Rimmel, Super Gel Top Coat (Żelowy lakier nawierzchniowy)

Rimmel, Super Gel Top Coat (Żelowy lakier nawierzchniowy)

Do stosowania na lakier Super Gel. Utrwala efekt żelowego manicure, zapewniając kolor i blask aż do 14 dni.

Nie sprawdził się

Lakier zakupiłam zachęcona recenzjami. Niestety u mnie nie sprawdził się w ogóle. Jedynym plusem jaki zauważyłam jest to, że paznokcie faktycznie bardzo ładnie błyszczą i wyglądają na pierwszy rzut oka jak żelowe. Najbardziej liczyłam na to, że lakier ten faktycznie przedłuży trwałość kolorowego lakieru, ale niestety nic takiego nie miało miejsca. Na drugi dzień po pomalowaniu lakier zaczął odpryskiwać, dodatkowo na kilku paznokciach pojawiły się pęknięcia wierzchniej warstwy. Samo malowanie jest moim zdaniem również niewygodne - pędzelek składający się jakby z dwóch części to moim zdaniem dziwne rozwiązanie. Ogólnie nie mogę polecić produktu, ponieważ mój egzemplarz nie spełnił zdecydowanej większości obietnic producenta.

Bubelszczyzna. Kit, kit, kit!!!!!!!!!!!!

Kupiłam top coat do lakieru z tej samej serii licząc na trwały, choćby tygodniowy efekt (producent zapewnia, że przedłuża trwałość lakieru nawet o 14 dni).
Niestety rozczarowałam się.
Top coat oprócz nabłyszczenia lakieru nie daje żadnego efektu przedłużenia trwałości lakieru.
Po 3 dniach mam odpryski na kilku paznokciach.
Dopisuję po kilku tygodniach stosowania tego "produktu" także na innych lakierach - ten top coat to koszmar, rzadko zdarza mi się wyrzucić jeszcze nadający się do użycia kosmetyk, tym razem zrobiłam wyjątku.
Top coat potwornie "ciągnie się" (od zakupu i otwarcia może minął miesiąc), nałożony na lakier początkowo daje efekt szybkiego schnięcia, ale to złudzenie, po ponad 30 minutach "przykleja się" do różnych przedmiotów, do tego na kilku paznokciach oderwał się wraz z lakierem, robiąc "wyrwy".
Nie polecam.
Drogi wstrętny bubel. Nie daje efektu ani z lakierem z tej samej serii ani z innymi lakierami, innych marek.
Ponad 20 zł wyrzucone w błocko.
Szkoda, że Wizaz nie daje opcji oprócz "moje hity" opcję - "moje kity", chętnie bym go wpisała na taką listę.

Tak! <3

Bardzo dobry top coat! Użyłam kilka buteleczek i byłam z niego bardzo zadowolona. Nabłyszczał i naprawdę przedłużał trwałość lakieru, a u mnie z tym ciężko :) Odpryski pojawiały się nawet w ciągu godziny od pomalowania, a z tym produktem piękne paznokcie zdarzało się nosić nawet 2 tygodnie. Szkoda tylko, że nie jest ciut tańszy (lakiery z tej serii też), żeby można było bez żalu robić zapasy w kosmetyczce :) Polecam!

Zaskakująco dobry! Rewelacyjnie utrwala lakier na ponad tydzień, przyspiesza wysychanie

Ten top coat kupiłam wyłącznie z ciekawości - zazwyczaj inne poza Seche Vite kompletnie mi się nie sprawdzały. Był w promocji, postanowiłam zaryzykować.

I okazał się świetny! Do tego stopnia, że jak na razie zepchnął z podium moje KWC, czyli Seche Vite. Owszem, nie wysusza tak szybko lakieru (jednak Seche do tego celu jest przeznaczony, a Rimmel nie), za to Seche w porównaniu z Rimmelem prawie nie przedłuża trwałości lakierów (zależy od lakieru).
Rimmel przedłuża trwałość nawet tych beznadziejnie kiepskich, które bez tego trzymają się max 2 dni.

Przykładowo - na lakierach Wibo z nowej czarnej serii, które z Seche Vite ścierają mi się już pierwszego dnia, a na drugi - wymagają już kompletnego zmycia. Stwierdziłam, że spróbuję z Rimmelem - i byłam w szoku! Lakier w formie niezmienionej trzymał mi się ponad tydzień. Absolutnie bez żadnych starć, jednego odprysku, bez zmatowienia. Zazwyczaj zmywam lakier i tak po 2, 3 dniach, bo lubię zmieniać kolor na paznokciach, tu jednak byłam tak zachwycona efektem (a kolory lakieru miałam nowe, szczęśliwie więc jeszcze nie znudzone), że po tym tygodniu postanowiłam całości nie zmywać, a jedynie odświeżyć. Tak więc, gdy po tym czasie pojawiły się tylko lekkie starcia na krawędziach, dołożyłam lakieru w tych brakujących miejscach, utrwaliłam top coatem Rimmela.... - i tak sobie chodzę nadal :) Paznokcie wyglądają jak hybrydy, nie przesadzam. I nadal nic się nie ściera, nie odpryskuje.
Dodam, że używam nie tylko z lakierem z serii Gel, ale także (a nawet przede wszystkim) z innymi. Tym bardziej widać efekty przy słabszych lakierach tanich marek.

