John Frieda, Sheer Blonde, Highlight Activating Shampoo (szampon aktywujący kolor blond) (stara wersja)

Seria `Sheer Blonde` przeznaczona jest specjalnie dla blonynek, zarówno tych naturalnych jak i `wzbogacanych`, również w pasemka. :)
Delikatny szampon, odpowiedni do codziennego stosowania. Natychmiast rozświetla i odświeża kolor jasnych włosów, usuwając z nich osady mineralne i inne zanieczszczenia pochodzące z wody i produktów do stylizacji oraz neutralizując chlor, które to substancje mogą nadawać włosom odcień żółty, rudy, albo zielonkawy.
Szampon występuje w dwóch wersjach:
- Wzbogacony ekstraktami naturalnej skórki cytrynowej, rumianku i nasion słonecznika, dla blondynek platynowych i tych w odcieniu szampana;
- Wzbogacony ekstraktami karmelu, miodu i nasion pszenicy, dla miodowych i karmelowych blondynek.
Niestety niedostępny na polskim rynku, jak cała seria i inne produkty John Frieda :(. Można go kupić w większości krajów `starej Europy`, m.in. w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech.

Zwykły szampon = strata pieniedzy

Dla mnie to szampon jak szampon za 5zł .. nic specjalnego nie robi poza tym ze myje wlosy i to chyba tyle stracone ok.40zł .... ;)
Czy wlosy są po nim gładkie jakoś nie zauważyłam .
Szampon ma jedynie piękny zapach i kolor

Ilość zużytych opakowań: zaczelam 1 nie bede konczyc

bardzo dobry szampon

Szampon świetnie oczyszcza, rozświetla mój naturalny kolor włosów i nadaje im połysk. Jest wydajny- wystarcza na 2 miesiące mycia włosów o długości "do ramion" (co drugi dzień). Ma delikatny, przyjemny zapach, chociaż nie potrafię go dokładnie określić (jak/czym pachnie :) ) Ma odpowiednią konsystencję- nie jest wodnisty, a po nałożeniu na włosy pieni się. Włosy nie przetłuszczają się po jego użyciu, są nawilżone i błyszczące :) Nie przesusza końcówek włosów, chociaż ja zawsze staram się używać dodatkowo odżywki (z tej samej serii, albo dwufazowej do włosów blond bio wax)
Zastanawiam się nad nadaniem mu miana KWC, ale przetestuję jeszcze Go Blonder

dla osób, które mają jakiekolwiek naturalne pasemka. dziewczynom, których włosy mają jednolity kolor

Moje włosy - jasny blond, wiele naturalnych, zimą małowidocznych pasemek. Kupiłam ten szampon za 20 zł w promocji w ROSSMANNie.

Całkowicie spełnia moje oczekiwania. Po dziesięciu użyciach (myję włosy codziennie). Znacznie zniknął żółty odcień moich końcowek, włosy są błyszczące i pięknie odbijają światło. Wszystkie mi zjasniały, a te z natury jasniejsze refleksy stały się bardziej widoczne.

Dlaczego tak go chwalę, podczas gdy inni narzekają?
Tajemnica sukcesu tkwi w sposobie użycia.

1.Jeśli SZAMPON MA JAKKOLWIEK ZADZIAŁAĆ na włosy, musi mieć na to czas. Dlatego, trzymam go na włosach minimum 3 minuty. Maksimum 10. Wcześniej intensywnie go wmasowuje.

2. Do większości szamponów powinno się używać odżywki (mam jakieś tanie, do 6 zł). To, że jakiś szampon jest wyjątkiem, znaczy, że jest w nim wiele silikonu. Jeśli go nie ma, to nic złego.

3. Wiele dziewczyn źle stosuje odżywki - dobrze jest je aplikować na włosy w mniej więcej w odległości 5 cm od skóry głowy. Wtedy włosy nie są przyklapnięte, dobrze się rozczesują.

Produkt dobrze się pieni, więc jest wydajny.

John Frieda - reklama

b. dobry

Uwielbiam te szampony (z resztą odżywki też). Moje włosy lśnią, są miękkie i zwiększa się ich objętość. Oprócz tego po użyciu tego szamponu świetnie pachną.
Produkt jest baaardzo wydajny!
Głównym minusem jest cena - niestety szampon ten jest bardzo drogi.

Please come back!

Dla mnie totalna rewelacja [Honey to Caramel blonde], karmelowy zapach szamponu powalił mnie w sensie pozytywnym. Obietnica rozświetlenia włosów, uczynienia ich przejrzystymi - w moim przypadku została w 100% zrealizowana. Włosy były błyszczące, miękkie i pełne objętości. Rozjaśnione słońcem pasemka były idealnie podkreślone. Jestem zachwycona tym produktem, co nie jest łatwe do osiągnięcia. Podpadł mi nawet L\\\'Oreal seria profesjonalna...

Jeden z lepszych.

