Gesichtstonikum (Tonik do twarzy odświeżający)

Gesichtstonikum (Tonik do twarzy odświeżający)

Odżywcza i odświeżająca pielęgnacja podstawowa dla skóry suchej, odwodnionej, normalnej i wrażliwej. Dzięki swym właściwościom wzmacniającym reguluje indywidualne procesy skóry oraz reguluje poziom jej nawilżenia. Wyciągi z oczaru i przelotu pospolitego posiadają działanie odżywcze. Indywidualna równowaga skóry zostaje zachowana cera odzyskuje naturalne zabarwienie i zdrowy blask.

Mój nr 1

Tak, jest drogi. Drogi mojej cerze. Dzięki niemu przestawiłam się na metodę "beztłuszczowych nocy" i nigdy tego nie pożałowałam. Kiedyś w ogóle nie używałam toników, wydawały mi się zbędnym wydatkiem - a co dopiero taki za 74 zł! Ale wybierając go miast kremu na noc stwierdziłam, ze cenę można przeżyć. Zwłaszcza, że czasem udaje mi się go upolować na Allegro taniej. Postępuję zgodnie z opisem produktu, czyli aplikuje 3-4 miarki i wklepuję. Poprawia się wtedy krążenie skóry i kosmetyk dochodzi głębiej. Cenię go za skład - beztłuszczowy, za zapach - ziołowy, za piękny flakon - niczym z perfum. Miałam w planach zastąpić go hydrolatem z róży (ze względu na oszczędności rzedu 50 zł) ale póki co nie umiem się przełamać. Nieoceniony element codziennej pielęgnacji.

Mój KWC wśród toników do twarzy

Nie sądziłam, że kiedykolwiek dam tonikowi do twarzy pięć gwiazdek, a jednak.
Skuszona pozytywnymi recenzjami stałam się posiadaczką sporej ilości kosmetyków dr Hauschka, ten tonik był jednym z nich. Do samego produktu byłam nastawiona dość sceptycznie, zwłaszcza patrząc na stosunek pojemności do ceny (100ml wydawało mi się tak niewielką ilością, że jednorazowo zamówiłam dwa opakowania).
Tonik zamknięty jest w szklanej, solidnej i ładnie wyglądającej butelce z pompką. Na wstępie muszę pochwalić samą pompkę - nigdy się nie zacina, jej \\\'\\\'psiknięcia\\\'\\\' zawsze są idealne, produkt po aplikacji nie spływa kroplami z naszej twarzy.
Tonik ma interesujący ziołowy zapach, bardzo pobudzający i przyjemny. Aplikuję go spryskując twarz około 6-7 razy, a następnie wklepuję energicznymi ruchami. Skóra mojej twarzy po aplikacji jest uspokojona, odświeżona i bardzo przyjemna w dotyku. Oczywiście jest to tylko tonik, nie możemy oczekiwać od tego produktu niesamowitego działania - od tego są sera do twarzy. Natomiast jako tonik na dzień spisuje się idealnie.
Produkt jest również niesamowicie wydajny - używam go od trzech miesięcy raz dziennie na dzień i jestem prawie w połowie pierwszego opakowania. Przy takiej wydajności cena nie wydaje się zbyt wygórowana. Ogromny plus za skład.
Nie sądzę bym na tym etapie miała zmienić tonik na inny, kusi mnie jeszcze eliksir Caudalie, ale go mogę stosować na noc.
Zapomniałam wspomnieć - mój chłopak stroniący od wszelkich kosmetyków również go uwielbia i od pewnego czasu sam przychodzi i prosi o dawkę \'\'doktora Hauschki\'\' ;)
Naprawdę polecam, myślę, że w okresie wiosenno-letnim jego właściwości odświeżające docenię jeszcze bardziej.

niby nic a jednak

Moze i ten tonik nie robi "nic" aj ednak go uwielbiam jak kazdy kosmetyk Hauschki ;) po wieczornym demakijazu spryskuje twarz tonikiem i wiecej nie robie NIC zadnych kremow czy olejkow nie wcieram juz w twarz az do rana:) no KOCHAM te kosmetyki....zapach jest idealny,skora jest nawilzona,gładka rano wygląda przepieknie (nie świeci się) stosuje tonik razem z kremem do oczyszyczczania twarzy i rano krem z melisy lub pigwy.I olejek do twarzy normalizujący....jestem zachwycona tymi produktami zwłaszcza olejkiem.

Serum na zmarszczki

nie lubie zapachu, a wlasciwosci sa malo przekonywujace

Tonik jest przeznaczony do skory normalnej, suchej i odwodnionej, czyli swietnie sie sklada, bo akurat zimowa pora taka mam. Nabylam go w postaci probek, ktore mozna kupic w Douglasie za 2 euro/szt. i prawdopodobnie tylko dlatego, ze nie czytalam wczesniej jego swietnych recenzji, nie jestem zawiedziona, gdyz moim oczekiwaniom nie sprostal.

Pierwsze, co sie spostrzega to jego ziolowy zapach. Bardzo intensywny, dla mnie po prostu okropny, wiec minus zarobil juz na wstepie.
Nalewam na wacik (probki nie maja pompek, sa pakowane w szklane buteleczki po 10ml), przecieram twarz i co? Nic szczegolnego. Tonik nie szczypie, na twarzy nie odczuwa sie zadnych jego specjalnych wlasciwosci, po prostu jest w porzadku, jak wiekszosc tonikow do skory suchej, jak woda termalna.
Podoba mi sie, ze nie czuc alkoholu, niestety przez chwile po uzyciu wyczuwam jego mocny ziolowy aromat, wolalabym, aby byl slabszy.