Skuteczność topu widać też przy zmywaniu manicuru. Kiedyś miałam nim poprawione tylko dwa paznokcie, reszta była pokryta Seche Vite - te z nałożonym Rimmelem trudniej było zmyć, zmywacz dłużej rozpuszczał lakier.
Dodam też, że skraca czas schnięcia lakieru - może nie do minuty czy mniej, jak Seche Vite, ale naprawdę lakier szybko robi się suchy po jego nałożeniu, nie odgniata się też po czasie. Mam wrażenie, że ten top tworzy na paznokciach jakby szklistą, bardzo twardą, a zarazem elastyczną warstwę, dzięki czemu nie pęka oraz nie ukrusza się, jeśli na przykład uderzymy w coś paznokciem.

Fantastycznie nabłyszcza - efekt jest jak hybrydy! Co więcej, nabłyszczenie nie traci na intensywności przez kolejne dni.
Formuła jest idealnej konsystencji - nie za rzadka, ale też nie za gęsta. Nie ciągnie się, nie robi na paznokciach glutów ani smug.
Pędzelek fajny - szeroki, takie lubię najbardziej.
Buteleczka ładna, wygląda na sporych rozmiarów, jednak kiedy sprawdziłam, wychodzi na to, że pojemność ma taką jak większość top-coatów (12 ml).

Cena regularna jest dość spora. Warto poczekać na promocję. Pamiętajmy jednak, że płacąc za ten top, obniżamy sobie koszt samego lakieru / lakierów do paznokci, bo naprawdę znacząco przedłuża czas, przez który mamy je na paznokciach. Oszczędzamy na lakierze, można więc wydać więcej na top coat, tak mi logika podpowiada ;) - a zapewniam, że jest wart swojej ceny.

Świetnej jakości, dla mnie zaskoczenie roku - nie miałam wcześniej tak dobrego utrwalacza lakieru. Polecam!! wszystkim! :)

(na zdjęciu - lakier z topem po ponad 10 dniach)

A miało być tak pięknie

Dobra konsystencja, super trwałość, łatwość w samej aplikacji... Jest niestety jedno duże ALE. Pędzelek do malowania ciągle traci swoje włoski, które lądują na moim świeżo pomalowanym paznokciu i trzy warstwy trzeba nakładać od nowa. Nie irytowało mnie to za pierwszym, drugim razem, ale po kilku kolejnych takich przygodach postanowiłam wrócić do Golden Rose. Może trafiła mi się felerna sztuka, ale na razie jestem zniechęcona do powtórzenia tej próby. Formuła super, ale cały efekt psuje aplikator.

Wykorzystała: kilka próbek

Tania i szybka (prawie) hybryda

Jeśli nie masz czasu, ani pieniędzy na robienie hybryd, albo lubisz często zmieniać kolory to coś dla Ciebie. Łatwy w aplikacji, nadaje super połysk i przedłuża żywotność lakieru do ok. tygodnia (zależy z jakim lakierem go połączymy). Już nie raz koleżanki się pytały czy mam zrobione żele, gdy malowałam paznokcie tym oto lakierem ;) Polecam

Super

Używam lakierów Super Gel już od ponad roku i jestem nimi zachwycona. Lakier nawierzchniowy wspaniale zabezpiecza kolor, utrwala i nadaje piękny połysk. Używam zawsze z kolorowymi lakierami Super Gel. Efekt utrzymuje się 7-10 dni. Nie należy nakładać zbyt grubej warstwy tego lakieru, gdyż wtedy szybciej pęka i zaczyna się kruszyć. Jest bardzo wydajny, gdy po kilku miesiącach lekko zgęstnieje, wkładam go na godzinkę do lodówki przed użyciem.

Super !

Uwielbiam :)
jak na cene 20 kilku zł, jeszcze często można dorwać promocję, jest wydajny, pieknie błyszczy i naprawdę trzyma ten lakier na swoim miejscu.
może to nie jest 14 dni ale spokojnie dopiero po kilku dniach mam starte końcówki, działa nie tylko przy lakierach z Rimmela ale tez na najtanszych jak WIBO czy nawet z chińczyka :D

Czemuż to się tak ciągnie?

Jedyny minus to.... hmm... babie lato przy nakładaniu? Nawet nie wiem jak to nazwać, tworzą się cienkie nitki wystające z pędzelka, które później co prawda wyrównują się z resztą lakieru, ale utrudniają stanowczo nakładanie. Lakier zapewnia fajny błysk i dobrą trwałość (oczywiście w zależności od lakieru który położymy najpierw). Do tej pory najlepiej sprawdził mi się z lakierami z miss sporty, pazurki w super błysku i stanie wytrzymały 10 dni przy nieoszczędzaniu ich, najgorzej o dziwo z lakierami żelowymi z rimmla, które są nieporozumieniem zupełnym.
Warto kupić!