Szukam wciąż idealnego szamponu. Takiego, który dobrze oczyści włosy, nada im blask i przede wszystkim nie wysuszy, choć wiadomo, że od tego to są głównie odżywki. \\\\nSzampon Friedy bardzo sobie cenię. Podkreśla pięknie moje złote refleksy (jestem ciemną blondynką) i czasem wydaje mi się, że nawet trochę rozjaśnia włoski, choć producent zapewnia, że nie barwi włosów. \\\\nNie wysusza moich włosów, ale może to kwestia tego, że zawsze używam odżywki po myciu. \\\\nOgólnie, często zmieniam szampony, ale do tego wciąż wracam. Odejmuję jednak półtorej gwiazdki za to, że po codziennym myciu trochę jednak podrażnia skórę głowy i wtedy muszę go stosować naprzemiennie z innymi szamponami.

Warto wypróbować

W odróźnieniu do odżywki z tej samej firmy Luxurious Volume ( która okazała się beznadziejna) , postanowiłam wypróbować także ten szampon.Trzeba przyznać,że jest dość dobry ;) Włosy się ładnie rozczesują nawet bez odżywki,faktycznie są błyszczące i jakby troche jaśniejsze.Ogólnie uważam,że jest to dobry szampon do jasnych włosów ;)
Cena może troche przerażać,ale szampon jest wydajny.Chcę jeszcze wypróbować Go Blonder z tej samej firmy,jeśli okaże się gorszy,to mysle,że wróce do tego ;]

Używam tego produktu od:6 miesięcy

Bez rewelacji

Zwykły szampon i tyle. Włosy mi się błyszczą dosłownie może ciut bardziej niż po innych szamponach. Nie robi niczego fajnego z moimi włosami :-(, ale za to wydajny bardzo... Na błyszczące włosy lepsza maska do włosów WAX.

Używam tego produktu od:2 tygodni
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego

dobry

Jestem naturalną, jasną blondynką. Niestety w czasie zimy włosy mi ściemniały i chciałam ożywić mój kolorek. Skusiłam się więc na ten szampon i żałuję, że nie spróbowałam go wcześniej, ale nie wiem czy jeszcze kupię, bo mam ochotę na go blonder też friedy. ogólnie:
wady:
-po umyciu włosy wydają się być "tępe", ale to pewnie skutek tego, że ten szampon je dokładnie oczyszcza
zalety:
-bardzo dobrze się pieni
-jest bardzo wydajny, wystarczy naprawdę mała ilość alby umyć włosy
-kolor jest jakby lekko rozjaśniony, na pewno ma więcej złocistych refleksów
-dobrze myje, przy moich szybko przetłuszczających się włosach to nie lada wyzwanie
-ma neutralny zapach
-włosy są po nim gładkie i "lejące"

bez rewelacji

niczym mnie ten szampon nie zachwycił, może za dużo się spodziewałam... Kupiłam go w polskim Rossmanie. Od początku- kiepsko się pieni, nie pachnie (ma jakis tam zapach, ale niezbyt przyjemny) i nie nadaje włosom żadnego złotego połysku. Używam szamponu razem z odżywką z tej samej serii i nie zauważyłam żadnego efektu. Mam włosy ciemny blond, więc teoretycznie jakis złoty refleks powinien być widoczny. Plusy- szampon jest wydajny i włosy po nim są miłe, gładkie, nie puszą się- ale to potrafią też tańsze szampony...Używam tego produktu od: 2mcy

Czy ja wiem...

Ja również nie jestem w pełni zadowolona z tego szamponu. Owszem, moim farbowanym blond włosom pomaga, a właściwie kolorowi- nie wypłukuje się on tak szybko, jednak nie podkreśla mi koloru jakoś nadmiernie, włosy nie są rozświetlone. No cóż. Szampon również nie nawilża moich suchych od farbowania włosów, chociaż to właściwie nie funkcja szamponu. Grunt, że ich nie przesusz. Daję te 3 gwiazdki, bo kolor jakby trzyma się nieco dłużej, włosy nie przetłuszczają mi się też po nim nadmiernie. Mam pewne wątpliwości, czy aby dobrze zmywa pozostałosći wszelkich środków do stylizacji. Nie jest rewelacją, jednak zły też nie jest. Będę w dalszym ciągu szukać swojego ideału szamponu do blondów ;)

Używam tego produktu od: ok. 1,5 miesiąca

bez rewelacji

Miałam wersję dla "karmelowych", złotych blondynek.
Szampon ładnie pachniał, był wydajny, nie zniszczył mi włosów choc i nie nawilżył... i... to by było na tyle.
Kolor wypłukiwał się tak jak zawsze, blakł jak zwykle, świetlistych refleksów ze świecą by szukac - a więc producent nie spełnił obietnicy o ożywieniu i wzmocnieniu koloru blond.
Był po prostu bardzo, bardzo zwykły... przeciętny.

Za tę cenę nie warto (kupowałam za jakies 8-9 $), choc krzywdy nie zrobi.

Używam tego produktu od: 2 - 3 lata