore, powiedzialabym, ze dziala lekko pilingujaco.
Porownujac z glinkami Argiletz (nawiozlam z Polski :) ). Maseczka dr.Hauschka jest lepsza pod kilkoma wzgledami: w nakladaniu, duzo latwiej sie zmywa, w moim odczuciu jest skuteczniejsza. Jedno co je laczy, to obie wysychaja na twarzy, wiec jesli ktos nie lubi takiego uczucia pozostaje zrobic wersje z mleczkiem (mozna jeszcze dodac do tego krople oleju roslinnego - dla tych co maja skore sucha lub bardzo sucha) lub spryskiwac twarz od czasu do czasu woda. W polaczeniu z mleczkiem zdecydowanie nie wysycha tak szybko.
Goraco polecam!!!

Może być

Czerwony proszek w ciężkim słoiczku. Słoiczek ma szeroki otwór, więc łatwo wysypać proszek przez nieuwagę, ale łatwo też nabiera się produkt do użycia. Stosuje się go w skromnych ilościach. Nieco więcej niż pół łyżeczki do herbaty i tyle samo wody. Maseczka nie spada (nie zsuwa się) z twarzy i jest wydajna:).

Wysusza skórę bardzo. Nie polecam.