Cleansing Artic Touch, Mineralna maseczka oczyszczająca

Cleansing Artic Touch, Mineralna maseczka oczyszczająca

Delikatne, kremowe błotko o niespotykanym kolorze... błotka. Zawiera fiński torf i kaolin, które mają właściwości oczyszczające i pochłaniające sebum z powierzchni skóry. Ciekawy zapach nadaje maseczce wyciąg z rozmaryny, który ponadto, wg producenta, otwiera pory ułatwiając składnikom mineralnym ich głęboką penetrację. Poprawia odcień i napięcie skóry. Po nałożeniu odczuwałam lekkie, ale bardzo przyjemne mrowienie. Maseczka bardzo powoli zasycha na twarzy i jak większość maseczek zasychających poczatkowo trudno się ją usuwa, ale nie stanowi to specjalnego problemu. Po użyciu cera jest faktycznie oczyszczona, pory zamkniete, twarz wygląda świeżo. Mam skłonności do alergii ale ta maska, podobnie jak pozostałe produkty lumene, nie uczulila mnie. Aplikacja była przyjemna, ze względu na kolor i zapach. Dla mnie bomba :-)

Jest niezła

Maseczki to mój żywioł. Staram się w miarę regularnie ich używać (2 razy w tygodniu) i jednocześnie zawsze mam kilka tubek i kilka saszetek na półce z kosmetykami.

W sumie byłam z tej maseczki zadowolona. Konsystencja błota - może nie wygląda najprzyjemniej, ale jednak jest OK. Nie jest ani za rzadka, ani za gęsta - w sam raz. Zapach może do najprzyjemniejszych nie należy, ale w sumie da się przeżyć. Maseczka nie zasycha na twarzy i daje się łatwo zmyć.

Po nałożeniu maseczka powoduje przez chwilę uczucie mrowienia. Zresztą producent informuję na opakowaniu, że to podobno oznaka działania minerałów.

Jak jest z oczyszczeniem? W sumie nieźle, choć nie tak, jak obiecuje producent. Skóra jest oczyszczona, miękka i odświeżona. Jednak efekt nie trwa zbyt długo. Pasowałoby ją robić co 2. dzień. Konieczne jest zastosowanie peelingu przed użyciem i tak robię.

Plus za to, że nie uczula i nie podrażnia pomimo tego pieczenia na początku.

Używam tego produktu od: około roku?
Ilość zużytych opakowań: 1 tubka standardowa

Cudowna chwila relaksu!

Używałam jej kilka lat temu i byłam bardzo zadowolona ale później zniknęła mi z oczu i o niej zapomniałam. Ostatnio natknęłam się na nią w drogerii internetowej i przeżywam ponowną fascynację :)
Bardzo przyjemna w użyciu! Po nałożeniu i zamknięciu oczu można się poczuć jakby się leżało na mchu w iglastym lesie. Zapach rewelacyjny!
Chłodzi i delikatnie szczypie - ale to dla mnie zaleta bo czuje, że coś się dzieje - a dzieje się dobrze!
Po zmyciu warstwy brązowego "błotka" skóra jest odświeżona i jak to trafnie ujęła któraś z poprzedniczek - zdezynfekowana. W dodatku rozjaśniona, delikatna i miękka a pory zdecydowanie mniej widoczne.
Naprawdę ją lubię i polecam spróbować bo można się w niej zakochać!