Nie moge potwierdzic, abym zauwazyla jakiekolwiek wspomaganie nawilzenia mojej skory. Jesli nie uzyje kremu, jest mocno przesuszona, luszczy sie. Jesli uzyje za slabego, tonik nie wyrowna brakow uzytego kremu, a jesli uzyje dobrego kremu, nie ma nawet roznicy czy uzylam dr. Hauschki czy nie.

Z wyjatkiem zapachu nie zauwazylam wiekszych niedociagniec, ale zeby dac wiecej gwiazdek, produkt ten musialby mnie przekonac swoimi niebywalymi zaletami, a takowych niestety nie widze.

Podsumowujac:
+ nie podraznia
+ nie szczypie w oczy, przemywalam nim takze powieki i delikatne okolice pod oczami
+ tonizuje
- nie zauwazylam nawilzenia, odzywienia ani wspomagania regeneracji skory
- nie lubie zapachu
- malo wydajny

Ilość zużytych opakowań: 3x10ml = 30ml

nie robi nic

Ten tonik jest jak połowa innych na rynku,nie robi szkody,ale tez nie upieksza w żaden sposób,ani nie polepsza stanu skóry.Szukam dalej ideału...:(
-mało wydajny,albo ja za szczodrze psikałam.

Używam tego produktu od: 2 m-ce
Ilość zużytych opakowań: jedna butelka

Lubie

Skóra jest po nim napieta,odzywiona,wygladzona i nawilzona.

Butelka z dozownikiem niesamowicie umila aplikacje,
mamy pewnosc,ze wszystkie wartosci wsiakna w nasza buzke a nie w wacik.

Toniku uzywam rano przed kremem
oraz wieczorem zamiast kremu (filozofia Dr.H).
Skóra rano wyglada bardzo dobrze.

Mam wrazenie,ze seria Haushki rozjasnia mi skóre.

PLUSY

+bardzo przyjemna aplikacja
+nawilza
+odzywia
+uspokaja
+rozjasnia
+napina skóre
+odswieza
+absolutnie nie podraznia,nawet gdy psiknie sie po oczach

Minusem jeste cena i to ,ze tonik znika z predkoscia swiatla...

Nie kupie ponownie,poniewaz zrazilam sie do Hauschki.

Uwielbiam go!

Moj ulubiony tonik, mega-wydajny. Używam go już od kilku miesięcy i nadal mam jeszcze polowe opakowania.

Skora jest odświeżona, promienna, gładka w dotyku. Często spryskuje twarz najpierw tym tonikiem i zanim się wchłonie wmasowuje krem w skore.

Ten tonik zawsze będzie mi towarzyszył.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 1 buteleczka (jeszcze nie skończona)

Najlepszy zamiast kremu na noc

Stosuje toniku wedlug przepisow Hauschki, jako pielegnacje na noc, juz bardzo dlugo, a czuje sie z tym swietnie. Skora jest nawilzona i przyjemnie pachnie po stosowaniu, rano jest jasna, wypoczeta i gladka, absolutnie nie sucha, chociaz do tego toniku to mialam problem, zeby skora mi nie wysychala po nocy nawet po mocnie nawilzajacych kremach. Polecam i tonik, i system pielegnacji w calosci!

odświeża i łagodzi

- mega wygodne opakowanie, psika się prosto na buzię i nie trzeba używa wacików
- nawilża i wygładza skórę
- bardzo dobrze łagodzi zaczerwienienia
- pięknie pachnie, różami, trochę w babcinym stylu
- rano daje zastrzyk energii
- przygotowuje skórę do przyjęcia kremu
- zapowiada się na bardzo wydajny, używam od miesiąca 2 razy dziennie i jakoś go nie ubywa..
dodam jeszcze że mam cerę mieszaną, ze skłonnością do naczynek.
polecam!

Ilość zużytych opakowań:

skuteczny!

Bardzo wydajny, psikany, nie trzeba zużywac płatków kosmetycznych. Spektakularnych efektów nie widze ale wydaje mi się, że regularnie używany zapobiega zaskórnikom, lekko odkaża.Używam tego produktu od: pół roku
Ilość zużytych opakowań: 2/3 butelki

Edit: ostatnio używałam toniku regularnie, codziennie rano. I dodaję aż dwie gwiazdki, bo rzeczywiście są efekty! Zapobiega powstawaniu zaskórników, a te które już były, zniknęły. Za ten efekt warto dać KWC. Dodam, że mam cerę o normalnej strukturze (nie tłustą) tylko skłonnność do zaskórników na policzkach. Z tego co widzę, niezbędna jest regularność, bo jak sie tonik odstawia, to problem wraca.
Kończy mi się już buteleczka, ale na pewno kupię drugą.

niezłe ziółko :)

Przygotowuję się do zakupu kolejnej butli tego specyfiku. Używam go kilka razy w tyg na noc zamiast kremu. Rewelacja! Buzia wypoczęta, odświeżona i nie skażona żadnymi chemikaliami :) uwielbiam go w upalne letnie dni i zimowe noce gdy grzeją kaloryfery. Potwierdzam opinię p. Moniki Pogrzeby sprzed ...5 lat. Drogi jak diabli, ale wydajny ... no i ten psikacz doskonały umożliwiający stosowanie toniku bez użycia płatków higien. Można też napsikać w dłoń i potem przykładać bezpośrednio na buzię. Lubię ziołowe zapachy, wyczuwam w nim lekką różaną nutkę, ale nie nachalną i szybkoznikającą. Używam tego produktu od:roku
Ilość zużytych opakowań:1 butla 100ml

Tak, przyjemny!!

Naprawdę dobry, przyjemny i bez zarzutu. Odświeża leciutko ściąga pory. Fantastyczne opakowanie i wydajny w porównaniu z innymi kosmetykami Hauschki. Bardzo go sobie chwalę.