Essential EDP

Essential EDP

Zapach wprost rozkwita na skórze roztaczając wokół elegancką, zmysłową, intrygującą woń.
Essential to połączenie prostej, ponadczasowej elegancji z kobiecym czarem i zmysłowością.
Zapach zamknięty w prostym, eleganckim flakonie z ciężkiego szkła, ukrytego w białym pudełku stylizowanym na skórę aligatora.

Nuty zapachowe: bergamotka, nuty owocowe, bułgarska róża, peonia, frezja, piżmo, cedr, wetiwer.

elf w kwadratowym słoiku

Podobały mi się zapachy Schlessera dla mężczyzn i liczyłam na podobną jakość mocnej średniej półki.
I fakt, jakość jest, tylko sam zapach mnie rozczarował. Kiedy czytam nuty, nie rozumiem, dlaczego, nie widzę tam niczego czego bym nie lubiła. Lekki, nie duszący, ma jakiś składnik, który mnie osobiście drażni bardziej niż ciężkie ale naturalne perfumy. Z tego wynika, że jest w nim jakaś chemia...hm... nie w tym pożądanym sensie. Nie dziwię się, że jednym może przypaść do gustu, innym nie, co widać po recenzjach. Trochę jak Oxygene Lanvin i Mexx, ten podstawowy, odświeża i niesie coś uroczego, a zarazem zawodzi.
Butelka nie pasuje mi do zawartości - wielka, ciężka, wygląda jak z męskiej szafki, grube ścianki ze zwykłego szkła przechowują tak ulotną wiosenną zawartość.
Raczej nie na zimę, a czy na lato...?nie wiadomo. Kto lubi dziwne, niesłodkie i nietypowe zapachy, może sam sprawdzić.

Używam tego produktu od: dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: 100 zaczęta

bez rewelacji

Z ciekawości wzięłam próbkę, będąc w sklepie i nie podzielam do końca pozytywnych opinii na temat tych perfum. Na pewno warto wypróbować, bo zapach jest bardzo nietypowy i jednych może zafascynować, a innych całkowicie zniechęcić.

Dla mnie zapach zbyt intensywny i drażniący, wolę delikatniejsze perfumy. Po spryskaniu czuję na skórze dziwną woń, która może po prostu do mnie nie pasuje. Z jednej strony żałuję, bo ten rodzaj perfum jest kompletnie niepopularny, mało kobiet ich używa, a są bardzo orginalne. Kojarzą mi się z elegancją i klasą. Są gustowne, aczkolwiek trochę przytłaczające i momentami duszące. Chociaż osobiście nie wybieram na codzień takich zapachów, to może za jakiś czas przetestują kolejną próbkę, by się przekonać, czy wciąż czuję to samo. Póki co intensywność tego zapachu cały czas "siedzi" mi w nosie, więc w ich trwałość nie powątpiewam ;-).

Używam tego produktu od: od tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 1 próbka

Fajniuśkie

Dostałam te perfumki na imieniny od TŻ.
Powiem,że bardzo mi pasują. Są delikatne, uwodzicielskie. Idealne na co dzień i na wieczór.
Zapach pięknie się rozwija na mnie! :) Wydajne i długo się utrzymują.

Mexx Look up now

jak dobry kostium

Piękne perfumy, frezja, róża, bergamotka te nuty wyczuwam najbardziej. Ciepłe, zmysłowe, długo utrzymujące się. Made in Spain na moim flakoniku pisze. Wiec świetna jakość. Czy zatrzymam je na dłużej to się okaże czy na jednej butelce się skończy. Obiecująco otula. Jeszcze nie sprawdzałam jak mężczyźni reagują. Póki co polecam wypróbowanie.

Używam tego produktu od: od grudnia2012
Ilość zużytych opakowań: 2 razy 2ml eaudeparfum

R E W E L A C J A!

Zawsze szukałam takiego zapachu, lekko kwaskowaty przez czerwoną porzeczkę i bergamotkę, piękne połączenie frezji i róży plus piękna baza. początek zapachu może zniechęcić do dalszych testów, ale jak później się rozwija.To jest kwintesencja idealnego damskiego zapachu. To nie sztuka pachnieć jak cukiernia, pastą do butów lub koszem owoców. Wiem że ten zapach komponowała Natalie Lorson ta sama od Amethysta od Lalique. Brawa dla pani Natalii. A co do trwałości to na razie ją testuję i polecam zapach bardzo nietuzinkowy.

pożeczka i kwiaty

Dostałam te zapach od męża. Bardzo świeży zapaszek wiosenno-letni. Wyczuwam w nim cytrusowe nuty, choć w opisie nic takiego nie ma, może to sprawa czerwonej porzeczki. Chociaż nie jest to typowy świeżak, troszkę "pazurka" ( ostrości ) pojawia się po pewnym czasie, ale w pozytywnym znaczeniu. Osobiście polecam gorąco wielbicielkom lżejszych nut lub alternatywa na lato. Dodatkowym atutem jest ich mała popularność, czyli nie są oklepane, nie pachnie nimi połowa ulicy!!!!Trwałość raczej średnia, ja czuję do 1-2 godz.