Używam tego produktu od:kilku lat

nie jest godna uwagi

Czy po tej maseczce czy przed różnicy nie widze, cera w calenie nie oczyszczona, bez zmian
po nałożeniu rzeczywiście chłodzi i troche szczypie ale nie jest to nieprzyjemne, maseczka nie zasycha, jest raczej wilgotna i nie ma problemu ze zmycie, chociaż bardzo brudzi np umywalke przy zmywaniu
30 zł to nie jest mało za maseczke więc powinnam być bardzo zadowolona, a tak nie jest..
jedyne co zauważyłam to buzia w dotyku jest milsza, może dla bezproblemowej cery będzie ok, na mojej się nie sprawdza, za delikatnaUżywam tego produktu od:kilku miesięcy

Peeling do ciała

Gładziutka buźka :)

To na prawdę świetny kosmetyk. Niesamowity kolor i konsystencja błotka. Bardzo wygodnie i łatwo sie ją nakłada. Maseczka ma również świetny zapach - taki świeży, dosyć ostry, bardzo energetyzujący! Po nałożeniu czuje się jakby mrowienie (na pewno nie można sie przy niej zrelaksować), ale nie wywołuje to podrażnienie ani zaczerwienienia. Po zmyciu jej czuje sie wprost niesamowitą czystość. Skóra buzi jes jasna, wygładzona - po prostu śliczna. Po dłuższym stosowaniu widać poprawę cery - mniej nieprzyjemnych niespodzianek. Cena nie jest niska, ale maseczka jest bardzo wydajna. Zmywa się ją łatwo, poniewaz nie zasycha na skorupkę. Jednak przy zmywaniu jest dosyć uciążliwa - ze względu na kolor błotka strasznie brudzi umywalkę (po u życiu maseczki trzeba myć połowę łazienki :(). Ale zmywa sie ją łatwo, nawet jeśli przypadkiem pobrudzę ubranko, to nie ma problemu z jej usunięciem.

jednak nie

Moja opinia będzie odbiegać od pozostałych. Mnie ta maseczka nie zachwyciła. Już dosyć dawno odstawiłam maseczki oczyszczające na rzecz nawilżających. I nie dlatego, że moja skóra jest taka idealna, o nie! ;) Zauważyłam, że wszelkie oczyszczające kosmetyki nawet mojej wymagającej oczyszczania twarzy robią więcej szkody niż pożytku.
Skusiłam się na tą maseczkę zachęcona pozytywnymi opiniami i torfem w składzie :) Pomyślałam sobie, że dam jeszcze szansę produktowi tego typu.
Do rzeczy: maseczka jest gęsta, dobrze się rozprowadza, zasycha choć nie tak mocno jak glinka, w miarę łatwo się zmywa. Lekko kłuje ale nie zostawia podrażnionej czy czerwonej skóry. Przeciwnie, twarz jest jasna, pory ściągnięte, wrażenie czystości, a jakże jest!
Niestety efekt jest krótkotrwały, już następnego dnia skóra była wysuszona i łuszcząca się, musiałam ją ratować kremem A-Dermy.
Przeprowadziłam taką próbę 3 razy, zawsze z tym samym efektem, zadowoleniem na początku i "pogotowiem ratunkowym" następnego dnia.
Być może mam zbyt wrażliwą skórę, może na cerze tłustej i problematycznej ta maseczka będzie się sprawdzać?
Dla mojej mieszanej ale jednak dość delikatnej skóry jest za ostra.
Plusem jest wydajność i umiarkowana cena.

świetna jest

W sumie wszystko zostało już napisane - maseczka świetnie oczyszcza, wygładza i lekko rozjaśnia cerę, a do tego pomaga goić się wszelkim wypryskom. Nie wysusza, nie podrażnia - choć czasem czuć delikatne mrowienie, to mojej naczynkowej cerze krzywdy jeszcze nie zrobiła. Nie zasycha na skorupkę, dlatego można ją bez przeszkód trzymać nieco dłużej. Zresztą wg mnie jest to nawet wskazane, gdyż zapach maseczki naprawdę relaksuje. Nie wiedziałam nawet, że rozmaryn tak ładnie pachnie... :) I nakłada i zmywa się bez problemowo. Tylko trochę człowiek w niej straszy (najbardziej TŻta ;) ) ale nic to - jak kocha to przeżyje ;) Jedyne co mi trochę nie pasuje to cena :( Maseczka jest co prawda bardzo wydajna, ale tak czy siak nie mogę sobie pozwolić za często na jednorazowe wydanie prawie 30zł na tubkę.

