L'Oreal Paris, Color Riche, L'Huile (Lakier do paznokci)

L'Oreal Paris, Color Riche, L'Huile (Lakier do paznokci)

Lakier do paznokci z pielęgnującymi mikroolejkami i intensywnymi pigmentami. Zapewnia głęboki kolor i blask oraz perfekcyjne krycie już po pierwszej warstwie.

Wart swojej ceny

Oceniam kolory Fushia Palace i Noir Noir.
Te lakiery uratowały moje paznokcie, gdy w ostatniej chwili malowalam jej przed weselem oraz przekonały mnie do znienawidzonego malowania paznokci. Dzieki nim nie mam już z tym problemu i o wiele chetniej to robię.
Po pierwsze bardzo szybko schnie nawet przy dwóch warstwach. Chociaż nie zawsze potrzeba dwóch, bo są wystarczająco napigmientowane. Mają fajny pędzelek, ktory ułatwia aplikację. Kolejnym bardzo ważnym atutem jest ich trwałość około tygodnia. Po tym czasie ścierają się delikatnie na końcówkach albo lekko odpryskują. Mam spokój na tydzień z paznokciami z minimum pracy, a paznokcie wyglądają schludnie i elegancko ;) bardzo mnie cieszy duża buteleczka, a dodatkowym atutem jest ich polysk i fajne kolory.

Za taką cenę oczekuję czegoś lepszego

Od razu zaznaczę - nie jest to zły lakier, ma dobrą trwałość. Jednak mam lakiery kilkakrotnie tańsze o podobnej trwałości, a mające dużo wyższą jakość w kwestii pozostałych parametrów, o czym bardziej szczegółowo poniżej.

Kolory - oceniam dwa: pastelowy Nude Demoiselle oraz cukierkowo różowy Jardin Des Roses. Jakość zależy od koloru - podczas gdy nude jest beznadziejny, różowy zasługuje na nieco wyższą notę (ale rewelacyjny na pewno nie jest).

Czas wysychania - tu przeciętnie, suszę paznokcie zwykle z użyciem Seche Vite, więc dla mnie nie ma to aż takiego znaczenia.
Konsystencja - mogłaby być w mojej opinii rzadsza. Jest dość gęsta, dlatego trzeba uważać, żeby jednorazowo nie nałożyć za dużo, bo mamy murowane długie wysychanie, odbijanie się i kiepski efekt końcowy.
Połysk - tutaj mam największe zastrzeżenia, oba kolory bardzo szybko matowieją, zresztą od początku połysk jest dość słaby. W ogóle ten lakier sprawia wrażenie jakby gumowatego wykończenia, jest mało optycznie lśniący, trochę jak zmatowiały plastik.
Trwałość - duży plus, lakiery są bardzo trwałe, w ogóle nie ścierają się krawędzie, a odpryski pojawiają się po kilku dniach tylko wtedy, jeśli mamy lekko zniszczone końce paznokci - na tych trzymają się słabiej, ale to zrozumiałe. Jednak jak pisałam, bardzo matowieją.
Zazwyczaj zmywałam kolor zanim zdążył zacząć odpryskiwać, bo lubię zmieniać kolory max po 2,3 dniach - ale normalnie koło pięciu powinien się utrzymać bez uszkodzeń, więc naprawdę dobrze.
Opakowanie - buteleczka jest przepiękna! Pędzelek szeroki i wygodny.

Teraz kilka słów o kolorze Nude Demoiselle: kolor jest piękny, pastelowy i elegancki... przez 1 dzień. Potem zmienia się w najgorszy lakier, jakiego miałam okazję używać. Podczas gdy róż na moich paznokciach poza matowieniem nie wykazuje żadnych złośliwych cech, odcień nude ma cały komplet możliwych wad lakieru do paznokci.Jest tragiczny!!!!!!!!!! Po jednym dniu staje się tak matowy i gumowaty, że sprawia wrażenie plasteliny: wszystko się do niego przykleja, brudząc płytkę. Tak jakby łapał wszystkie możliwe zabrudzenia, które są potem nie do zmycia. Po dwóch dniach wyglądałam jak totalny brudas z zaniedbanymi paznokciami, pozostawało wszytko zmyć i nałożyć od nowa. Naprawdę okropny, niechlujny efekt, zafarbowane na czarno paznokcie (a zaznaczam - nie wykonywałam żadnych czynności, które mogłyby go doprowadzić do takiego stanu. Ten lakier po prostu tak ma - farbuje od wszystkiego).
Dodatkowo, jest to jedyny lakier, w którym zrobiły mi się odciski... na drugi dzień od pomalowania. Jak żyję nie widziałam takiego curiosum.

Przestrzegam więc przed odcieniem Nude Demoiselle. Innych można próbować, myślę że ciemniejsze sprawdzą się lepiej. Ja jednak jestem rozczarowana jakością, poza trwałością te lakiery nie wyróżniają się niczym. Byłabym wściekła wydając na nie pełną cenę - na szczęście kupiłam na promocji -50%. Uśredniam ocenę do 3 gwiazdek, ale nie jestem przekonana, czy zasługują na tak wysoką notę.

świetny

jeden z najlepszych lakierów jakie miałam okazję używać, bardzo trwaly- wytrzymuje 5,6 dni z dobrym top coatem. Bardzo ładnie pachnie- pierwszy raz się z czymś takim spotkałam. Dobrze napigmentowane i baaaardzo ładnie błyszczą nawet bez top coatu.

Paznokcie Ślubne

Rewelacja!

Z polecenie konsultantki L'oreal skusiłam się na odcień 222. Lakier okazał się sporym zaskoczeniem. Jest niezwykle trwały (na moich paznokciach te najlepsze lakiery trzymają się 4-5 dni), świetnie napigmentowany, ma cukierkowy zapach, dobre pierwsze krycie. Paleta kolorów może nie jest mocno rozbudowana, ale skoro jest to nowość, to może pojawią się inne kolory. Trzy najjaśniejsze kolory są transparentne, które także czasami lubię nałożyć. Opakowanie jest bardzo ładne, a pędzelek praktyczny. Często można kupić w promocji