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: 50ml

zwyczajnie brzydki

Niestety nie podzielam entuzjastycznych opinii. Dla mne pachnie jak rozrzedzone Chanel Eau Cristalle lub jeszcze bardziej niewyczuwalne J\'adore Cologne Florale. Gdyby odjąć od tamtych perfum kilka upiększających nutek doać coś gorzkiego i podkręcić przyprawą to wyjdzie essential. Choć podejrzewam z trwałością jest lepiej.
Flakonu nie należy mylić z zawartością. Zawarość nie kojarzy się czerwienią, tym bardziej tak precyzyjną. Dla mnie to zapach w kolorze niedojrzałej, zielonkawej cytryny. A w smaku jak biała skórka od rzeczonej. Aż nos wykręca :|

Używam tego produktu od: test
Ilość zużytych opakowań: próbka

Nienanchalna elegancja

Zgadzam się z recenzją Kotybehemoty - essential jest zapachem trzymającym się bardzo blisko skóry, ja nie czuję, że nim pachnę - ale paradoksalnie ciągle zbieram za niego komplementy.
Na początku wydał mi się za bardzo \"niewidzialny\", bo lubię czuć swoje perfumy. Ale po kilku dniach zakochałam się w tej subtelnej obecności gdzieś obok, którą wystarczy przywołać ruchem.
Z pewnością NIE JEST to świeżak. To ciepły kwiatowy zapach, arbuza w nim nie czuję (a żałuję), ogórka także nie, czuję za to wanilię, jaśmin i kawę.

Bardzo \"maminy\" zapach, przytulny i otulający ale bez ogona.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: kilka ml

bardzo ładne perfumy

jak w nagłówku - Essential to bardzo ładne perfumy, szlachetne i gustowne. Zapach jest dyskretny, mam wrażenie że szybko znika, ale kilka razy zostałam skomplementowana, więc może nie jest tak źle z trwałością.
Podobnie jak poprzedniczka nie znam się na nutach zapachowych, ale tu zapach odbieram jako świeży (choć nie odświeżający) i łagodny. I choć we flakonie wyczuwam pewną kwaskowość - zanika ona na całe szczęście na mojej skórze. To zapach elegancki, schludny.
Perfumy Essential otrzymałam w prezencie od mego mężczyzny. Jak dotąd nie znalazłam swego zapachu, takiego do zakochania się, i właściwie Essential mogą pozostać ze mną jako komfortowy i szlachetny dodatek:-).

Używam tego produktu od:roku
Ilość zużytych opakowań:jedno 50ml, właśnie się skończyło:(

podoba się

Na Gwiazdkę dostałm 100 ml, wiec używam na codzień.

Flakon prosty, szlachetny.

Nie interesują mnie nuty zapachowe, oceniam w katagorii podoba się podoba się.

Zapach na mnie nie jest świezy ani ulotny, raczej glęboki, lecz nie przytłaczający, w sam raz do stylu smart casual, który ostatnio preferuję. Trzyma się przyzwoicie, ładnie się rozwija w ciągu dnia.Nie jest ogoniasty, ale wyczuwalny jak się jest blisko.

Nie zauroczył - rzadko kiedy zapach mnie naprawdę zachwyca, ale właściwie nic nie mogę mu zarzucić.Jest na codzień - nie kontrowersyjny i nie męczący, ale też niezbyt rozpoznawalny.

Podsumowując - jestem zadowolona z prezentu, ale sama nie kupiłabym.

Używam tego produktu od:2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego

Bez rewelacji.

Słodziak, jak wiele innych, nic nowatorskiego ani porywającego. I zgadzam się z przedmówczynią, że wyczuwalna jest w nim nuta arbuzowa, która mnie osobiście w perfumach drażni.
Trwałość równie przeciętna co sam zapach.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: 1 próbka

nie mój typ

Nie podoba mi się ten zapach a szkoda bo jest mało popularny. Nie wyczuwam w nim żadnych kwiatów, a jedynie wanilię połączoną z drażniącą nutą arbuza, jedna z recenzentek czuje ogórka, dla mnie to zdecydowanie arbuz (jak widać kwestia nosa).

Essential nie jest zapachem ciężkim, nachalnym, napewno nie wywoła bólu głowy.

Flakon prosty, całkiem ładny.
Trwałość dużo poniżej średniej jak na EDP. Max 2-3h.

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu
Ilość zużytych opakowań: 4ml