Mineral Care, Instant Treatment Mask for Dry Skin (Maseczka nawilżająco-regenerująca do twarzy do cery suchej)

Może być stosowana do każdej odwodnionej cery, nawet tłustej. Odżywcza i odświeżająca, 10 minutowa maseczka pielęgnacyjna, bogata w składniki nawilżające, między innymi wyjątkowo skuteczny kwas hialuronowy.
Szybko przywraca odwodnionej skórze blask i nawilżenie, wyraźnie poprawia jej wygląd i elastyczność. Dostarcza dużą dawkę wilgoci i substancji odżywczych, wygładza, poprawia strukturę powierzchni skóry, nadaje jej natychmiast zdrowszy wygląd.
Może być też używana, jako intensywny krem na dzień. Zawiera wyciąg z oczaru wirginijskiego, wodę mineralną z Morza Martwego i skwalan z oliwy z oliwek.

Warto

Kupiłam ten kosmetyk - 2 opakowania w promocji po 19,9.
Byłam zaskoczona jego działaniem. Nie mam skóry suchej, raczej normalną z tendencją do przesuszenia zwłaszcza po okresie letnim. Po nałożeniu maseczki czułam że moja skóra jest nawilżona, nie jest poszarzała. Maseczka jest dość gęsta więc wydajna. A jednocześnie nie zatyka porów - po jej stosowaniu nie pojawiają się żadne krosty. Jak za 20 zł kosmetyk godny polecenia. Przy 60 - musiałabym się zastanowić...

Używam tego produktu od:4 miesięcy
Ilość zużytych opakowań:kończę 2

Przyjemna

<i>Woda Morza Martwego posiada najwyższy na świecie stopień zasolenia i gęstości, podobnie jak wydobywane z niego sole i błoto, jest bogata w ponad 40 minerałów, w tym potas, magnez, chlorki i bromki wapnia. Minerały Morza Martwego, wzbogacone o wyciągi z ziół, oleje roślinne, produkty pszczele i olejki aromatyczne, stały się bazą dla linii kosmetyków pielęgnacyjnych. Mineral Care chroni skórę, wygładza ją, zmiękcza i odżywia, sprzyja odnowie komórek skóry, pobudza krążenie krwi, ma właściwości pielęgnacyjne i relaksacyjne.</i> Tyle firma Belmon o swoich produktach. A teraz ja :D ...

To całkiem przyjemna maseczka: dość gęsta, kremowa konsystencja, nie spływa, ma neutralny kolor ecru i wygodne opakowanie - tubę. Najmniej podoba mi się zapach.
Dobrze nawilża i "chłodzi". Nie "rozpulchnia" skóry. Odrobina białej glinki kaolinowej nie podrażnia "wrażliwca-mimozy" (najwyżej troszeczkę szczypie), a pozostawia miły efekt wygładzenia cery, dodaje blasku i delikatnie oczyszcza.
Polecił mi ją dermatolog - właśnie tę wersję dla skóry suchej. Na moją tłustą i wrażliwą cerę hamamelis i minerały z Morza Martwego działają świetnie, a jest delikatniejsza od wersji dla "tłuścioszków". Zapychania porów nie odnotowano, ale zmywam ją starannie po 10 minutach (jednak, jeśli ktoś ma takie skłonności, to niech zwróci baczną uwagę na skład - są tam "zapychacze", niestety).

Normalnie dałabym najwyżej dwie i pół gwiazdki (średnia), bo jednak nie pompuje w skórę nawilżenia tak spektakularnie, jak gabinetowe maseczki i zabiegi, ale dodaję pełną trzecią gwiazdkę za to, że ani trochę mnie nie podrażnia, a takie maseczki nawilżające można policzyć najwyżej na palcach jednej ręki drwala ... i to niezbyt wprawnego w swojej robocie. ;)

Ilość zużytych opakowań: 1. Tuba ma aż 100 ml, a u mojego dermatologa kosztuje 40 zł :D