Świetna maseczka

Bardzo fajny produkt, odkryty przeze mnie przez przypadek. Wracałam z pracy, musiałam szybko kupić jakąś maseczkę oczyszczającą a chwilowo miałam dość babrania się z saszetkami :D no a w GC pełen wybór Lumene. Maseczka mnie skusiła - ten torf w skłądzie brzmi fajnie! - no i jaka duża pojemność za w sumie przyzwoitą cenę. Trzeba jej to oddać - jest bardzo wydajna i starcza na długo. Gęsta i kremowa, pachnie dość specyficznie - ostro, trochę się bałam ewentualnych podrażnień... Ale nie robi krzywdy skórze, choć faktycznie czasem przez chwilę czuję delikatne mrowienie (na szczęście nie jest to ze szkodą dla naczynek - objawów sczerwienienia brak!). Jestem bardzo zadowolona z efektów oczyszczania - mam wrażenie że maseczka lekko dezynfekuje skórę, jakby pomagała w gojeniu się drobnym niespodziankom. Świetnie usuwa zanieczyszczenia ze skóry, ładnie zwęża pory (oczywiście nie na stałe, ale trochę się to utrzymuje). Bardzo łatwo się zmywa, co przyjęłam z wielką ulgą :) nie muszę szorować ani naciągać skóry jak to czasem bywa przy glinkach. Bardzo fajny produkt, naprawdę polecam - z pewnością wrócę jeszcze kiedyś do niego w przyszłości :)

Doskonałość!!!

Jest to jeden z nielicznych kosmetyków, do którego nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń! Ba, jestem tą maseczką zachwycona! :D Na twarzy wygląda rzeczywiście dość...ekhem... porażająco, ale to taki element rozweselający (poza tym bardzo energetyzujący zapach rekompensuje to) :) Ma gęstą konsystencję, doskonale się rozprowadza i zmywa bez najmniejszego problemu. Nie zasycha na skorupę, a więc można potrzymać ją nieco dłużej niż zaleca producent, bez zbędnych podrażnienień! No i efekty: rewelacyjne! Cera jest idealnie wygładzona, rozjaśniona, a przy regularnym stosowaniu (2 razy w tygodniu) można zauważyć wyraźne polepszenie stanu skóry - brak nowych "niespodzianek", a te dotychczasowe skutecznie zagojone! Dla mnie bomba - produkt doskonały!!!

Używam tego kosmetyku od miesiąca
ilość zużytych opakowań: wciąż pierwsze (wydajna!)

przerażająco dobra

Maseczka w kolorze błotka - po nałożeniu lepiej więc nie pokazywać sie nikomu na oczy, efekt jest bowiem lekko porażający. Stosowanie jej to jednak przyjemność, maseczka delikatnie chłodzi, a przede wszystkim bardzo dobrze oczyszcza. Polecam pozostawić na twarzy na okolo 30 min. Przy stosowaniu 3 razy w tyg. bardzo ładnie znormalizowala mi cerę i wyrównała koloryt skóry.

Polecam, polecam, polecam

Trafiłam na nią przypadkiem - dostalam próbeczki przy zakupie innego kosmetyku Lumene. Trafiona idealnie! Pierwsza maseczka do cery mieszanej, która nie powoduje nieprzyjemnego wysuszenia i ściągnięcia skóry. Wierzę, że zawiera naturalne składniki, gdyż bardzo naturalnie ;) wygląda. Sprawdźcie same! (nie radzę otwierać listonoszowi z tym cudem na twarzy). Zmywa się lekko, wydajna bardzo, nie ma potrzeby by nakładać grubą warstwę. Skóra po użyciu delikatna i gładziutka, rozjaśniona, pory zwężone. Rewelacja! Bywam niewierna w stosunku do kosmetyków, lecz ta maseczka zalicza się do niezbędników.