Słabiutki - piękny efekt utrzymuje się 2 dni

Zachęcona opiniami na wizażu postanowiłam nabyć top coat. Ponieważ z lakierów Rimmel byłam i jestem bardzo zadowolona to pomyślałam sobie, że top coat wzmocni lakier i będzie się on trzymał jeszcze dłużej. Lakier Rimmel pięknie się błyszczał, a po nałożeniu top coatu efekt był bardzo profesjonalny. Taka domowa hybryda - byłam zachwycona. Natomiast po dwóch dniach od nałożenia zaczęły pojawiać się drobne pęknięcia w postaci „żyłek” na pół paznokci i odpryski, a nie forsowałam rąk (żadnego ręcznego zmywania itp. prac). Nie wiem co jest powodem takiego zachowania się top coatu, bo sam lakier Rimmel (a mam ich 3 rodzaje) trzyma się bez żadnych odprysków, (jedynie delikatne wytarcia na końcach) ponad tydzień. Podejrzewam, że może to sposób przechowywania w drogerii (podświetlony żarówkami, jak go brałam był bardzo ciepły) mu nie służył i stąd ta reakcja w postaci pękania. Nie wiem czy to jest powodem, czy po prostu trafił mi się egzemplarz wadliwy, ale wiem że go więcej nie użyje i na pewno nie kupię kolejnego.

Mistrzowski błysk!

Trzeba przyznać, że z rezerwą podeszłam do tego produktu... po ogromnej miłości do hybryd ciężko było znaleźć coś co zapewni namiastkę efektu jaki osiągam tymi lakiermi - Rimmelowi blisko do ideału. Znacznie przedłuża trwałość nakładanego lakieru - tydzień bez żadnego najmniejszego uszczerbku co dla mnie - gospodyni domowej i mamy na pełen etap jest ogromnym plusem.... Trwałość jednak została zdeklasowana przez błysk jaki daje na moich paznokciach - tutaj Rimmel może śmiało konkurować z najdroższą hybrydą!

Dla mnie bomba!

Kupiłam ten Top Coat wraz z lakierem o numerze 024 (swoją drogą bardzo mi się ten kolor podoba). Zarówno lakier jak i Top Coat nakładają się łatwo, lakier bardzo dobrze kryje i dwie warstwy zalecane przed producenta pokrywają pięknie paznokieć. Następnym plusem jest trwałość produktu – bardzo dużo robię rękami i w czasie, gdy inne lakiery dawno odpryskiwały, pękały, itd., ten nadal się trzymał (chociaż może to być też zasługa dodatkowego Topa z Eveline, który nakładam już na dobrze wyschnięty Top Coat Rimmela).

Niestety, nie obyło się tutaj bez minusów... a właściwie jednego. Kolejne warstwy należy nakładać dopiero, gdy poprzednia jest już porządnie wyschnięta, ponieważ jeśli nie poczekamy to skończymy z mnóstwem bąbli pod lakierem i to dużych... nie wygląda to zbyt estetycznie i kończy się natychmiastowym zmyciem lakieru i malowaniem od nowa. Ale jeśli odczekamy jakiś czas to otrzymamy naprawdę świetny rezultat. Paznokcie po tych czterech warstwach (2x lakier + Top Coat Rimmela + Top Coat Eveline) wyglądają tak, jakby został na nie nałożony lakier żelowy.

Ja jestem bardzo zadowolona z efektu, mimo że na początku, gdy zobaczyłam te bąble, myślałam, że nic z tego nie będzie. Na szczęście postanowiłam dać temu lakierowi jeszcze jedną szansę i się nie zawiodłam :-)

Jestem nieźle!

Nie mam czasu na chodzenie co drugi dzień do kosmetyczki by malować paznokcie, paznokcie akrylowe czy żelowe już dawno odpuściłam, hybrydy nie wchodzą w grę - lubię często zmieniać kolory na paznokciach.
Szukałam rozwiązania by paznokcie wyglądały ładnie i schludnie, były błyszczące i świeże, by kolor się trzymał więcej niż 2 dni.
Trafiłam na Super Gel Top Coat i okazało się, że był to strzał w 10!
W połączeniu z lakierami kolorowymi z tej serii tworzy się całkiem fajnie współpracujący, na moich paznokciach, duet.
Nie wiem czy wytrzyma 14 dni jak obiecuje producent, bo ja tylko nie wytrzymuje z jednym kolorem na paznokciach. Ale 3-4 dni ( tyle co ja wytrzymałam bez zmiany ) wygląda bez zarzutu.
Top Coat nabłyszcza paznokcie przez co wyglądają jak świeżo pomalowane, zadbane. Czy utwardza na 14 dni? Nie wiem - ale tyle co nosiłam każdy pojedynczy kolor - wszystko było w jak najlepszym porządku.
Jedyne co to czas schnięcia mógłby być ciut krótszy, bo jednak dobrą chwilę trzeba posiedzieć kompletnie "bezbronnym" :)