Dax Cosmetics, Fitolift, Mleczko do oczyszczania twarzy i demakijażu oczu

Dax Cosmetics, Fitolift, Mleczko do oczyszczania twarzy i demakijażu oczu

Luksusowe mleczko Fitolift zawiera flawony pozyskiwane z owocu mandarynki oraz hormony roślinne izolowane z kwiatu bananowca. Działa przeciwzmarszczkowo i kompensuje efekty hormonalnego starzenia się skóry. Szybko i skutecznie usuwa makijaż oraz dogłębnie oczyszcza skórę. Intensywnie i długotrwale nawilża. Stymuluje syntezę kolagenu, redukuje i wygładza zmarszczki oraz poprawia mikrorzeźbę naskórka. Uelastycznia, pojędrnia oraz delikatnie napina skórę. Dzięki zawartemu wyciągowi z kwiatu hibiskusa działa przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia. Pozostawia uczucie czystości i świeżości. Po jego zastosowaniu skóra jest przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych oraz maksymalnego wchłaniania składników czynnych.
W rezultacie stosowania mleczka skóra jest wygładzona, dokładnie oczyszczona i nawilżona. Poprawia się koloryt cery.
Opakowane jest w plastkowy flakon z pompką.

Cena: 20 zł / 200 ml

między ** a ***

Zastanawiam się intensywnie, czykupię ten produkt ponownie, chyba jednak nie. Mleczko ma jedną zasadniczą zaletę: opakowanie z pompka, która zdecydowanie podnosi komfort użytkowania, a także działa jak balsam na moją psychike, umęczoną obsesyjnym zastanawianiem się, co też będzie następnym w kolejce do rozprzezstrzeniania bakterii i zarazków na mojej cerze :) Dodatkowo, opakowanie nie niszczy się, mechanizm nie psuje, słowem pod tym względem ok. Mleczko ładnie pachnie, w miarę dobrze oczyszcza twarz, ale bez rewelacji.
Co natomiast powoduje, że niespecjalnie mi ten produkt lezy, to jego baaardzo rzadka konsystencja. Mi owo mleczko dosłownie ucieka z wacika, zanim je doniosę do twarzy. Nie jest to najmilsze, i właśnie z tego powodu jakoś nie jest nam zwykle po drodze. Drugim powodem jest jego niestety słaba usuwalność makijażu oczu - maluję się dość intensywnie, i Dax niestety sobie z tym nie radzi, muszę pocierać powiekę, żeby wykonać dokładny demakijaż.

Byłyby 2 gwiazdki, trzecia za pompkę :)