Seboravit, Odżywka o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym

Seboravit, Odżywka o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym

W skład odżywki Seboravit wchodzą odpowiednio dobrane składniki o działaniu przeciwgrzybicznym i przeciwbakteryjnym, oraz dodatkowo prowitamina B5. Odżywka przeznaczona jest dla osób cierpiących na łupież i łojotok oraz świąd skóry głowy spowodowany łojotokiem. Poprawia kondycję skóry głowy, przywracając jej naturalny, kwaśny odczyn. Zapobiega elektryzowaniu włosów, nadaje im puszystość i połysk.

Zdecydowanie nie mój typ

Miałam okazję wypróbować tą wcierkę z polecenia mojej koleżanki, która próbując zapuścić swoje włosy bardzo ją sobie chwaliła. Dla mnie niestety była to tylko strata pieniędzy mimo, iż jakoś dużo ich nie wydałam. Włosy jak wypadały tak wypadały dalej, zapach okropny, włosy niestety nie zaczęły jakoś szybko po niej rosnąć a i przetłuszczały się dalej, więc i w tym mi nie pomogła. Jantar z tej firmy spisał się za to świetnie. Jedynym plusem i za to daję jedną gwiazdkę jest wydajność, bo jedna butelka starczyła mi naprawdę na kilka ładnych miesięcy

Używam tego produktu od: przez okres kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Niby coś tam działa...

Wcierkę kupiłam, gdy borykałam się z nasilonym wypadaniem włosów.
Produkt wcierałam po każdym myciu, w jeszcze wilgotną skórę głowy, aby produkt lepiej się wchłaniał.
Po ok. tygodniu stosowania, stwierdziłam, że rzeczywiście - włosy wypadają mniej. Stan taki trwał jeszcze jakieś 2-3 tygodnie... Po to, żeby stopniowo efekt słabł, aż do momentu kiedy włosy zaczęły lecieć jak przed stosowaniem. Próbowałam jeszcze zrobić półtora tygodniową przerwę i wrócić jeszcze do wcierania, ale stwierdzam, że gdy po dwóch tygodniach od powrotu po tej przerwie do tego produktu i zużyciu go do końca, nic się już nie poprawiło. Innych powodów do stosowania nie mam, bo nawet nie spowalniał przetłuszczania się włosów, no, ale niby ok- akurat nie w tym celu go kupiłam...
Szkoda, bo cena jest przystępna, mimo zawartego alkoholu nie podrażniał mi głowy, zapach mi się nawet podobał (kojarzy mi się z dzieciństwem :D),no, ale jak już nie chce działać, to co ja mogę? :(

Używam tego produktu od: ok. dwa miesiące

Woda cud.

Zalety :
- Cena.
- Wydajność - wystarczy niewielka ilość na cały skalp.
- Wodnista konsystencja.
- Bardzo dobrze się rozprowadza i wciera.
- Nie podrażnia.
- Nie uczula.
- W znaczącym stopniu hamuje wypadanie włosów. Przed kuracją Seboravitem włosy leciały mi garściami. Efekt porównywalny (a może i lepszy) z kuracją wzmacniającą Joanna Rzepa (w szkle).
- Włosy po aplikacji nie przetłuszczają się szybciej, nie są oklapnięte tylko lekko uniesione u nasady, świetnie się układają.
- Nie skleja włosów.
- Eliminuje szybkie przetłuszczanie się włosów. Mogłam je myć co drugi a nawet trzeci dzień (do tej pory myłam codziennie). Nie wiem jak radzi sobie z łojotokiem - takiego problemu nie mam.

Wady :
- Dostępność.
- Trudność w wykorzystaniu wcierki do samego końca. Trzeba było pozbyć się plastikowego "dzióbka" przez co aplikacja była kłopotliwa.
- Przy regularnym stosowaniu potrafi przesuszać skórę głowy.
- Efekty po zaprzestaniu kuracji nie utrzymywały się dłużej niż 2 tygodnie.
- Zapach. Nieprzyjemny ale idzie się przyzwyczaić. Na szczęście nie towarzyszy przez całą noc/dzień.

Neutralnie :
- Skład. Niby nie najlepszy, na 2-gim miejscu alkohol a jednak sprawdziła się.
- Szklane opakowanie z dzióbkiem. W podróży niewygodne, ciężkie. W domu praktyczne i poręczne. Dzióbek pomaga aplikować odpowiednią ilość produktu.
- Niekiedy po zastosowaniu pojawia się (dla mnie przyjemne i lekkie) uczucie mrowienia.

Używam tego produktu od: 2 miesiące.
Ilość zużytych opakowań: jedno całe.

Make up no make up H&M

Zero efektów

Odżywka zupełnie nic u mnie nie zdziałała:
- nie ograniczyła wypadania włosów
- nie ograniczyła przetłuszczania się włosów
- kiepsko z aplikacją
- w składzie alkohol
- bardzo niewydajna, jeżeli chodzi o jakąś dłuższą kurację
- troszkę skleja włosy
Nie polecam.

