Tołpa, Optimum Nature, Krem pod oczy nawilżająco-kojący

Tołpa, Optimum Nature, Krem pod oczy nawilżająco-kojący

Nawilżająco-kojący krem Optimum nature przeznaczony do codziennej pielęgnacji delikatnej i wrażliwej skóry wokół oczu. Starannie dobrane składniki: naturalna betaina, d-pantenol, kwas hialuronowy oraz alantoina posiadają silne właściwości nawilżające i łagodzące. Wyciągi z lukrecji, bławatka i świetlika poprawiają mikrocyrkulację, likwidują obrzęki i cienie. Dzięki zawartości ekstraktu torfowego i witaminy E skóra jest doskonale odżywiona i zregenerowana. Krem łagodzi objawy zmęczenia i stresu oraz zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych.

Zawiera:

- Ekstrakt torfowy - badania potwierdziły niezwykłą przydatność ekstraktu w procesach odnowy komórkowej i tkankowej, chroni błony komórkowe przed szkodliwym wpływem wolnych rodników zapobiegając tym samym procesom starzenia się skóry; zawarte w ekstrakcie liczne aminokwasy i fitohormony i inne substancje czynne wspomagają naturalny czynnik nawilżający NMF (Natural Moisturising Factor - występujący w warstwie rogowej skóry), przyspieszają proces regeneracji i odnowy naskórka.

- Wyciąg z lukrecji - wykazuje działanie regenerujące, nawilżające oraz tonizujące.

- Wyciąg z bławatka - główne substancje czynne to rutyna, cyjanina, pektyny i sole mineralne oraz kwasy organiczne i witamina C. Łagodzi podrażnienia, działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo i tonizująco.

- Wyciąg ze świetlika - substancje czynne to glikozydy irydoidowe, olejek eteryczny, kwas kawowy, garbniki i sole mineralne. Działa wybitnie przeciwzapalnie, ściągająco i bakteriobójczo. Łagodzi reakcje alergiczne.

- Witamina E - przyspiesza regenerację skóry po urazach, oparzeniach lub zranieniach. Stanowi też naturalną ochronę przed nadmiernym utlenianiem pewnych związków, bierze udział w usuwaniu z organizmu wolnych rodników. Uważana jest za witaminę młodości.

- Naturalna betaina - dostarcza skórze miękkiego, gładkiego odczucia, delikatnie odżywia skórę.

- D-pantenol (prowitamina B5) - ma działanie nawilżające, nadaje skórze miękkość i gładkość.

- Kwas hialuronowy - wykorzystywany jako naturalny film osłaniający warstwę rogową naskórka, dokonale nawilża skórę.

- Alantoina - pobudza regenerację skóry, przyspiesza gojenie tkanek zranionych, łagodzi podrażnienia.

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Cyclomethicone, Polyglyceryl -3 Methylglucoside Distearate, Peat Extract, Cetyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Glyceryl Stearate (and) PEG -100 Stearate, Sodium Hyaluronate, Sodium Acrylate/ Acryloyldomethyl Taurante Copolymer (and) Isohexadecane (and) Polysorbate 80, Betaine, Propylene Glycol (and) Centaurea Cyanus Flower Extract, Propylene Glycol (and) Euphrasia Officianalis Extract, Propylene Glycol (and) Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, PEG - 8, Tetrasodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Panthenol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo - 2 - Nitropropane - 1,3 Diol

Bez cieni pod oczami :)

Ponieważ codziennie spędzam conajmniej 10h przed komputerem + studia (sesja i kucie po nocach) stwierdziłam, że jeśli nie wspomogę skóry pod oczami to zmarszczki pojawią się baaardzo szybko. Nie chciałam kupować jakiś mocnych specyfików przeciwzmarszczkowych ale coś lekkiego i nawilżającego. Moją zmorą były także cienie pod oczami :-/ Pani w aptece poleciła mi ten kremik. Po miesiącu stosowania widzę zdecydowaną poprawę - przede wszystkim zniknęły cienie pod oczami!! Moje oczy wyglądają na wypoczęte mimo, że praca i styl życia się nie zmieniły :) U mnie żadne uczulenie nie wystąpiło, krem jest lekki i super śliski (jak już to ktoś określił) - super sie wchłania i jeszcze lepiej rozsmarowuje. Do tego jest tani :) Ja polecam, napewno zakupię ponownie.

NIENAWIDZĘ GO!!!

Sama nigdy bym sobie nie kupiła, bo jakoś kosmetyki tej firmy nie wzbudzają mojego zaufania... Ale któregoś razu przyszedł wujek z całym workiem produktów Tołpy (chyba z 12 różnych produktów) więc nawet się ucieszyłam (tyyle nowych kosmetyków do testowania ;) )
zabrałam się za ten krem, bo szukałam już wcześniej czegoś nawilżającego, miałam kupić Hydraphase albo Iwostin, ale jak jest ten to czemu nie spróbować? Skóra pod oczami aż się prosiła o lekkie nawilżenie i zmniejszenie cieni...
Pierwsze wrażenie nie było zbyt dobre, bo pomijając dziwny, brązowawy kolor kremu (to ten torf?) nie było tam żadnej szpatułki... Przy każdej aplikacji nawiedzała mnie wizja miliardów bakterii włażących do kremu ;)
Zaczęłam go wklepywać bardzo regularnie. Na początku wszystko było ok. Miałam nawet wrażenie, że cienie pod oczaki zmniejszyły się! Aż tu któregoś razu... KATASTROFA!!! Budzę się rano - oczy zapuchnięte, czerwone. Przestałam używać, troszkę się poprawiło i spróbowałam jeszcze raz, żeby upewnić się czy to na pewno ten krem mnie uczula... I to był mój największy błąd. Oczywiście wstałam rano cała opuchnięta, skóra pod oczami mnie swędziała, ale to bym przeżyła, gdyby nie fakt, że <B>zrobiły mi się zmarszczki</B>. Koszmar po prostu. Całą skórę pod oczami mam w siateczce drobnych zmarszczek, jakbym miała przynajmniej 30 lat... Ratuję się teraz Iwostinem, ale idzie raczej opornie. Jestem zupełnie załamana, bo wcześniej nie miałam ani trochę zmarszczek, a teraz...
szkoda gadać, płakać mi się chce, jak sobie pomyślę o tym kremie...
Gdybym tylko dorwała tego, który wymyślił skład tego kosmetyku... ZABIŁABYM!!! ;)
Nie polecam nikomu...
Zapomniałam dodać - kosztuje 14,99 zł
Używałam tego kosmetyku przez jakiś tydzień/ ilość zużytych opakowań: 1 zaczęte, ani myślę je kończyć.