Podrażniła mi skalp

Jedna butelka starcza na około 20 użyć. Ma ograniczać przetłuszczanie a robi to głównie w połączeniu z olejem, sama tylko czasami daje takie efekty. W dodatku olej jest konieczny, by skalp nie był podrażniony, bo od wcierki bardzo swędział. Troszkę ograniczyła wypadanie i właściwie używam jej tylko jako bazę pod olej, to daje dobre efekty, ponieważ ma alkohol w składzie i wszystko lepiej wnika w skórę. Używanie jej jest nieprzyjemne również ze względu na zapach.

Używam tego produktu od: 2, 3 miesięcy

YES YES YES

Nareszcie przestały mi wypadać włosy ! Próbowałam wszystkiego ampułki odzywki i nic . Włosy miałam przetłuszczające sie i wypadajace do tego swedziala mnie glowa . Po 2 tgodniach od stosowania tej odzywki jest znaczna poprawa . Jestem szczesliwa .

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze opakowanie

Taka sobie

Po pierwsze, aplikacja tej odżywki jest beznadziejna, ale da się przeżyć. Ma dziwne, nieporęczne opakowanie, w dodatku szklane. Minusem jest skład, ma alkohol, który wysusza skórę głowy, ale niekoniecznie radzi sobie z przetłuszczaniem się włosów i łupieżem. Efekty po zastosowaniu nie są powalające, jesli chodzi o walkę z ograniczeniem wydzielania sebum. Zapach jest tragiczny, aż duszący(chociaż z drugiej strony czarna rzodkiew nie ma ładnie pachnieć), czuć tylko alkohol i czarną rzepę. Jest bardzo niewydajna, pewnie dlatego, że konsystencję wody. Jedyny plus tej odżywki to to, że po jej zastosowaniu włosy naprawdę dobrze się układały, co było dla mnie zaskoczeniem. ; ) Ogólnie nie polecam, bo nie działa ani na łupież, ani na przetłuszczanie.

średni

Zakupiłam ten produkt, lecz w nieco innym opakowaniu i z innym opisem. Nie byłam pewna, patrząc na stronę KWC, czy to jest ten sam preparat, jednak skład się zgadza. Zakupiłam, aby ograniczyć przetłuszczanie skóry głowy-pod tym względem działa na 3+, powalających efektów nie ma. Do minusów tego produktu mogę zaliczyć beznadziejny aplikator-preparat przecież należy nałożyć na skórę głowy, ale podczas aplikacji włosy zahaczają o wylot butelki-to bardzo złe rozwiązanie

Używam tego produktu od: 2 mc
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Nic nie robi

Jak w tytule recenzji - Seboravit nie robi nic. Mam przetłuszczające się włosy z łupieżem. Owa woda nic nie zrobiła z moimi problemami - ani nie pomogła, ani nie zaszkodziła. Mimo że cena wydaje się atrakcyjna w porównaniu z innymi tego typu kosmetykami, to jedynie złudzenie - Seboravit ma tylko 100 ml pojemności, a inne płyny do skóry głowy 200 ml.

Z pewnością dostarczenie skórze głowy tylu dobrych składników nie zaszkodzi, ale ja już mam faworyta jeśli chodzi o tego typu preparaty.

Używam tego produktu od: pół roku temu

nic nie robi

Poleciła mi go Pani w sklepie zielarskim, na przetłuszczające się włosy i na tłustą, swędzącą skórę głowy. Niestety to kosmetyk typu jest, a można by go nie mieć i nie używać, bo nie widać żadnych efektów. Włosy nadal szybko się przetłuszczały, skóra nadal swędziała.
Przy nałożeniu zbyt dużej ilości sklejał włosy, stawały się szorstkie w dotyku.
Ot woda o intensywnym zapachu, ktora w nadmiarze może zaszkodzić.

Używam tego produktu od: 2-3 miesiące

bdb

uzywam tego kosmetyku przy moich wypadajacych włosach z łojtokiem i przetłuszczaniem
dodatkowo wypadaja mi
uzywam zamiast trzec rzepe czarna na tarce godzinami
włosy tłuste robia sie puszyste
glowa mniej swedzi
polecam

Używam tego produktu od:tygodnia
Ilość zużytych opakowań:w trakcie uzywania

oki

miałam kiedys szampon i odzywke wlasnie z tej serii, szampon bardzo wydajny...mimo codziennego uzywania. Co do odzywki to zapach mi sie nie podobal ale byl znosny, wazniejsze jest jednak dzialanie...przypspieszyla mi wzrost wlosow i rosly jak glupie hehehe
mialam poroblemy z lupiezem i prztluszczaniem sie wlosow, po dluzszym stosowaniu pozbylam sie ich, jednak po zaprzestaniu uzywania wrocil lupiez
odejmuje gwiazdki ze opakowanie gdyz przy moich poldligich wlosach zle mi sie ja nakladalo, czasami splywala mi po twarzy :( ale dzialanie ogolnie oki
tylko od razu po zastosowaniu nie wychodzilam do znajomych ze wzgledu na zapach na wlosach, po kilku godzniach sie ulatnial

Używam tego produktu od:paru tygodni